Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

NowaKiKi 14:34, 11 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Dzieki Muszelko za odwiedziny!
Najgorsze jest to że wiem że macie racje ale chyba ostatecznie zrobie cos wypośrodkowanego a może z czasem poszerzę.
Teraz zajęłam się poszukiwaniami roślin do cienia zeby coś tam na przedogrodek posadzić, bo jest od strony północnej i tam typowo pod ścianą domu słońca tyle co kot napłakał.
Dzisiaj wrzucę jakis rzut jaki mam plan na wielkość rabat z przodu.
Dzieki dziewczyny , dzięki Wam spojrzałam na ten przód domu troche inaczej.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Muszelka 14:51, 11 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Do cienia posadź np. hosty i tawułki. Bezproblemowe są jedne i drugie, a cudnie zdobią. I coś zimozielonego...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
pawel2806 20:50, 11 mar 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Co do rabat to faktycznie trochę ciasno. Linie rabaty w przedogrodku poprowadziłbym prostopadle do domu, nie ogrodzenia. Na 20 cm spokojnie można sadzić rośliny, u mnie na 30 rośnie nawet grab
Jeśli chodzi o rozwiązania pośrednie ( poszerzę kiedyś, przesadzę itd) przechodziłem ten okres i żałuję, teraz porządny plan, i dopiero działam
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
NowaKiKi 22:37, 11 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Aktualnie troche trawnika musze zostawić dla dzieci, później jak już wytosna to będę poszerzać. Aktualnie na razie jest hustawka tylko, w planach jeszcze domek z piaskownica, podejrzewam se pewnie o jakiś basen starszy się upomni więc trochę miejsca musze zostawic.
Chciałam mieć zaplanowane i wtedy działać ale jestem strasznie niecierpliwa i po budowie, wykańczaniu chciałam juz mieć coś co cieszy oko, I poprostu nie moglam sobie odmówić kupowania roślinek
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Kordina 07:35, 12 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
NowaKiKi napisał(a)
(...) chciałam juz mieć coś co cieszy oko, I poprostu nie moglam sobie odmówić kupowania roślinek

I fajnie! Trzeba sobie sprawiać przyjemności i w ten sposób dbać o siebie, dotyczy energii żeńskiej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
NowaKiKi 16:55, 12 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Po etapie budowy i gliny na ogrodzie ju nie moglam sie doczekac a teraz będę zmieniać, chociaż jie wiem czy w tym sezonie się uda zmienić ten trojkat bo dużo pracy Nas czeka, przedogrodek, skarpa, sciezka do tarasu, no i warzywnik
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Kordina 17:36, 12 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Niektóre koleżanki i ja zakładam sobie plan 5-letni, żeby się nie stresoswać, jak się wszystkiego nie ogarnie w rok
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
An_na 19:13, 14 mar 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1495
Cześć Klaudia
cieszę się, że jednak się odważyłaś i założyłaś wątek Przeleciałam tylko pismo obrazkowe ale zaraz będę nadrabiać (póki krótki) bardzo podoba mi się to co widzę
____________________
Ania**Ania na Żuławach
ewsyg 20:20, 17 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kordina napisał(a)

I fajnie! Trzeba sobie sprawiać przyjemności i w ten sposób dbać o siebie, dotyczy energii żeńskiej


Popieram Bożenkę z całego serca
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
NowaKiKi 10:37, 21 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Cześć, odnośnie rabat frontowych to przemyślałam wszystko, przeszukalam internet i ogrodowisko w celach inspiracji
No prawie tak jak pisała Judith
PRAWIE

Zielony to rabaty, czerwony ścieżka.
Ta rabata przy domu bedzie mieć wymiar 1,8 m szerokości i prawie 8 m długości.
Znalazłam coś takiego i strasznie mi się spodobała kompozycja

Tylko bez drzewa, zamiast niego jakies krzew wyższy, moze perukowiec?
A tak to hosty, brunery, tawulki, coś zimozielonego, hakony, na wiosne hakies tulipany albo cos podobnego.
Co myślicie?
Ta rabata jest cienista, tam pod domem to późnym wieczorem dochodzą ostatnie promyki zachodzącego słońca
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies