Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Muszelka 12:15, 18 lip 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Śliczne jest. Ma malutkie listeczki (jak paznokieć) , uroczo zwisające gałązki. Wiosną listeczki cudnie się złocą, latem zielenieją, jesienią nabierają różne odcienie purpury.

Małe, romantyczne drzewko, bardzo dobrze znoszące cięcie. Świetnie nadawałoby się, żeby pod nim postawić ławeczkę. U mnie daje lekki cień tawułkom i hostom.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 12:17, 18 lip 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Dodam jeszcze, że nigdy nie załapało u mnie żadnej choroby, nic nie pogryzło listków.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Wafel 12:41, 18 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Rzeczywiście malownicze drzewko, możesz pokazać zdjęcie swojego? Czy masz formę szczepioną?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Muszelka 13:34, 18 lip 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
To już jest dojrzałe drzewko (w letniej szacie - listki w kolorze zielonym, z białą, ząbkowaną obwódką). Tak, jest szczepione na pniu.

Na pieniek założyliśmy plastikową siatkę, bo kotek zaczął tępić/ostrzyć sobie na nim pazurki.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Wafel 14:39, 18 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Śliczne, ale chyba dość nisko szczepione, poniżej 2 m?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Muszelka 16:07, 18 lip 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Zgadza się, Gejsza jest szczepiona na wys.160 cm. Nam akurat taka wysokość odpowiada. Kilka metrów dalej, za płotem, rosną same b.wysokie drzewa i las. Chcieliśmy na swoim niewielkim obszarze być otuleni drzewami, ale nie zacieniając go, zbytnio nie zagęszczając. Raz, że mamy mniej pracy Dwa, mamy poczucie przestrzeni, którą kochamy.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 16:16, 18 lip 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Zerwałam listki. Są wielkości paznokcia.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Wafel 20:09, 18 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Listki drobne jak od małej róży ☺. Jeśli drzewko miałoby mi służyć do zasłonięcia się od sąsiadów to za małe/za niskie, ale jako ozdobne dla towarzystwa na przeciwko miłorzęba Marikena jak najbardziej. Muszę sobie w szkółce pooglądać te cudeńka.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 20:10, 18 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Muszelka napisał(a)
To już jest dojrzałe drzewko (w letniej szacie - listki w kolorze zielonym, z białą, ząbkowaną obwódką). Tak, jest szczepione na pniu.

Na pieniek założyliśmy plastikową siatkę, bo kotek zaczął tępić/ostrzyć sobie na nim pazurki.


Ten zakątek cudownie się prezentuje
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:36, 18 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Makao napisał(a)

Oczywiście. Jej nic nie przeszkadza


Dobra wiadomość, wszędzie w opisach czytałam, że potrzebuje bardziej osłonięte stanowisko.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies