Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

pawel2806 22:10, 03 lut 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
olciamanolcia napisał(a)


O Paweł a Ty czym masz powiązane hortensje? Nie przypadkiem żyłkami? Czy nitkami ?

Moje hortensje wiąże zwykłymi nićmi, wykorzystuję jakieś stare zalegające w domu. W tym roku ciemnych brakło i 2 hortensje powiązałem żółtymi ale trochę za bardzo rzucały się w oczy
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Joann 06:45, 04 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Też muszę pomyśleć o podwiązaniu hortensji w tym roku.
Werbenę sialas do gruntu od razu? Ciekawe czy w pierwszym sezonie można oczekiwać efektu buszz
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 07:13, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
Joann napisał(a)
Też muszę pomyśleć o podwiązaniu hortensji w tym roku.
Werbenę sialas do gruntu od razu? Ciekawe czy w pierwszym sezonie można oczekiwać na efekt buszz


Ja koniecznie muszę ogarnąć te z donicy
Odnośnie werbeny- w lipcu 2020 kupiłam pięć sadzonek w szkółce.
W listopadzie corocznie ścinam ją na krótko i drugi rok z rzędu odbiła. Z tych pięciu sadzonek zrobiło mi się z 50 mniejszych Obdarowałam sąsiadkę a ubiegłej jesieni część pojedynczych siewek usunełam.
Nasion nie kupuję -cierpliwości nie mam. Jednego sezonu wysiałam tylko lwie paszcze -z sukcesem
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 07:38, 04 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
Temat podwiązywania hortensji pojawił się także w zeszłym roku i wtedy - podpatrując Renatę (Kokesz) - kupiłam obręcze z tworzywa. Nazywa się to obejma ring do hortensji. Zastosowałam, jestem zadowolona.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 07:52, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
Judith napisał(a)
Temat podwiązywania hortensji pojawił się także w zeszłym roku i wtedy - podpatrując Renatę (Kokesz) - kupiłam obręcze z tworzywa. Nazywa się to obejma ring do hortensji. Zastosowałam, jestem zadowolona.


Judith ja mam takie obręcze. Kupione razem z sadzonkami. Przez jakiś czas miałam je na Vanilla Fraise ale usunęłam. Też o nich myślałam-zobaczę albo pozwiązuje jak pisał Paweł albo założę obręcze. Wydaje mi się,że takie powiązanie wyglada korzystniej. Możesz dowolnie nadać kształt krzewowi.



Tu 2018 rok

Na pierwszym planie Vanilla Fraise- nieco "spieta"



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 08:00, 04 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
Obręcze ring maja inny kształt - brzeg to nie jest okrąg, ale fala. Pozwala to na nadanie krzaczkowi naturalnego wyglądu.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 08:03, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
A widzisz to muszę poszukać w necie. Nawet nie słyszałam o takowych pofalowanych.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 08:04, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
Znalazłam. Dziękuję.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 08:39, 04 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
olciamanolcia napisał(a)
Znalazłam. Dziękuję.

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 08:43, 04 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
olciamanolcia napisał(a)


Ja koniecznie muszę ogarnąć te z donicy
Odnośnie werbeny- w lipcu 2020 kupiłam pięć sadzonek w szkółce.
W listopadzie corocznie ścinam ją na krótko i drugi rok z rzędu odbiła. Z tych pięciu sadzonek zrobiło mi się z 50 mniejszych Obdarowałam sąsiadkę a ubiegłej jesieni część pojedynczych siewek usunełam.
Nasion nie kupuję -cierpliwości nie mam. Jednego sezonu wysiałam tylko lwie paszcze -z sukcesem



Werbena sama się wysiewa jak kwiaty nie zostaną sciete na zimę. Nasiona musza przejść stratyfikacje. Werbena późno wschodzi. Zazwyczaj to co wiosna wzejdzie to kwitnie. Trzeba uważać aby jej wiosna nie usunąć jak się chce ją mieć.
W wyjątkowe zimy nie mroźne korzenie werbeny przezimuja w glebie i odbija na wiosnę

Niestety do nasion trzeba mieć cierpliwość. Każdego roku obiecuje sobie, że nie będzie domowo-wiosennych wysiewow, ale przychodzi luty to wysiewam. Licencjonowane nasiona Jeżowek, szałwia omaczona czekają na wysiew.

Obręcze faliste zdają egzamin można je łączyć nawet po kilka. Obręcze stosuje wszędzie gdzie się roślina rozkłada więc warto je mieć na zapas.

Wizytówkę oglądałam. Uporządkowany ogród ładnie się prezentuje.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies