Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

An_na 18:02, 22 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Witaj Dominiko
Cieszę się, że we mnie wierzysz.
Och... jak ja się nie mogę doczekać wiosny, jak te wszystkie roślinki sadzone jesienią ruszą.
Wsadziłam około 300 tulipanów i 200 krokusów. Wsadzone w sierpniu miskanty to zaledwie cienkie niteczki, hortensje patyki ale liczę na ten busz latem
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Kordina 18:22, 22 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
An_na napisał(a)
...
Wsadziłam około 300 tulipanów i 200 krokusów. Wsadzone w sierpniu miskanty to zaledwie cienkie niteczki, hortensje patyki ale liczę na ten busz latem


Łoł! Tulipany i krokusy - to dopiero będzie cudnie wiosną!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
An_na 19:11, 22 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Bożenko
czekam na to
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Basieksp 20:01, 22 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Będziemy czekać na pokaz tulipanów u Ciebie dużo ich posadziłaś, będzie pięknie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
An_na 21:23, 22 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Basiek mam nadzieję, że nornice ich nie znajdą. Część w koszyczkach posadziłam to raczej będą bezpieczne. Oby

I weź tu człowieku czekaj do
wiosny...

Ps. Jak przy przesadzaniu innych roślin rozciąłem niechcący na pół cebule hiacyntow, to jest szansa, że będą dalej rosły? (obie połówki miały korzenie)

Jakbym chciała to bym w życiu ich tak idealnie na pół szpadlem nie przecięła
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Kasiapod 08:00, 23 lis 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
An_na napisał(a)
Witaj Dominiko
Cieszę się, że we mnie wierzysz.
Och... jak ja się nie mogę doczekać wiosny, jak te wszystkie roślinki sadzone jesienią ruszą.
Wsadziłam około 300 tulipanów i 200 krokusów. Wsadzone w sierpniu miskanty to zaledwie cienkie niteczki, hortensje patyki ale liczę na ten busz latem

Witaj Aniu
Już u Ciebie jest pięknie, tulipany i krokusy posadzone w takiej ilości to dopiero będzie efekt
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Basieksp 08:33, 23 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Ps. Jak przy przesadzaniu innych roślin rozciąłem niechcący na pół cebule hiacyntow, to jest szansa, że będą dalej rosły? (obie połówki miały korzenie)

Nie wiem, ale raczej słabo, pocieszę Cię, że ja też tak często dzielę cebulki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dominika11 10:09, 23 lis 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
An_na napisał(a)
Witaj Dominiko
Cieszę się, że we mnie wierzysz.
Och... jak ja się nie mogę doczekać wiosny, jak te wszystkie roślinki sadzone jesienią ruszą.
Wsadziłam około 300 tulipanów i 200 krokusów. Wsadzone w sierpniu miskanty to zaledwie cienkie niteczki, hortensje patyki ale liczę na ten busz latem
nie wiem jakie masz miskanty, ale moje tak nabrały masy, że musze z eM je wiązać, jednej osobie ciężko - u Ciebie będzie to samo tylko trochę czasu i cierpliwości ani sie obejrzysz a nie będzie mogła się przecisnąć w gęstwinie zieleni

tyle cebul to na wiosnę będzie cudnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Rumianka 14:41, 26 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
An_na napisał(a)


Najgorzej, że nie umiem wyrzucić żadnej rośliny i jak mi się zmienia koncepcja to część oddaję a część próbuję wkomponować w nowe nasadzenia i różnie mi to wychodzi


Przyszłam się przywitać i co widzę? Powstawanie interesującego ogrodu. Jak na początek ogrodniczkowania, to masz już fajny szkielet zielonych drzew...

Zacytowana wyżej Twoja wypowiedź jest bardzo mądra... Uważam, że nie wyrzuca się roślin z ogrodu. Areał masz odpowiedni więc na wszystkie roślinki miejsce się znajdzie. Dziel, mnóż, przesadzaj...to są najnormalniejsze czynności każdego ogrodnika. A tego prawdziwego bzika ogrodowego, to ma większość z nas, ale on jest nieszkodliwy... wiem coś o tym bo też go mam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
An_na 17:24, 26 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Kasiapod napisał(a)

Witaj Aniu
Już u Ciebie jest pięknie, tulipany i krokusy posadzone w takiej ilości to dopiero będzie efekt

Już tupię nóżkami z niecierpliwością czekając na wiosnę.
I tulipany chyba też, bo dziś przy porządkach jesiennych widziałam, że próbują wychodzić a czosnki oszalały i pchają się do wierzchu.
Zostawić je w spokoju czy przysypać ziemią? Co robić? Boję się, że zmarzną jak przyjdą mrozy
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies