Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

NowaKiKi 22:04, 14 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Muszelka napisał(a)


Mam dwie olbrzymie hosty 'Patriot'. Rosną przed moim ogrodem, pod lipą. Bezproblemowe.

Zdjęcie sprzed 8. lat (potem usunę).


Dziekuje Muszelko za zdjecie ( nie musisz usuwac), juz wiem ze ta odmiane musze miec ma 100 %.
Odnosnie Tawulki to gdzies czytalam ze sa kapryśne i sie troche ich wystraszylam
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:07, 14 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
anuska2507 napisał(a)
Do cienia i półcienia: paprocie, hakone o jasnych liściach, turzyce (rok temu furorę robiła turzyca pagórkowata Raureif - nie rozrasta się rozłogami), hortensja dębolistna (ładnie się przebarwia), hortensja kosmata.


Musze poczytac o tej turzyca i hortensja kosmatej bo jeszcze nie trafiłam na te roślinki nigdzie.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:09, 14 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
An_na napisał(a)
Dziewczyny u mnie jeszcze polecały hortensję Anabelle (piękna jest i lubi cień)
Ja się zastanawiam nad odmianą strong bo ma sztywniejsze pędy i się tak mocno nie pokłada.

Jeszcze pierisy sobie zobacz


Zastanawiam sie czy dawać tam hortensje, nie jestem przekonana ale dzięki za polecenie odmiany. O Pierisach poczytam
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Muszelka 22:21, 14 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
An_na napisał(a)
Dziewczyny u mnie jeszcze polecały hortensję Anabelle (piękna jest i lubi cień)
Ja się zastanawiam nad odmianą strong bo ma sztywniejsze pędy i się tak mocno nie pokłada.

Mam 'Anabell Strong'. Słońce ma tylko w godzinach wczesnoporannych, w ogóle się nie pokłada.
Ale w odróżnieniu od wszystkich innych hortek przycinam ją b.późną jesienią do samej ziemi (sic).
Ma ogromne kwiaty i silne pędy.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Mary 23:08, 14 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Odnośnie roślin do cienia i półcienia zajrzyj do lasu Joli.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10834-april-podbija-las

Jarzmianki polecam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
NowaKiKi 06:44, 15 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Ooooo, następna lektura
Dzieki !
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 09:34, 15 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Troszkę pikowania pomidorków.

____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Agatorek 17:15, 20 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Hej Klaudia

Pytałaś u Wioli o to, czy ma więcej tulipanów EE niż w zeszłym roku.
Mogę odpowiedzieć za siebie. W jednym miejscu miałam rok temu 50 szt, teraz mam 72 szt. W drugim miejscu miałam też 50 szt, teraz jest tam 78 szt. .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Marcin89 17:34, 20 kwi 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2400
Agatorek napisał(a)
Hej Klaudia

Pytałaś u Wioli o to, czy ma więcej tulipanów EE niż w zeszłym roku.
Mogę odpowiedzieć za siebie. W jednym miejscu miałam rok temu 50 szt, teraz mam 72 szt. W drugim miejscu miałam też 50 szt, teraz jest tam 78 szt. .
Też potwierdzam. Tulipan tworzy cebulki potomne, których jest zapewne 2-3 sztuki i za rok są już oddzielnymi cebulami, które mają liście. Gdy zgromadzą odpowiednią ilość składników pokarmowych cebula wydaje kwiat. I tak w kółko
Ale niekiedy też słabną te nowe cebule i zanikają. Jakby zbyt długo w jednym miejscu. Dlatego co parę lat lepiej wyrwać, wysuszyć i znowu posadzić.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
NowaKiKi 18:44, 20 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Dziekuje są odpowiedzi odnośnie tulipanow, musze je na jesien zasadzic żebym m jakis wiosenny efekt bo jakoś tak pusto na rabatach jak ścięłam trawy.

Mam takie dość wąskie miejsce jak ponizej



Myslalam na początku zeby zasądzi tam jałowiec blue Arrow na przemian z jakimś berberysem kolumnowym, ale teraz nie jestem przekonana co do jałowca. Co innego zimozielonego by można tam, Cisy kolumnowe bylyby lepsze? A może jeszcze jakies inne pomysły?

Z nowości w ogrodzie, przesadziłam 3 trzcinnik Karl'e. Z tyłu za nimi zaczyna się skarpa.
Z przodu zastanawiam się nad dosadzeniem szałwii omszonej, co jeszcze można dodać z przodu i co można by dać z tylu za Karlami?
Agroqloknina daną tymczasowo.

____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies