Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały raj na ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały raj na ziemi :)

marzena 09:40, 10 lis 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witaj Asiu, życzę powodzenia w dalszych realizacjach !
te klimaty przypomniały mi pewne klimaty u mnie
pozdrawiam
____________________
marzena O....!
justi 09:57, 10 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam i ja!
Fajny domek masz Asiu. Życzę powodzenia w urządzaniu przestrzeni dookoła, będę Cię odwiedzać. A w zimie rzeczywiście nie masz lekko. Ale co tam ważne, że na swoim
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
siaaska 10:30, 10 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Wiosną udało się nam troszkę uporządkować teren wokół domu i posadzić pierwsze roślinki... Teraz już wiem że były to przypadkowe nasadzenia nie do końca przemyślane... ale dzięki Wam wiem już jak to troszkę doprowadzić do porządku.... Pomysły już są ale liczę też na Waszą pomoc....

Przed domkiem mamy studnię do której musi być cały czas dostęp dlatego postanowiliśmy ją obudować, obok powstała mała rabata.



Jeśli macie jakieś pomysły żeby ją troszkę ulepszyć to bardzo proszę. Rabatka będzie trochę przedłużona przed studnię. Chcę ją otoczyć niskim bukszpanem. Sadzonki mam już porobione ale będę musiała jeszcze dokupić.

Obecnie rabatka wygląda tak.....




Po drugiej stronie wejścia rabata z wierzbą Hakuro, trzmieliną na pniu, rhododendronami i azaliami. Na końcu skalniak. W tym miejscu powstanie kącik z ławeczką i małym stolikiem na poranną kawusię.
To zdjęcie z wczoraj z moimi pierwszymi kancikami... Nie wyszły rewelacyjnie ale uczę się Mąż zrobił mi nóż do cięcia darni pasujący do kija z Gardena



Zastanawiam się czy tutaj też zrobić obrzeże z bukszpanu żeby nawiązać do rabaty po drugiej stronie czy może zawijasy pomiędzy roślinkami na pniu. Chce tam dosadzić jeszcze jedną trzmielinę. O kulach z cisa mogę na razie pomarzyć ale może kiedyś... Jak pożegnamy się z kredytem....

To ławeczka do wspomnianego wyżej kącika zrobiona przez nas samodzielnie Obok duży pień który będzie służył za podręczny stolik.


____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
siaaska 10:37, 10 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Ja tu przygotowuje kolejne fotki i nawet nie zauważyłam że ktoś mnie odwiedził
Witam Was serdecznie Marzenko Dziękuję Początki nie są łatwe ale na szczęście każdy z nas to przeszedł i mam nadzieję że mi wybaczycie te nie do końca zadbane rabatki i bałagan dookoła...
Pozdrawiam też bardzo serdecznie

Justynko Witam Cię w moich skromnych progach Domek taki się nam marzył... Mały i przytulny Mam nadzieję że taki będzie Myślę że ta zima będzie już lepsza... Teraz mieszkamy już oficjalnie i gmina powinna zadbać o odśnieżanie nam drogi... Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości...
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
hanka_andrus 11:20, 10 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Asiu!Wkładasz dużo serca w to co robisz,i robi się przytulnie!Może nie zawsze są to przemyślane nasadzenia,ale przecież nic nie jest wieczne.....Te rośliny,które nie wytrzymają warunków,odejdą,posadzisz nowe,i za każdym razem po smutku przyjdzie radość.Powodzenia w urządzaniu swego poletka!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
GabiK 11:49, 10 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Świetna ławeczka. Kolejni uzdolnieni manualnie ludzie na Ogrodowisku.

Domek już jest przytulny, ogród za 2-3 sezony też będzie. Dobrze, że nie masz jeszcze wielu nasadzeń, mniej będzie pracy z przesadzaniem wszystkiego pod wpływem forum.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
grapaka 12:07, 10 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Super ławeczka i nie tylko ławeczka.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
justi 12:26, 10 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Tak ławeczka super. Jak nadaliście jej taki fajny kolor? Jakaś bejca czy olej? Wygląda bardzo naturalnie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
siaaska 12:42, 10 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Dziękuję Wam wszystkim cieszę się że się podoba Już jestem przygotowana na przesadzanie pod wpływem ogrodowiska i wiem że wiele pracy przede mną Dobrze że idzie zima to pomożecie co nie co zaplanować

Justynko ławeczka jest oszlifowana i pomalowana lazuritem w kolorze złoty dąb. Taki był właśnie zamiar aby wyglądała jak najbardziej naturalnie a jednocześnie była zabezpieczona głównie przed deszczem. Kolor nie zakrywa naturalnej struktury drewna a oto chodziło nam najbardziej Studnia też jest tak pomalowana ale z daleka nie jest to tak dobrze widoczne.
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Sebek 13:58, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajne pomysły masz w ogrodzie

A studnię może obsadź cisem - tej wielkości sadzonki będą po kilka złotych, a efekt od razu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies