Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Wafel 18:50, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Anda napisał(a)
Hej, ogródek mały a małe jest piękne Fajnie, że załapałaś bakcyla ogrodowego.
Mikroskalniak w donicy bardzo mi się podoba.


Witaj w małym, zielonym! Te sukulenty w mikroskalniaku w ogóle nie kwitną, może tam mają za ciasno ale i tak je lubię, dwie zimy już tak przeżyły
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Mary 20:33, 17 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj, właścicielko małego ogródku w zabudowie szeregowej.
Przez 15lat mieszkałam w podobnej zabudowie z ogródkiem podobnej wielkości. Dzieci były małe, na ogrodniczkowanie nie było czasu. W ogrodzie rosły dwie wielkie brzozy pospolite i trawnik. Pod koniec jeszcze jakieś roślinki się pod płotem pojawiały.
W takim małym ogrodzie trudno posadzić drzewo. Gdyby rosło na środku to po pewnym czasie zacieni większość działki. To tylko jakieś 7m na 7m.
Trudne decyzje. Albo przyjemny cień latem i brak słońca wiosną i jesienią albo upał latem i kochane słoneczko wiosną i jesienią.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:39, 17 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wafel napisał(a)

Osobiście chyba jednak źle bym się czuła z tymi balkonikami i szukałabym czegoś co je przesłoni.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:46, 17 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wafel napisał(a)
To jedne z bardziej aktualnych zdjęć mojego małego, zielonego miejsca na ziemi

Jakie kanciki! Wow!
I dużo pięknych roślin.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wafel 21:00, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
A dziękuję ☺
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:20, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Mary napisał(a)

Osobiście chyba jednak źle bym się czuła z tymi balkonikami i szukałabym czegoś co je przesłoni.


Witaj!
Niestety wszyscy tu mamy jeszcze tarasy na dachu, więc jak ktoś zechce, to i tak może spoglądać z samej góry. Jak korzystam latem z tarasu przy ogródku to i tak mam ogromny parasol, który mnie osłania. Mój taras jest osłonięty po bokach ściankami i zadaszony, jest jakby we wnęce. Nad sobą mam jeszcze balkon. Żeby osłonić się całkiem od sąsiadów, musiałabym mieć tu ogromne drzewo z koroną niczym parasol nad całym ogrodem, to chyba bez sensu. Nie mam nic do ukrycia, niech sobie patrzą na ładne roślinki i równe kanciki opalam się na dachu, bo mam tam taras nad całą powierzchnią domu, wygodne leżaki i więcej intymności. W chłodne wiosenne i jesienne dni doceniam, że na dole jest cieplutko.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:39, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Dom góruje nad ogrodem, trudno to przesłonić choć myślę, że mogłabym posadzić coś bliżej tarasu, ale tak jak zauważyłaś to ogród ma mniej więcej 7x7 m. Trudno dobrać tu drzewko, które coś przesłoni a jednocześnie nie zdominuje ogrodu.

____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:47, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Pod samym ogrodzeniem, raczej drzewa nie posadzę, bo jak pisałam wcześniej w wątku jest tam mur oporowy i boję się, że korzenie za bardzo mogą ingerować i go rozsadzać.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:57, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
W tym miejscu mogłoby coś być
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 22:17, 17 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
A kolumnowe drzewa. Będą takim dodatkiem. Np. wiśnie piłkowane Amanogawy lub graby Fastigiata, buki kolumnowe a może świdośliwy Obelisk. Jeszcze Ambrowce wąskokolumnowe lub jabłonki rajskie.

Zostają jeszcze żagle przeciwsłoneczne
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies