Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

An_na 17:34, 26 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
Dominiko
Mam silberspinne, gracki, variegate i jednego memory.
I dwie pampasowe, które nawet mi przezimowały ale niestety nie zdążyły zakwitnąć chociaż chciały. I te dziś wiązałam z pomocą sąsiadki bo są ogromne i piękne nawet związane w snopki.
W przyszłym roku jak te wszystkie trawki nabiorą masy to oprócz dodatkowych rąk do pracy będę potrzebowała sporo czasu na wiązanie
A i jeszcze mam proso rózgowate Northwind -jest cudowne Rosło w donicach ale bałam się, że nie przezimuje i poszło do gruntu
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:37, 26 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
Miło mi Cię gościć Rumianko

Lecę czytać dalej Twój wątek, bo mnie bardzo zainteresował. Tych pięknych korzeni i pni drzew o ciekawych kształtach bardzo zazdroszczę
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:38, 26 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
Basieksp napisał(a)


Nie wiem, ale raczej słabo, pocieszę Cię, że ja też tak często dzielę cebulki


Jakieś straty muszą być
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 11:17, 27 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
Pismo obrazkowe ku pamięci
Stan na dziś

Moje pampasówki

Rozplenica

____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 11:24, 27 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
I proso wysadzone z doniczek tydzień temu

Ciemierniki też tygodniowe


I na koniec stokrotka afrykańska, która za nic ma polskie przymrozki i kwitnie lepiej niż latem
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Kordina 11:38, 27 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
O! Stokrotka chyba ma zmianę osobowości z afrykańskiej na syberyjską
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anuska2507 12:14, 27 lis 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Cześć Aniu! Bardzo ładnie już u Ciebie, niepotrzebnie jesteś taka skromna w swoich pierwszych postach. Widać, że dużo pracy wykonałaś, masz już sporo nasadzeń, uporządkowany teren wokół domu - po prostu ogród Przed Tobą chyba najprzyjemniejsze prace: wymyślanie i dosadzanie ciekawa jestem dalszych planów.

Podoba mi się miejscówka tego bordowego drzewka (Pissardii?) - za jakiś czas ładnie przesłoni sąsiedni budynek.
Wisnie też mnie zauroczyły, mam 3, choć moje rosną nierównomiernie, to w tym roku też zachwyciły przebarwieniem.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
An_na 14:19, 27 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
Kordina napisał(a)
O! Stokrotka chyba ma zmianę osobowości z afrykańskiej na syberyjską

I nawet jej to służy
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 14:31, 27 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
Witaj Aniu
Tak dużo miłych słów, aż się zarumieniłam
Dziękuję

Bordowe to rzeczywiście Pissardi, młodziutka, wiosną sadziłam ale tak jak piszesz, zagęści się i zasłoni. Chociaż nie o zasłanianie mi chodziło, bo sąsiedzi fajni
Podoba mi się jej kolor i to, że długo ma liście no i to, że kwitnie wiosną

Wiśnie też mam 3 szt.
Kupione wiosną przez neta (nigdy już nic od tego sprzedawcy nie kupię) w korzeniach jednej były larwy turkucia. Długo myślałam, że się nie przyjęła ale walczyłam o nią i dała radę. Została mocno z tyłu w stosunku do koleżanek, bo te dwie całkiem dobrze sobie radzą, nawet pień im ładnie pogrubiał
Mam nadzieję, że dogoni kumpelki
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rumianka 16:52, 27 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Wszystko będzie wyglądało jeszcze ładniej, po kilku sezonach, nabierze masy i nasze oczy ujrzą takie widoczki o jakie chodziło na początku. Gdy oglądam swój ogród na fotkach z ubiegłych lat, to niekiedy mam wrażenie, ze to nie ten sam...
Z każdym rokiem wszystko podrasta i wygląda inaczej...ale jak cieszy... Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies