Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czas na zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany

Coco 23:22, 21 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Kasiapod napisał(a)
Witaj CocoPiękny masz ogród, zazdroszczę umiejętności cięcia zimozielonych. Jestem ciekawska Jeśli pozwolisz będę zaglądać do twojego ogrodu.


Witam Cię Kasiu,

Dziękuję bardzo za komplementy. Jest mi niezmiernie miło i cieszy mnie fakt, że chcesz odwiedzać mój ogródek.
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
aciaz1000 12:54, 22 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Cześć Ewelina,

Zajrzałam z ciekawości bo przeczytałam jak dziewczyny trzymają kciuki za twoje cisy

Bardzo mi się podoba twój ogród - jest taki elegancki.
U mnie dopiero ciężkie początki i wiele bym dała żeby mieć takie wielkie rośliny jak u Ciebie.
Ale doskonale rozumiem chęć zmian


Czekam na zdjęcia cisów. Ogromnie mi się podobają topiary i żywopłoty, moje wyglądają jak maczugi Dlatego z chęcią podglądam i tym samym się uczę.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Alija 15:07, 22 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Witaj, z przyjemnością obejrzałam Twój ogród, jest dopieszczony, piękny. Rośliny dobrze wyglądają, są zadbane, no i przede wszystkim duże. Rozumiem jednak o czym piszesz, bo sama też musiałam czasem coś usunąć z powodu rozmiarów (zawsze z ogromnym bólem serca ). Wydaje mi się, że często jest to nieuniknione, rośliny po prostu rosną, a ogród się zmienia i nie można tego zatrzymać.
Jestem bardzo ciekawa Twoich poczynań ogrodowych, więc będę zaglądać. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Coco 15:27, 22 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
aciaz1000 napisał(a)
Cześć Ewelina,

Zajrzałam z ciekawości bo przeczytałam jak dziewczyny trzymają kciuki za twoje cisy

Bardzo mi się podoba twój ogród - jest taki elegancki.
U mnie dopiero ciężkie początki i wiele bym dała żeby mieć takie wielkie rośliny jak u Ciebie.
Ale doskonale rozumiem chęć zmian


Czekam na zdjęcia cisów. Ogromnie mi się podobają topiary i żywopłoty, moje wyglądają jak maczugi Dlatego z chęcią podglądam i tym samym się uczę.

Pozdrawiam serdecznie


Cześć Aga,

Miło mi Cię gościć

Co do wielkości roślin serce mnie boli, że przez ostatnie lata sukcesywnie je wysadzam. Tymbardziej, że do każdej podchodziłam z ogromnym pietyzmem.

Zajrzałam do Ciebie i choć to dopiero początki jak piszesz przyjdzie czas na satysfakcję.
Będę Cię odwiedzać

OPERACJA CIS - druga połowa przyszłego tygodnia - mam nadzieję, że termin nie przesunie się.
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Coco 17:38, 22 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Alija napisał(a)
Witaj, z przyjemnością obejrzałam Twój ogród, jest dopieszczony, piękny. Rośliny dobrze wyglądają, są zadbane, no i przede wszystkim duże. Rozumiem jednak o czym piszesz, bo sama też musiałam czasem coś usunąć z powodu rozmiarów (zawsze z ogromnym bólem serca ). Wydaje mi się, że często jest to nieuniknione, rośliny po prostu rosną, a ogród się zmienia i nie można tego zatrzymać.
Jestem bardzo ciekawa Twoich poczynań ogrodowych, więc będę zaglądać. Pozdrawiam.


Alicjo,

Dziękuję Ci bardzo za odwiedziny i ciepłe słowa.

Ból serca czasem jest ogromny, ale tak jak napisałaś - rośliny rosną, wszystko się zmienia i nie można zatrzymać tego procesu.

Wpadłam natomiast do Twojego Zacisza i jak napisałam u Ciebie w wątku poprostu przepadłam.
Uwielbiam takie ogrody jak Twój, zaprojektowane z myślą o estetycznych i sensorycznych doświadczeniach.

Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Coco 13:18, 24 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Sobota upłynęła mi w duchu florystycznym z racji pełnionej funkcji - Kierowcy Pary Młodej.

Efekt w zbliżeniu:





Tymczasem niedziela to wielkie polowanie na ślimaki - diabły są wszędzie.




____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Basieksp 13:34, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
U mie też takie już są, trochę się zmartwiłam, bo znalazłam jednego giganta, a wcześniej takich u siebie w ogrodzie nie widziałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 16:48, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Bukiet piękny. U mnie też już widziałam ślimaki, znowu będzie zbieranie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Judith 16:55, 24 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
U mnie ślimorów zatrzęsienie... Wczoraj dzieliłam rozchodniki - w każdym po kilka potworów...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Coco 18:31, 24 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
W kwestii corocznych inwazji ślimakowych w moim przypadku początki sezonu są zawsze bardzo humanitarne.

Niektóre egzemplarze znajdują nawet dom i mogą liczyć na dobry lunch








Są też spacery:





Później, po oszacowaniu strat, do akcji wkraczają pułapki





SEZON ŚLIMAKOWY UWAŻAM OFICJALNIE ZA OTWARTY!
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies