Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

tyna 10:54, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
grama napisał(a)
Masz rację Tynko,ale jak to dobrze,że dochodzi się do takich wniosków przed,a nie po realizacjach. Porażająca konsekwencja Danusi to ład i przejrzystość w Jej dziełach. Dobrze brać z Niej wzory,a reszta przed nami!

Oj, tak, Grażynko....
Wydaje mi się, że każdy dobry projektant i ogrodnik musi być konsekwentny....ale to przychodzi z czasem...to może i do mnie przyjdzie
Lepiej, żeby przyszło, a jeszcze lepiej, żeby przyszło już tej wiosny))
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 16:34, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tynko to miłe, co piszecie. Tym bardziej dodaje mi skrzydeł jak Redbul. Wrzosowate mogą być też, możesz użyć nawet azalii pontyjskich w jakimś kontrastującym kolorze, tylko trudno na żółtym dobrać kolor, różowy moim zdaniem za jasny. Fioletu za bardzo nie ma, a może różanecznik ciemnofioletowy o nazwie "Purple Passion", "Edith Bosely", "Boursault", "Rasputin" albo chociaż zwykły "Roseum Elegans" a przed nimi dopiero wrzosy i wrzośce?

Lepszy różanecznik, bo liście nie dostają mączniaka i w dodatku jest zimozielony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 17:09, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Hmm....biorę się za studiowanie....się porobiło...
____________________
pozdrawiam :)
Syla 17:19, 09 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A może hmm...., tak sobie pomyślałam hmm......., że jeśli , bo rzeczywiście tak jest czasami , że jest już coś i do tego trudno "coś" dopasować. O rany masło , maślane. To może zostać już przy tym żółtym i nie szukać innego koloru, tylko bardziej wyrazistym "żółtym" podkreślić to miejsce .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:20, 09 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bo może czasami nie są potrzebne kontrasty .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
tyna 17:54, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 18:42, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Białe różaneczniki u mnie są w ogrodzie, popatrz.
Nazywają się "Cunningham's White" albo nieco bardziej zwarty "Schneekrone".

Żólte wcale nie są cmentarne, są wesołe i już. Daj białe Rh w razie czego , albo wielkie kule bukszpanowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 18:47, 09 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
One nie są cmentarne , one w zasadzie przyjmują się w każdym miejscu i dlatego do takich gatunków ta brzydka nazwa przywarła. Ale jedno pytanko , czy miejsce w którym chcesz posadzić różaneczniki jest mocno nasłonecznione? One chyba lubią takie średnio nasłonecznione miejsca . A dla Ciebie znalazłam takie okaziki (żółte )
Rhododendron Belkanto - żółty,
Rhododendron Goldbukett - kremowożółty z czerwonym znaczkiem we wnętrzu korony,
Rhododendron Karibia (Hachkari) -żółtokremowe
Danusia się opowie jako specjalista co do tych gatunków
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 19:03, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
One są śliczne, ale ja bym nie dawała przy żółtych tujach, tylko w tle raczej zieleń. A przd żółtymi tujami lepiej będzie dać białe Rh lub hortensje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 19:49, 09 gru 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Polecam "Cunningham's White",które ma Danusia. Wyczytałam,że można je uprawiać również w pojemnikach. U mnie towarzyszą wrzosom i kwitły po raz drugi jesienią.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies