Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

ajka 21:23, 24 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Angelika95 napisał(a)
Jak będę na budowie to spiszę z etykiet, bo już zapomniałam, a kartkę wyrzuciłam.

Z borówek mam chyba 6 różnych odmian, jagoda kamczacka Zojka, Wojtek i Atut - zapylają się wzajemnie. Malin też kilka odmian, truskawki, jeżynę też mam.

Więc część warzywno-owocowa zgodnie z planem w tym roku udało się zrealizować. Muszę jeszcze tylko dołożyć ściółki.

Wiosno przybywaj


U mnie kamczacka się nie sprawdziła, mam odmiany zapylające się, krzaki ogromne. a owoców jak na lekarstwo, w dodatku niesmaczne, gorzkie, będę je wykopywać w tym roku. Być może moja ziemia im nie odpowiada.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Angelika95 21:50, 24 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 964
ajka, zobaczymy jak będzie u mnie, w tym roku owoców nie miałam, ale to małe krzaczki, więc daję im jeszcze szansę
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
anuska2507 21:55, 24 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Ja jestem ciekawa jakie masz borówki. Ja mam 4 odmiany i po pierwszym sezonie z dwóch odmian jestem zadowolona, a z dwóch nie. Być może wymienię je na jakieś inne.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Angelika95 22:12, 24 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 964
anuska2507 Mam na pewno Bluegold, Bluecrop, Chandler, Patriot, Bonus, Duke, Darrow, Spartan, Toro i Brigitta. Tyle pamiętam, trochę wczesnych, średnich i późnych, ale tak jak w przypadku jagody kamczackiej - to małe krzaczki. Miały po kilka owoców, ale to za mało, żebym któreś mogła polecić, a któreś odradzić. Na dodatek dokuczała im nornica.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
anuska2507 22:48, 24 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dużo masz tych odmian Moje to też jeszcze młode krzaczki, sadzone w 2021, więc 2022 to był tak naprawdę ich pierwszy sezon owocowania. Ja mam Bluecrop i Chandler - one ładnie owocowały. Mam też Patriot - miał mało owoców, a kupiłam większy krzaczek i Liberty - też nie za dużo i drobne.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Angelika95 11:35, 25 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 964
Z drzewek mam:
- leszczyna od sąsiada
- czereśnie Kordia i Regina
- brzoskwinia Inka
- morela i nektaryna, ale nie pamiętam jakie
- gruszki Konferencja i Faworytka
- wiśnie Łutówka i Debreceni
- śliwki Lepotica i Węgierka Dąbrowicka
- jabłonki Gala, Eliza, malinówka i jeszcze jedna nie wiem jaka, polecona przez sprzedawcę.

Wszystkie sadzone w październiku, zobaczymy czy się przyjęły i czy nie przemarzły, na razie wyglądają tak
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Kordina 13:14, 25 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
O! Masz drzewka, to może będzie Ci się podobał pomysł z wątku Andy drzewka w kostkach lub walcach :

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11585-ogrod-picker-w-weseke

Anda napisał(a)

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 10:32, 28 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Te azalie które są teraz w sklepach absolutnie się nie nadają do ogrodów. Nie orzezimuja. Takie do ogrodów pokazują się wiosna w szkółkach.
Jeżeli masz azalie w domu kupiona obecnie trzeba ją podlewać i nie dopuścić do przesuszenia opadną liście i kwiaty.
Taka azalia w donicy musi mieć non stop wilgoć.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Angelika95 11:04, 28 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 964
ElzbietaFranka napisał(a)
Te azalie które są teraz w sklepach absolutnie się nie nadają do ogrodów. Nie orzezimuja. Takie do ogrodów pokazują się wiosna w szkółkach.
Jeżeli masz azalie w domu kupiona obecnie trzeba ją podlewać i nie dopuścić do przesuszenia opadną liście i kwiaty.
Taka azalia w donicy musi mieć non stop wilgoć.




Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź, nie będę kupowała w takim razie. Trzeba nadal czekać z utęsknieniem na wiosnę
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
anuska2507 11:07, 28 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
ElzbietaFranka napisał(a)
Taka azalia w donicy musi mieć non stop wilgoć.

To już wiem, dlaczego nie polubiłyśmy się z moją azalią: ten torf w doniczce ciągle mi przesychał.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies