Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 18:48, 12 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
inka74 napisał(a)
piękna inspiracja

wiesz, że po włączeniu to głośne jest... pamiętam jeden z odcinków Mai w ogrodzie ze ścianą z tego typu wylewkami. Fakt, więcej ich było i wyżej ustawione ale huk był jak z małego wodospadu.


Iwonka, wiem, slyszalam u kolegi ale myslalam zeby zrobic te plaskie wylewki, te rurkowe u nas ciezko dostac. I wlaczac je na dwie lub nawet trzy pompy zamiast wszystkie na jedna pompe, tak by bylo slychac tylko plumkanie. Do tego fontanna bedzie stac wsrod drzew to tez zaglusza. Ale to na razie piesn przyszlosci.
Na razie mezowi ulatwilam zycie , bo w sobote wpadnie pan ktory rozwiezie mi te prawie 100 ton czarnoziemu i podrowna troche gdzie potrzeba, wiec obrzeza, tyczenie i sadzimy. Musze tez w sobote truskawki posadzic.

Potem Wam wrzuce teren z gory i moze doradzicie jak rozplanowac rabaty, bo ja sie z lekka zwiesilam od paru miesiecy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mirkaka 18:59, 12 kwi 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
TAR napisał(a)
Dziewczyny, co Wy mowicie. Ten ogrod jakos tak niemrawo na razie mi idzie. Chyba musze sie troche zregenerowac po budowie. Troche za szybkie tempo. Raczej bede dzialac z wiekszym spokojem, dystansem i luzem. Na razie zbieram na fontanne, chcemy wymurowac cos takiego (jedynie inne wylewki) naprzeciw tarasu w kępie małych brzoz, wode juz tam sobie tez doprowadzilam. W ogole na calej dzialce wyprowadzilam 3 krany z woda by nie latac z węzami i konewkami, wszystko pod ręką. Wode mamy z ujęcia własnego.



Fajnie że trzy ujęcia, to bardzo praktyczne. Działka cudowna, 3000m2 to też fajna przestrzeń na dziki las i porządek w pobliżu domu.
Co to za ptaszek taki przytulony do pnia brzozy?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorii 19:18, 12 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Widzę że nie usiedzisz w miejscu :⁠-⁠D
Odpoczywać miałaś :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mrokasia 19:41, 12 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Bardzo fajna ta inspirka na ciurkadełko. Jeśli chodzi o głośność to wydaje mi się, że im większa odległość od wylewki do lustra wody tym głośniej.

Ależ jestem ciekawa co Ty stworzysz w tym malowniczym miejscu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 21:04, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
TAR napisał(a)


Iwonka, wiem, slyszalam u kolegi ale myslalam zeby zrobic te plaskie wylewki, te rurkowe u nas ciezko dostac. I wlaczac je na dwie lub nawet trzy pompy zamiast wszystkie na jedna pompe, tak by bylo slychac tylko plumkanie. Do tego fontanna bedzie stac wsrod drzew to tez zaglusza. Ale to na razie piesn przyszlosci.
Na razie mezowi ulatwilam zycie , bo w sobote wpadnie pan ktory rozwiezie mi te prawei 100 ton czarnoziemu i podrowna troche gdzie potrzeba, wiec obrzeza, tyczenie i sadzimy. Musze tez w sobote truskawki posadzic.

Potem Wam wrzuce teren z gory i moze doradzicie jak rozplanowac rabaty, bo ja sie z lekka zwiesilam od paru miesiecy.
jestem ciekawa co wymyślisz bo może coś ściągnę mi się kiedyś marzyła taka ściana wodna z płaską wylewką.

Znalazłam twój dziennik budowy. Powiem ci, że masz babo POWER. Jestem pod wrażeniem.
A kombinacje z rabatami wszystkie lubimy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 21:36, 12 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
Agatorek napisał(a)
Dołączam do fanów
Po poprzednim ogrodzie wiem, że i ten będzie piękny

Ale rozumiem tempo i dystans, ja po naszej budowie, przez długi czas nie miałam ochoty na zakładanie ogrodu. Musiałam odpocząć.

Piękna okolica, zazdroszczę starych drzew, będzie cudnie ❤️
fajnie ze ktos tak mysli, bo ja na razie mam czarna dziure w glowie

Judith napisał(a)
TAR, rzecz nie nastawieniu odbiorców na szybką akcję i efekty specjalne . Rzecz w smakowaniu każdego odcinka . Zważywszy miejsce akcji oraz bohaterów znanych z 2 innych seriali, wiadomo, ze będzie dobrze .


Makao napisał(a)
Po tylu przeprowadzkach jesteś dużo bardziej zorganizowana jak czytam a dodatkowe ujęcia wody są tego dowodem.
Gdybym ja teraz robiła swój nowy ogród to też bym to inaczej ogarnęła.

Pewnie wszytko co będziesz robić gdzieś już w twojej głowie się wykluło i stąd takie trafne posunięcia u ciebie.


pare rzeczy skrewilam ale akurat kraniki mialam w poprzednim ogrodzie tylko w kijowych miejscach i za malo, teraz nadrobilam

Wiolka5_7 napisał(a)
Też czekam na relację z powstającego ogrodu
Leśne ogrody uwielbiam, na pewno wyczarujesz piękny ogród
powoli cos sie wymodzi lesne ogrody sa odpowiednie do tej okolicy, choc mnie wiele roznych stylow sie podoba. ale tu nie wypada nic innego wymyslac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:43, 12 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
mirkaka napisał(a)


Fajnie że trzy ujęcia, to bardzo praktyczne. Działka cudowna, 3000m2 to też fajna przestrzeń na dziki las i porządek w pobliżu domu.
Co to za ptaszek taki przytulony do pnia brzozy?
tak, praktyczna i leniwa ze mnie osoba kraniki maja byc blisko, nie mam sil i checi na ciąganie węży za soba i przy okazju wyrywanie kranikow z instalacji Ptaszek to prawdopodobnie pełzacz ogrodowy lub leśny

Dorii napisał(a)
Widzę że nie usiedzisz w miejscu :⁠-⁠D
Odpoczywać miałaś :⁠-⁠D


no mialam, mialam ale co zrobic, zew natury wzywa, musze znalezc gdzies ujscie na moje frustracje

mrokasia napisał(a)
Bardzo fajna ta inspirka na ciurkadełko. Jeśli chodzi o głośność to wydaje mi się, że im większa odległość od wylewki do lustra wody tym głośniej.

Ależ jestem ciekawa co Ty stworzysz w tym malowniczym miejscu .


tak, jest jeszcze opcja zeby jakis plaski kamien powyzej lustra wody i tez bedzie ciszej

inka74 napisał(a)
jestem ciekawa co wymyślisz bo może coś ściągnę mi się kiedyś marzyła taka ściana wodna z płaską wylewką.

Znalazłam twój dziennik budowy. Powiem ci, że masz babo POWER. Jestem pod wrażeniem.
A kombinacje z rabatami wszystkie lubimy
Power? Chyba ostatnio gdzies sobie poszedl na spacer, bo wypompowana jakos jestem, wazne ze juz mieszkamy, prawie jestesmy rozpakowani a tu wiosna i lato sie zbliza, bedzie dobrze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agania 08:31, 13 kwi 2023


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Super Tarciu że już działacie z nowym ogrodem.
Skarby z poprzedniego ogrodu już tworzą niezły początek
Nie mogłam się doczekać kiedy się pojawisz
Kiedy pochwalisz się nowym domkiem?

Zajawka z ciurkaczami super?
Pozdrawiam i kibicuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
TAR 09:37, 13 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
Aganiu, witaj. No i gratki emerytko Teraz to masz czasu a czasu na wnusie i ogrod. Domek pokazywalam na budowlanym forum. Tu tylko ogrod. Na razie nie mam jeszcze dosc czasu na wklejanie fotek, internet na nowym strasznie wolno dziala a telefon wcale co ma swoje zalety. Ale zbiore sie w koncu na jakas dokumentacje fotograficzna stanu obecnego. A na zajawke widoczek poranny za oknami:


i moja Ekipa: Dziadziuś Kastorek, Wicio Drugi vel Tajfun i Karolek vel Klucha lub Pulpet

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 10:33, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Niezła trójca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies