Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

mirkaka 18:10, 14 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Monika83 napisał(a)
Mówisz tak jak ja o mojej ogrodówce która nie kwitła ani razu przez 4-5lat i w tym roku miałam ją wywalić,i stałam już ze szpadlem przy niej żeby ją wykopać a co się okazało że ma sporo pąków, nawet jej nie nawoziłam w tamtym roku bo miała wylecieć. Też jednego roku miałam jakąś faze na hosty że w ciągu jednego sezonu kupiłam ich sporo a teraz już mi przeszło Ta na zdj hortka była kupiona na jesieni jako Blue Heaven jak zakwitnie okaże się czy to ona, dorasta do 1-1,2m maks.


Może właśnie dlatego że nie nawoziłaś zakwitła, bo lepiej jej zdrewniały łodygi i lepiej przezimowała.
Ja swoje ogrodówki albo nawożę raz na wiosnę albo drugi raz w czerwcu, potem już nie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 22:30, 14 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
mirkaka napisał(a)


Może właśnie dlatego że nie nawoziłaś zakwitła, bo lepiej jej zdrewniały łodygi i lepiej przezimowała.
Ja swoje ogrodówki albo nawożę raz na wiosnę albo drugi raz w czerwcu, potem już nie
To prawda ma zdrewniałe łodygi i nie okrywałam jej na zimę bo takich 4-5letnich krzewów nie okrywam.Ja też moje ogrodówki nawoże dwa razy a ostatni raz w czerwcu.A w tym roku najstarszej 7letniej dałam nawóz raz i koniec.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
mirkaka 07:53, 15 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Moje w tym roku dostały tylko sporą dawkę kompostu i starczy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AlinaP 15:52, 15 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Monika83 napisał(a)
Widziałam. Robiąc zdj Libretto na nowym tel to kolor ma taki jak twój na zdj, na starym tel jego kolor bardziej jest rzeczywisty, podobnie jest z roseum na starym tel kolor prawdziwy a na nowym tel jakiś lilowy. To zaszalałaś z rabatą rodków 16m dł to sporo, to moja najdłuższa rabata z ogrodówkami ma 12m długości ale jeszcze ją przedłuże o parę metrów

Ten kolor dopiero wyszedł na zdjęciach z aparatu. W sumie dobrze, bo w poniedziałek grad trochę poniszczył kwiaty. Teraz wiem, że mogłam popstrykać więcej

____________________
Ala
Monika83 08:40, 16 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
mirkaka napisał(a)
Moje w tym roku dostały tylko sporą dawkę kompostu i starczy
Skoro dostały tyle dobroci to nawóz nie jest im potrzebny
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 08:45, 16 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
AlinaP napisał(a)

Ten kolor dopiero wyszedł na zdjęciach z aparatu. W sumie dobrze, bo w poniedziałek grad trochę poniszczył kwiaty. Teraz wiem, że mogłam popstrykać więcej

A umnie ulewny deszcz zniszczył kwiaty Roseum Elegans, gdyby nie ten deszcz jeszcze by kwitł, i też mało zdj jemu zrobiłam.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 09:40, 17 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Nowy nabytek Forever&Ever
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
iles 09:51, 17 cze 2022


Dołączył: 15 cze 2021
Posty: 85
Chciałabym podpytać o hortensje dembolistna, jakie stanowisko powinna mieć
____________________
Iza gdzieś pod Łodzią
daszum 22:40, 17 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Monika83 napisał(a)
Nowy nabytek Forever&Ever


Śliczna jest
Czy ona kwitnie na pędach tegorocznych?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Monika83 00:09, 18 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Daszum prawdopodobnie kwitnie ona na tegororcznych pędach. Mam też Forever & Ever czerwoną którą będe chciała zabarwić na fiolet i ta właśnie ma pąki dwa na nowym pędzie wytworzonym z korzeni.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies