Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

ElzbietaFranka 14:50, 09 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Właśnie dopatrzyłam się pod drzewem jakaś wysoka hosta. Jak się nazywa pokaż ja z bliska.

Z fotek widać duży urozmaicony ogród.

U mnie też duży podzielony na 2 części i tak mnie kusi aby druga część też obsadzić jednak trzeba liczyć siły na zamiary.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 17:43, 09 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
ElzbietaFranka napisał(a)
Właśnie dopatrzyłam się pod drzewem jakaś wysoka hosta. Jak się nazywa pokaż ja z bliska.

Z fotek widać duży urozmaicony ogród.

U mnie też duży podzielony na 2 części i tak mnie kusi aby druga część też obsadzić jednak trzeba liczyć siły na zamiary.


Ta wysoka hosta pod drzewem to Blue Angel, sadziłam ją w 2015r tak jak powstawał powoli ogród. Jej liść ma długość 38cm.

Obok niej hosta Captain Kirk liście też ma duże ale nie aż tak jak Blue Angel

I hosta Patriot

Ogród spory ale i sporo jeszcze do zrobienia tylko czasu brak, może za 20 lat jego skończe
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Agatorek 22:20, 10 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Monika83 napisał(a)
I takie tam migawki z wszorajszego wieczoru.


Pięknie .

Libretto ma cudowny kolor
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AlinaP 12:25, 12 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Monika83 napisał(a)
Dawałam rodkom spore odległości bo widziałam te odmiany na żywo i to były już olbrzymy, i w przyszłości chce uniknąć rozsadzania.Na zdj u ciebie nie wyglądały że blisko siebie są posadzone rodki.Z kwitnieniem ich też zwracam uwage bo jedne kwitną w połowie maja a inne dopiero w czerwcu i staram się dopasować żeby kwitły w tym samym czasie.
Czyli ta twoja duża hortka będzie kwitła to super
Uchwyciłaś prawdziwy kolor Libretto?


Zerknij w tematycznym, kolory są ok.
Moja rabata z rododendronami ma długość ok. 16m. Ale za dużo ich tam
____________________
Ala
Monika83 11:01, 13 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Agatorek napisał(a)


Pięknie .

Libretto ma cudowny kolor
Dziękuje To fakt bo ja też lubie ciemny fiolet a tym bardziej jak w zestawieniu jest z ciemno różowym rodkiem.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 11:13, 13 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
AlinaP napisał(a)


Zerknij w tematycznym, kolory są ok.
Moja rabata z rododendronami ma długość ok. 16m. Ale za dużo ich tam
Widziałam. Robiąc zdj Libretto na nowym tel to kolor ma taki jak twój na zdj, na starym tel jego kolor bardziej jest rzeczywisty, podobnie jest z roseum na starym tel kolor prawdziwy a na nowym tel jakiś lilowy. To zaszalałaś z rabatą rodków 16m dł to sporo, to moja najdłuższa rabata z ogrodówkami ma 12m długości ale jeszcze ją przedłuże o parę metrów
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 13:31, 13 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Monia czy obciąć przekwitłe kwiatostany rododendrona ? I czy jak go „ lekko „ ochlastam to będzie żył?Czy zakwitnie?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
April 14:43, 13 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Libretto piękny.
Ale fajne fotki zrobiłaś
Trochę w panikę wpadłam w związku z hostą Blue Angel. Posadziłam w zeszłym roku pięć sztuk na rabacie z misą... jakoś nie wyglądają na takie giganty póki co. Twoje szybko urosły do tych rozmiarów? Od razu miały takie spore liście? Czy stawało się to stopniowo?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 08:48, 14 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
olciamanolcia napisał(a)
Monia czy obciąć przekwitłe kwiatostany rododendrona ? I czy jak go „ lekko „ ochlastam to będzie żył?Czy zakwitnie?
Justyna już dawno powinnaś to zrobić zaraz jak przekwitł rodek,oberwij te przekwitnięte kwiatostany,tylko uważaj na młode przyrosty żeby nie uszkodzić ich. Jak przytniesz jego łodygi to w nastepnym roku kwiatów nie będzie miał ale tylko w tych miejcach gdzie przycinałaś. Pewnie że będzie żył a czemu miał by nie żyć? to jest krzew
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 09:25, 14 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
April napisał(a)
Libretto piękny.
Ale fajne fotki zrobiłaś
Trochę w panikę wpadłam w związku z hostą Blue Angel. Posadziłam w zeszłym roku pięć sztuk na rabacie z misą... jakoś nie wyglądają na takie giganty póki co. Twoje szybko urosły do tych rozmiarów? Od razu miały takie spore liście? Czy stawało się to stopniowo?
Moja też nie była na początku olbrzymia z wielkimi liśćmi, była mała przez pierwsze 2-3lata, potem w kolejnych latach stopniowo rozrastała się wzwyż i wszerz i liście miała coraz większe.A w tym roku mocno rozrosła się i wlazła na inne hosty rosnące obok niej,i to jest jej 7 rok jak jest umnie w ogrodzie i raz była tylko dzielona. Odległości też jej nie żałuj po latach sporą karpe ma.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies