Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 16:13, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
mrokasia napisał(a)
No wreszcie jest wątek . Tęskniłam.


Tez tesknilam za Wami i ogrodem ale musialam sie skupic mocno na budowie by szybko zamknac ten etap i porocic do ogrodkowania
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 16:18, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Judith napisał(a)
Jesli nie ma domów w sąsiedztwie to Twoja okolica to spełnienie moich marzeń .


sa oczywiscie domy ale i dzialki duze wiec mocno wszystko rozrzucone, droga "moja" jest slepa (ta co widac na zdjeciu) docelowo bedzie tam 8 domkow, 4 w tym moj stoja. ja mam 2 dzialki, trzecia byc moze dokupimy, potem jest zasypane bagienko (ktos kto to kupi strzeli sobie w stope). powinno byc ok. na razie tak mi pasuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 16:19, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Kasya napisał(a)

A to fajnie, oby tak zostało w stanie dzikim
oby jak najdłużej
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:33, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
na razie ptaki w ogrodzie, jest duzo wiecej ale to tyle co przez okno mi sie udalo przed chwila
pora by odkurzyc tez aparat


widzialam tez sporo sikorek, zięb, sojek, widzialam kopciuszka a zima gila i rudziki. pliszki juz spaceruja po dachu i szykuja gniazda, przy oczku zeruja 2 myszolowy, co mnie troche niepokoi ze wzgledu na szczeniaki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ElzbietaFranka 22:32, 11 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
TAR napisał(a)
jeszcze kilka spojrzen na dzialke, tyle na razie moge pokazac







O kurde ale widok. Stare duże dęby rosną. Prawie tak samo jak u mnie tylko bez bajorka. Też mam taki widok na park Natoliński z balkonu.
Ty nic tam wysokiego nie sądzę szkoda widoku.
Pędzisz z wątkiem jak intercity.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:46, 11 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Jak chcesz mieć trawnik z niewysoka trawa to gazonowa lub Wimbledon.
Uniwersalne to przeważnie łąkowe kępiaste i wysokie. Aby trawa wysoka wyrosła to buduje głęboka i dużą darń i trudno cokolwiek później wykopać.

Ja na twoim miejscu nie wiem co to za ziemia, ale zasiała bym najpierw gorczycy która ma dużo azotu i głęboki system korzeniowy który spulchnia glebę.
Jak gorczyca będzie miała ok 30 cm skosić i przemielic z ziemią. Trawnik murowany.
Jeszcze możesz chwasty wszystkie unicestwić gdyż nie wiesz czy ta ziemia nie jest zachwaszczone.
Często zdarza się, że po wysianianiu trawy chwasty rosną szybciej niż trawka.

Jeżeli chodzi o wysiew trawy możesz wysiać i teraz będzie ciepło to wzejdzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 07:21, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Tarcia, jak tak można w święta wątek zakładać Toż wiadomo że innymi rzeczami człowiek zajęty nie forum Dopiero zauważyłam że się znów wprowadziłaś
Miejscówka jak już nie raz pisałam, świetna Działka wielkościowo jak moja, tylko ja mam duuuużo więcej sosen. Klimacik mega extra
Napisz listę bylin które byś chciała, zaraz zorganizujemy transport.
Mi może w weekend się uda coś przygotować. Tylko muszę wiedzieć co
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 08:57, 12 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Elu, najchetniej bym z rolki wziela trawiszcze ale budzetu zabraklo, z trawa gazonowa mam niezbyt dobre doswiadczenie dlatego o uniwersalnej myslalam. Trawy bedzie minimum, tyle co ściezki wokol rabat - takie jest zalozenie. Ale i tak jak policzylam to dobre 200 m2 wyjdzie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:03, 12 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
April napisał(a)
Tarcia, jak tak można w święta wątek zakładać Toż wiadomo że innymi rzeczami człowiek zajęty nie forum Dopiero zauważyłam że się znów wprowadziłaś
Miejscówka jak już nie raz pisałam, świetna Działka wielkościowo jak moja, tylko ja mam duuuużo więcej sosen. Klimacik mega extra
Napisz listę bylin które byś chciała, zaraz zorganizujemy transport.
Mi może w weekend się uda coś przygotować. Tylko muszę wiedzieć co


Hehe, dopominalas sie to jest w świeta mialam chwile czasu i oddechu (oprócz grypy zoładkowej)
Byliny biore wszystkie jakie masz na zbyciu. Jedynie jesli moge prosic to bez liliowcow, rozplenic czy miskantow. Ze swoich mam 3 kępki hakone aureola, kępke barwinka, kilka epinediow, lokalne rosnace w ogrodzie paprocie, kilka zajumanych z poprzedniego kuklikow, kilka piwonii i iryskow. To nawet nie styknie na pol rabaty

A sosen jest duzo, musze przemyslec, ktore wyciac, bo sa samosieje w kępkach i przez to slabo rosną. żeby byly ładne i geste musza miec dostep do swiatla. Poszukam jeszcze jakichs fotek z czasow budowy. Wtedy głownie z drona krecilismy.
Ciesze sie, ze jestes
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Muszelka 09:31, 12 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Z drona! Wow!
Twój wątek będzie (już jest) jak świetny serial
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies