Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » The bigger the N-cer

Pokaż wątki Pokaż posty

The bigger the N-cer

pawel2806 21:06, 05 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Wiaan napisał(a)
Teraz już wszystko ogarniam ŚŚ w tym samym miejscu kupowała sąsiadka. Też myślałam o trzech sztukach w jeden dołek, ponieważ będę meć jeden egzemplarz. Dzięki

Pewnie jak potrzebujesz szybkiego efektu to nie ma co się zastanawiać, sadź trzy
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Johanka77 22:22, 05 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
olciamanolcia napisał(a)
Czyli "centralna"- ta ze śś po mojemu Tylko hakone, rozchodniki i kulki ładnie bedzie


To jest fajny pomysł.
Choć dla mnie będzie trochę zbyt płasko. Jakieś średnie pięterko bezpośrednio pod drzewami bym jednak widziała. Ale minimalizm zawsze się broni.

Niestety policzenie KF z miskantem mi się nie widzi. Ale to rzecz gustu
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 22:57, 05 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
O! Ale się ruch się zrobił!

Fajnie
Hakone uwielbiam, zwłaszcza jak rosną tak jak u Ciebie więc jak dla mnie pod świdośliwà będą fajniutkie.

Te świdośliwowe rabaty teraz chyba się mocno kojarzą z takimi leciutkimi klimatami jakie ostatnio często na ChFS bywają. I faktycznie jakby wszystko idzie w tą lżejszą stronę teraz w „trendach”, ale nie każdemu to pasuje. Mnie Twoj mniejszy ogród pasuje bardzo i mogłabym przeszczepic w całości do mnie, ale jakoś tak wychodzi, że jak coś już robię to zbaczam z tej minimalistycznej ścieżki i nie wychodzi tak, jak planuję na początku.

A kojarzysz Romaniuk Studio?
Co prawda niekoniecznie chyba Twoje klimaty, ale oddałabym mój ogród w ich ręce bez zastanowienia. Może też znajdziesz coś, co będzie Ci pasować.

A jeśli chodzi o inspiracje, to piszesz o Navi?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
pawel2806 23:59, 05 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Johanka77 napisał(a)


To jest fajny pomysł.
Choć dla mnie będzie trochę zbyt płasko. Jakieś średnie pięterko bezpośrednio pod drzewami bym jednak widziała. Ale minimalizm zawsze się broni.

Niestety policzenie KF z miskantem mi się nie widzi. Ale to rzecz gustu

Te kule będą metrowe i naparstnice będą sie siać może być takie pięterko?
Te trzcinniki i miskanty to nic pewnego będę myślal nad tą rabatą dalej
Tak nawiasem to też od początku nie bylem przekonany do tego połączenia i walczę sam ze sb
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 00:11, 06 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Rojodziejowa napisał(a)
O! Ale się ruch się zrobił!

Fajnie
Hakone uwielbiam, zwłaszcza jak rosną tak jak u Ciebie więc jak dla mnie pod świdośliwà będą fajniutkie.

Te świdośliwowe rabaty teraz chyba się mocno kojarzą z takimi leciutkimi klimatami jakie ostatnio często na ChFS bywają. I faktycznie jakby wszystko idzie w tą lżejszą stronę teraz w „trendach”, ale nie każdemu to pasuje. Mnie Twoj mniejszy ogród pasuje bardzo i mogłabym przeszczepic w całości do mnie, ale jakoś tak wychodzi, że jak coś już robię to zbaczam z tej minimalistycznej ścieżki i nie wychodzi tak, jak planuję na początku.

A kojarzysz Romaniuk Studio?
Co prawda niekoniecznie chyba Twoje klimaty, ale oddałabym mój ogród w ich ręce bez zastanowienia. Może też znajdziesz coś, co będzie Ci pasować.

A jeśli chodzi o inspiracje, to piszesz o Navi?

Też mi się podobają takie lekkie rabaty, ale nie mam takiego wyczycia i chyba nie potrafiłbym takiej stworzyć. Mały ogród też mi się podoba choć mam ochotę zmienić jedną rabatę (zachodnią z różami).
Najchętniej ten ogród zrobiłbym z wykorzystaniem dosłownie pięciu gatunków ale nie jestem tu jedyna osoba decyzyjną.
Romaniuka pewnie ze znam i obserwujeę, niektórzy projektanci tworzą piękne projekty, oni są jedną z takich firm.
Tak Navi, ten ogród... brak słów, stworzyć sb jego kopię tylko tak nie wypada, bo nie o to tu chodzi żeby kopiować innych
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Juzia 10:56, 06 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Ale wiesz, że te kule i hakone z rozchodnikami zrobią Ci rabatę z okrągłych poduch?

Nic wyższego, lżejszego o innych kształtach nie planujesz?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 11:32, 06 lip 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
pawel2806 napisał(a)
Wg tej kalkulacji spokojnie wychodzi do 30 róż na kwaterę gdyby miały być same. Ale faktycznie dodam jakieś byliny w przyszłości i tym samym zejdę do 20szt na kwaterę


Zanim ustalisz liczbę róż zdecyduj sie na odmiany. Są mniejsze i większe, jak już pisałam wyżej. Dopiero wtedy będziesz mógł planować liczbę. Jeśli do tego dojdą byliny i trawy to ilość róż sie zmniejszy. Dojście do pielęgnacji też powinieneś uwzględnić. Realistycznie patrząc myślę ze ok. 10 róz plus ok. 15 bylin wystarczy na jedna kwaterę 16 qm. W dobrze przygotowanej i podlewanej glebie rośliny osiągną większe rozmiary niż w normalnej glebie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 15:36, 06 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)

Te kule będą metrowe i naparstnice będą sie siać może być takie pięterko?
Te trzcinniki i miskanty to nic pewnego będę myślal nad tą rabatą dalej
Tak nawiasem to też od początku nie bylem przekonany do tego połączenia i walczę sam ze sb


Poddaj się
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 15:39, 06 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)

Też mi się podobają takie lekkie rabaty, ale nie mam takiego wyczycia i chyba nie potrafiłbym takiej stworzyć. Mały ogród też mi się podoba choć mam ochotę zmienić jedną rabatę (zachodnią z różami).
Najchętniej ten ogród zrobiłbym z wykorzystaniem dosłownie pięciu gatunków ale nie jestem tu jedyna osoba decyzyjną.
Romaniuka pewnie ze znam i obserwujeę, niektórzy projektanci tworzą piękne projekty, oni są jedną z takich firm.
Tak Navi, ten ogród... brak słów, stworzyć sb jego kopię tylko tak nie wypada, bo nie o to tu chodzi żeby kopiować innych


Paweł umiał byś, umiał z Twoim talentem!

A ogród Asi jest na sprzedaż! Nie kopiuj tylko kup

BTW sama mam zerżniętą od nich rabatę wokół wgłębnika - limki, rozplenice i rozchodniki. Ale jak dosadziłam swoje Doorenboosy i kilka jeżówek, to już plagiatu nie widać
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
pawel2806 16:07, 06 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Johanka77 napisał(a)


Poddaj się

Chyba się poddam
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies