Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

tyna 20:19, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Moje Drogie,
Jest tak: dzięki Sylwii przypomniałam sobie, że znaczna część ma duże nasłonecznienie, aczkolwiek działka mojego sąsiada zarasta w tempie błyskawicznym i ocienia mnie coraz bardziej. Jesienią jest tam cień, dzięki niskiemu słońcu. Zostaje mi wprowadzenie przynajmniej dwóch gatunków. Na brzegach szpaleru "niecmentarnych" sunkistów jest cień a na końcu pod świerkiem - wiadomo. Tu mam już plan.
Na razie tylko "Cunningham's White" przestudiowany. Bingo!
No i hortensje. Z pewnością dodam tez zołte wrzośce, reszta detali na nastepny raz.
Dzię-ku-ję! )
____________________
pozdrawiam :)
goniak 22:07, 09 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
tyna napisał(a)




Wydaje mi się, że na tle żółtych zywotników ładnie mógłby wyglądac berberys thunberga Artropurpurea Nana. Można z niego zrobic plamy sadząc po kilka sztuk (np w formie fali) a w zwężeniach posadzic różaneczniki.
Berberys ma kształt spłaszconej kuli 50cm x 100 cm lubi słońce i kwaśne środowisko .
Ten berberys fantastycznie się przebarwia jesienią na kolor ogniście czerwony.

Tak wygląda u mnie.









____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 22:23, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potwierdzam, rododendrony "Cunningham's White" u mnie tez powtarzają kwitnienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 22:52, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
sprawa nabiera "rumieńców"...to rzeczywiście jeszcze lepsze rozwiązanie, bo po drugiej stronie mam sporo tego koloru, a fala nawiązuje tez do kształtów owalnych, które u mnie występują....jest dobrze...O byt różaneczników obawiam się ze względu na słońce, możliwe chyba tylko na brzegach....
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 23:34, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różaneczniki wbrew pozorom, jak mają wodę a nie rosną w suszy, mogą być warunkowo na słońcu. R. yakushimanum może rosnąć na słońcu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 09:28, 10 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Różaneczniki wbrew pozorom, jak mają wodę a nie rosną w suszy, mogą być warunkowo na słońcu. R. yakushimanum może rosnąć na słońcu.

Widziałam, że jest dużo kolorów, to ja będę konsekwentna z bielami i ewentualnie kremami. A teraz jeszcze pozostaje mi to wszystko rozrysować i zdobyć....notesik założony, kalka i kredki w ruch, ale po weekendzie
____________________
pozdrawiam :)
grama 12:11, 10 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
A ja wyczytałam i sprawdziłam-"Cunningham's White"może rosnąć w słońcu.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 12:52, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O, i to jest dobra wiadomość. Ja często łamię zasady i robię coś na odwrót, ale tu jak widzę nie łamałam zasad.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:57, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod różanecznikami sadzę także żurawki, zwłaszcza żółte i cytrynowe, chociaż one lubią zupełnie inną glebę. Po prostu dla rododendronów daję w doły kwaśną, a żurawki rosną sobie w normalnej z przodu.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 13:37, 10 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Pod różanecznikami sadzę także żurawki, zwłaszcza żółte i cytrynowe, chociaż one lubią zupełnie inną glebę. Po prostu dla rododendronów daję w doły kwaśną, a żurawki rosną sobie w normalnej z przodu.




Normalnie jak "gotowiec", że tak powiem...

PS. Dziękuję wszystkim Ogrodowiskomaniakom za zaangażowanie
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies