Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Makao 10:16, 14 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3999
To jesteś wyjątkiem . Wszyscy na ogół chcą się zasłonić od sąsiadów a Ty robisz odwrotnie
A może to sąsiedzi chcą wiedzieć co robisz i nie zgadzają się na drzewa?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wafel 11:21, 14 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Bardziej myślę o sąsiadach niż o sobie A tak serio to zawsze myślałam o drzewie, ale nie wiem gdzie miałoby rosnąć. Na wprost od tarasu mam wysoki mur oporowy, bo mój dom znajduje się nad działką sąsiadów i bałabym się ingerencji korzeni. Po bokach to z kolei problem sypiących się liści na działki sąsiadów, nie wiem chyba tylko drzewa kolumnowe wchodziłoby w grę gdzieś z boku po lewej, gdzie mam meble ogrodowe
Sąsiedzi na wprost po murem mają katalpy i strasznie mnie to denerwuje, że tak blisko mojego ogrodzenia, ciągle mam te paskudne liście w ogrodzie, poobgryzane albo oblazłe mączniakiem.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 11:24, 14 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Widzę, że Ty w przeciwieństwie do mnie sadzisz drzewa, gdzie tylko puste miejsce zobaczysz i rozważasz katalpę u siebie. Nie wiem jaką odmianę mają sąsiadki, ale jakaś podatna na mączniaka. Mi się osobiście nie podoba to drzewo jesienią, liście się nie przebarwiają tylko robią się brzydkie, szare sucholce, które wpadają mi do ogrodu z wiatrem.
P.S Pięknie u Ciebie Zmiana z łukami na plus
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 11:28, 14 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Jeżówki posadzone, może będą godnym zastępstwem dla przetaczników.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 11:34, 14 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Bardzo podobają mi się wiśnie Kanzan i Amonogawa. Kanzan posadziłam 2 tygodnie temu na osiedlowej rabacie, którą się opiekuję. To prawie mój drugi ogród. Wiśnia nie jest szczepiona.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Patrycja_KG_Lu 17:21, 17 lip 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Witaj. Dużo zmian przeszedł ogród, sporo się nauczyłaś w praktyce.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wafel 17:51, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Cześć! Witaj u mnie.
No nie ma jak nauka przez doświadczenie, bezcenne
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Anda 18:08, 17 lip 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Hej, ogródek mały a małe jest piękne Fajnie, że załapałaś bakcyla ogrodowego.
Mikroskalniak w donicy bardzo mi się podoba.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 18:12, 17 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3999
Wafel napisał(a)
Widzę, że Ty w przeciwieństwie do mnie sadzisz drzewa, gdzie tylko puste miejsce zobaczysz i rozważasz katalpę u siebie. Nie wiem jaką odmianę mają sąsiadki, ale jakaś podatna na mączniaka. Mi się osobiście nie podoba to drzewo jesienią, liście się nie przebarwiają tylko robią się brzydkie, szare sucholce, które wpadają mi do ogrodu z wiatrem.
P.S Pięknie u Ciebie Zmiana z łukami na plus

Oni pewnie mają Nanę szczepioną na pniu. Są bardziej podatne na mączniaka bo są bardziej zwarte. Katalpa musi mieć przewiew (ale nie za duży)
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wafel 18:46, 17 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Makao napisał(a)

Oni pewnie mają Nanę szczepioną na pniu. Są bardziej podatne na mączniaka bo są bardziej zwarte. Katalpa musi mieć przewiew (ale nie za duży)


A to możliwe z tym przewiewem, bo rosną pod murem oporowym i na skwarze, może się tam duszą
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies