Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

tyna 23:59, 03 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
olga_szopa napisał(a)
Justyno wielki szacun piękne coś z niczego. Szczególnie jestem pod wrażeniem własnonożnego przekopywania ziemi .Ja w tym roku wykopywałam ok.50m kw.trawnika.Zajęło mi to czas od kwietnia do września i ciągle zastanawiałam się kto kogo wykończy.Jak na razie wygrałam ja,ale co dalej?Jeśli pozwolosz będę podglądać i kibicować Twoim poczynaniom ,a jeśli coś odgapię to może się nie obrazisz?


Miałam tę samą powierzchnię. "Własnonożnie" musiałam przekopać, bo miałam darń pod spodem, a nie miałam zamiaru tracic czas na szukanie kogoś...schudłam 3 kilogramy w tydzień, bo tyle mi to zajęło, ale było to moje główne zajęcie, taki prezent sobie zrobiłam na urodziny

Nie wykończysz się, a jeśli masz wątpliwości, to lepiej brać kogoś do pomocy, ja byłam dość nierozsądną zosią-samosią...mogłam sobie po prostu coś uszkodzić....

PS. Jestem zaszczycona tym odgapianiem i dziękuję
____________________
pozdrawiam :)
tyna 15:09, 04 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
zbigniew_gazda napisał(a)
Justynko masz we mnie kibica również.Podoba mi się to że jest duża przestrzeń .Niski domek i najbliższe otoczenie wyraźnie zapraszają gości.
A co do sąsiadów - przeważnie są bardzo skąpi do ewentualnych pochwał i docenienia starań i wysiłków. Od tego my jesteśmy fani Ogrodowiska.Pozdrawiam


Przestrzeń wcale nie jest taka duża, zdjęcia robią swoje
Sąsiadka skomentowała moje nowe ogrodzenie w ten sposób: "może i nie widać, ale słychać wszystko" No i co ty na to Zbyszku? )
A ja mam i tak lepiej

PS. Wszystko, co do tej pory zrobiłam jest z myślą o mojej rodzince i o mnie oczywiście Bardzo lubię to pierwsze spojrzenie, na całość, gdy wracamy z wakacji do siebie. Najpierw widzę prawie cały ogródek, dopiero potem wchodzę do domu.
____________________
pozdrawiam :)
tyna 15:16, 04 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Katalpa, odratowana, pieniek może posmarować dendromalem, zakitować jakoś, ale żyje, najważniejsze. Wygląda bardzo egzotycznie, ma takie ogromniaste liście. Kiedy są najbardziej żółte?

Danusiu, pieniek był smarowany wiosną, ale i tak kora na górze oddzielała się od rdzenia. Do dzisiaj jest taki pęknięty, myślę, że ta zima będzie decydująca...Pewnie ta część przemarznie, ale to może lepiej, bo znowu ją skrócę....jeśli przeżyje, będzie można ją formować, wcześniej tego nie robiłam i rosła jak "dzika"
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 19:15, 04 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mój tulipanowiec ma od mrozu pionowe pęknięcie, które nieco zarosło i drzewo żyje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 22:37, 04 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Mój tulipanowiec ma od mrozu pionowe pęknięcie, które nieco zarosło i drzewo żyje.


To jest nadzieja, że jeszcze się uda
____________________
pozdrawiam :)
tyna 09:04, 05 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Danusiu, a jakie pytanie miałaś przy okazji tego zdjęcia, z wątku "technicznego"?


____________________
pozdrawiam :)
Syla 09:28, 05 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Naprawdę podziwiam zapał i oczywiście efekt ........ Ja również wszystko sama wykonuję w swoim ogrodzie własnymi ręcyma A od wiosny wielka rewolucja włącznie z przesadzaniem tego co już zostało zrobione
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 12:25, 05 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tyna napisał(a)
Danusiu, a jakie pytanie miałaś przy okazji tego zdjęcia, z wątku "technicznego"?




Pytanie brzmiało, kto budował i jaką ma powierzchnię?

Takie altany są bardzo przydatne, bo deszcz pada, a można w ogrodzie siedzieć i obserwować, a jeszcze lepiej, bo nadają się na przyjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 16:32, 05 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711


Pytanie brzmiało, kto budował i jaką ma powierzchnię?

Danusiu,
Altana ośmiokątna, o boku 150 cm, średnica 420 cm. jej powierzchnia (he, he wyliczyłam ze wzorów) to niecałe 11 m2.
Zmodyfikowany dach, bo w oryginale wyglądał jak jakieś pagody japońske, był wklęsły, co na naszej działce wyglądałoby dziwnie...Budowali młodzieńcy ze stolarni...Czy mam podać producenta i admin nie usunie posta?
____________________
pozdrawiam :)
tyna 16:34, 05 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
A, altana bardzo przydatna, ażurowa, nie czuć efektu "odcięcia i zamknięcia w klatce". Pomieści sporo osób. Rzeczywiście przydatna, bez względu na pogodę, pełni przede wszystkim funkcję "imprezowni"...)
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies