Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czas na zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany

LIDKA 07:21, 20 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7011
Jeszcze nie spotkalam tu ogrodu z projektu, innego niż Danusi szefowej , którego właściciele nie przewrócili by do gory mogami prędzej czy później.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Coco 14:32, 20 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
LIDKA napisał(a)
Z prostymi liniami moje wzory to ogród Wioli, ogród Johannki, ogród Wiann, ogród Judith i ogród Olcimanolci.


Jeśli potrzebujesz wiedzy o ziemii, roślinach itd to Milka, Sylwia, Alicja, Ela, Anda i Mirka. Maja duze ogrody od lat. Wprawdzie w innym stylu niż ja ale wiedze którą się dziela nie znajsziesz czasem w żadnej książce.

A Sylwie już masz na wątku.

Możesz popatrzec kto do mnie przychodzi i łatwo znajdziesz te ogrody.

Jest tu jeszce wiele ogrodniczek i których nie wymienilam a służą pomocą.

Ty robisz rewolucje po latach a ja po 2 latach w zeszlym roku przesadzilam wszysko co miałam.

Trzymam kciuki. I czekam na foto Twojich cisów


Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki i wskazanie tęgich głów ogrodniczych

Przesadzenie wszystkiego na Twoim terenie to dopiero było wyzwanie - chylę czoła.

OPERACJA CIS zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego tygodnia, także mam jeszcze „chwilę” na przygotowanie się. Jak tylko zagoszczą w moim ogrodzie zamieszczę zdjęcia, jak znam życie będę chciała je zaraz przyciąć

A tu zdjęcie z lotu ptaka - 2014 rok
Końcówka okresu kiedy jeszcze udawało się utrzymać ogród w ryzach.




I kolejne sprzed cięcia z tego okresu obrazujące trudności z włożeniem stopy by móc dostać się do roślin




I moje cisy za płotem W GLINIE w trakcie cięcia, które kiedyś znajdowały się na miniaturowym przedogródku na froncie domu, a które naszczęście zostały przesadzone.



____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Coco 14:45, 20 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
LIDKA napisał(a)
Jeszcze nie spotkalam tu ogrodu z projektu, innego niż Danusi szefowej , którego właściciele nie przewrócili by do gory mogami prędzej czy później.


OGRÓD SZEFOWEJ DANUSI - MARZENIE!!!

To jak bombonierka z słodkościami gdzie staje się przed dylematem od której zacząć, zjeść wszystkie odrazu czy delektować się każdym z osobna

Miałam okazję zobaczyć go na żywo 10 lat temu przy okazji zakupu nożyc do topiar i szpadla półksiężyca do kancików trawnika Josepha Bentleya. Zrobił na mnie ogromne wrażenie - jak dla mnie niedościgniony ideał.
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Judith 09:52, 21 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dzień dobry, Coco
Piękny masz ogród i na razie jeszcze nie ogarniam, dlaczego chcesz go zmieniać - nie widzę mankamentów, o których piszesz . Ale potrzebę zmian rozumiem, szczególnie po tylu latach.
Zawsze, gdy widzę mały ogród, przypominają mi się rozwiązania Allana Titchmarsha . Chętnie popatrzę, w jakim kierunku będziesz podążać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 10:27, 21 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
Hej Coco będę zaglądać Twoje zimozielone robią wrażenie. Ja mam cisy posadzone na żywopłot około 40 cm od płota. Póki co wystarcza, ale na moim wąskim skrawku ziemi nie da się poszaleć.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Coco 11:22, 21 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Judith napisał(a)
Dzień dobry, Coco
Piękny masz ogród i na razie jeszcze nie ogarniam, dlaczego chcesz go zmieniać - nie widzę mankamentów, o których piszesz . Ale potrzebę zmian rozumiem, szczególnie po tylu latach.
Zawsze, gdy widzę mały ogród, przypominają mi się rozwiązania Allana Titchmarsha . Chętnie popatrzę, w jakim kierunku będziesz podążać.


Witam Cię serdecznie,

Cieszę się bardzo, że mnie odwiedziłaś i podoba Ci się mój ogródek

Muszę koniecznie odrobić lekturę i sięgnąć po Allana Titchmarsha - bardzo dziękuję za sugestie i oczywiście zapraszam do dalszych odwiedzin
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Coco 11:39, 21 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
DariaB napisał(a)
Hej Coco będę zaglądać Twoje zimozielone robią wrażenie. Ja mam cisy posadzone na żywopłot około 40 cm od płota. Póki co wystarcza, ale na moim wąskim skrawku ziemi nie da się poszaleć.


Witaj

Właśnie też noszę się z zamiarem posadzenia cisów w odległości 40 cm od siatki. Uspokoiłaś mnie tą informacją. Moja działka jest mała także nie mogę zaszaleć z wielkością rabat.

Moje zimozielone to efekt cięcia, cięcia i jeszcze raz cięcia przez lata. Niestety sporo musiałam wysadzić przez zbyt gęste nasadzenie.

Zaglądaj do mnie - będzie mi bardzo miło
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Judith 12:38, 21 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Coco napisał(a)


Witam Cię serdecznie,

Cieszę się bardzo, że mnie odwiedziłaś i podoba Ci się mój ogródek

Muszę koniecznie odrobić lekturę i sięgnąć po Allana Titchmarsha - bardzo dziękuję za sugestie i oczywiście zapraszam do dalszych odwiedzin

Teraz leci w TV nowa seria "Love Your Garden" .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Coco 15:19, 21 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Judith napisał(a)

Teraz leci w TV nowa seria "Love Your Garden" .


Muszę koniecznie obejrzeć
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Kasiapod 21:27, 21 kwi 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Witaj CocoPiękny masz ogród, zazdroszczę umiejętności cięcia zimozielonych. Jestem ciekawska Jeśli pozwolisz będę zaglądać do twojego ogrodu.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies