Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

tyna 19:40, 07 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
To wspaniale, że masz pomoc, bo ogród to ciężka praca.

)) Oj, Danusiu......mam, mam, ale nie w kwestii ogrodu, jak już pewnie wcześniej przeczytałaś)
Każdy w moim domu ma swoje "pole do popisu"
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 19:47, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tyna napisał(a)


Właściwie, to mój ogródek to jest coś w rodzaju "ogrodu z zapożyczonym krajobrazem" - Danusiu co Ty na takie nazwanie go? Tobie to akurat dużo mówi
Martwi mnie to, że te sunkisty już takie duże i niedługo zablokują widok na haszcze mojego sąsiada z zachodu...

A do zrobienia właśnie pozostał mi ten fragment działki:


Na tym zdjęciu jest przed domem coś, co miałam usunąć, widać tam mojego "Mint Julepa" i wiciokrzew pomorski - sierotki wzięte na przechowanie - moje "pachnidło" juz usunięte i przeniesione w inne miejsce, może nawet się przyjmie...Teraz zastanawiam się, czy nie można ciąć jałowca - taka inspiracja z jednego z wątków. Nie mam niestety jego lepszego zdjęcia, zawsze to miejsce omijałam z obiektywem


Tnij te Sunkisty w stożki albo przynajmniej obcinaj im wierzchołki, niech się stykają.
Jałowca też na wiosnę. Trzeba odżywić, aby lepiej przyrastał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 19:51, 07 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711

Wezmę sobie te uwagi do serca, i dziękuję
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 19:53, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może po prostu zrobić żywopłot strzyżony, ciąć w poziomie i w pionie? Będzie taka żółta prosta linia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 20:35, 07 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
A może po prostu zrobić żywopłot strzyżony, ciąć w poziomie i w pionie? Będzie taka żółta prosta linia?

Danusiu, ta wersja druga chyba wolę robić tło, tylko teraz już wiem, że głęboki ciemny kolor, np cisów oddaliłby optycznie, a ten mój żółty działa odwrotnie..
I następna kwestia, czy to w ogóle będzie wtedy tło dla nasadzeń w bliższym planie?
Planuję mało gatunków, w tym głównie hortensje,jeśli portfel wytrzyma Kiedyś rosły tam świerki, tuje, jałowce, jest stanowisko zakwaszone. Trawnik tam w tej chwili (po mokrym lecie) przypomina jakiś "mechownik". Do usunięcia...
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 00:25, 08 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolor z przodu musi się różnić. To wiesz, hortensje o białych kwiatach chyba mogłyby być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 08:54, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)

...hortensje o białych kwiatach chyba mogłyby być.

Chyba....no Danusiu, jeśli Ty masz wątpliwości, to ja też oczywiście Jeszcze myślę o wrzosowatych, bo to dla nich całkiem fajne miejsce, ale zależy mi na efekcie przez dłuższy czas...a czy nadmieniłam, że przydałby się tam element wodny? Jak go naturalnie wpleść??? chodzi mi o wodę tryskającą w kamieniach, spod pompy umieszczonej pod nimi, a nie stawik...
Mam plan nasadzeń pod świerkiem.To ,co wymyśłiłam bardzo przypomina te pokazane na innym z wątków. Dlatego napisałam wtedy: "że jednak nie jestem taka wyjątkowa z pomysłami, he, he"
Najbardziej chciałabym mieć ogród taki jak Twój, ale jest on całkowicie niepowtarzalny w każdym detalu, nie chciałabym tworzyć marnej kopii.....
____________________
pozdrawiam :)
tyna 08:55, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Jakoś dziwnie mi się wkleił ten cytat
____________________
pozdrawiam :)
tyna 09:05, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
....dochodzę do wniosku, że chyba za dużo wymyślam, jak na tak małą działkę
____________________
pozdrawiam :)
grama 10:08, 09 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Masz rację Tynko,ale jak to dobrze,że dochodzi się do takich wniosków przed,a nie po realizacjach. Porażająca konsekwencja Danusi to ład i przejrzystość w Jej dziełach. Dobrze brać z Niej wzory,a reszta przed nami!
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies