Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Wafel 20:42, 25 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 941
Tu Rozanne ucieka przez ogrodzenie do sąsiadów. Rozanne już w tym sezonie ujarzmiałam przez cięcie.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 20:53, 25 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 941
Także Rozanne bardziej żywotny i ma więcej kwiatów póki co, ale oba kwitną baaardzo długo.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Rojodziejowa 21:00, 25 lip 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8616
Rozanne mam właśnie. Byłam ciekawa, czy ten jest równie efektowny.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kasya 21:04, 25 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42053
Malutki ogródek = przytulny ogródek
A jak gęsto to chwasty nie rosną
Fajnie się zmienia i nabiera masy
Podoba mi się ze rabaty wchodzą w trawnik chociaż tak mało miejsca
No bardzo przyjemnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wafel 22:39, 25 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 941
Kasya napisał(a)
Malutki ogródek = przytulny ogródek
A jak gęsto to chwasty nie rosną
Fajnie się zmienia i nabiera masy
Podoba mi się ze rabaty wchodzą w trawnik chociaż tak mało miejsca
No bardzo przyjemnie


Dziękuję za miłe słowa
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
LIDKA 22:54, 30 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7219
Malutki śliczny ogródek. Złapałaś bakcyla.

Kiedyś może taki będę miała. Na starość chce wrócic do miasta do mieszkania z ogródkiem.

Bedę zaglądać.

Jak masz na imię?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wafel 01:14, 31 lip 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 941
Hej! Na imię mam Aśka a na drugie Lidka, też zajrzę z chęcią do Ciebie. Pozdrawiam!
Podziwiam duże ogrody a jeszcze bardziej szanuję ich właścicieli za poświęcony czas i pracę w nich. Ja mam maleńki ogródek, trochę donic na dachu i przed domem i czasem jak trzeba podlewać wszystko, walczyć z opuchlakami, mszycą, gąsieniczkami, nornicami, kretem, grzybami itp. to się cieszę, że mam taki mały zakątek do obrobienia.Najgorsze jest to, że zieleń uzależnia i człowiek wpada jak śliwka w kompot. A może to i dobrze, bo przynajmniej człowiek nie zauważa że praca w ogrodzie to jednak "praca"
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
ewsyg 15:55, 01 sie 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Asiu. Fajny masz ten ogródeczek i w miarę szybki do ogarnięcia. Muszelka proponowała Ci wiąz Geisha. Faktycznie ma przesympatyczne liście i cudny jest o każdej porze roku. U mnie po wielu latach zaczął stwarzać problemy. Niestety silnie wybijają długie pędy i trzeba go ciąć parę razy w roku. Moja koleżanka, przy tarasie ma posadzonego wiąz Camperdownii. Można go kupić szczepionego na rożnej wysokości. Fajnie rozrasta się na boki i ma długie, sięgające ziemi gałęzie. Posadzony blisko tarasu dał by wam prywatność i osłonił od słońca. Jedynym jego mankamentem są szpeciele, ale ja stosuję oprysk wiosną i nawet jest ok. pozdrawiam i życzę sukcesów o ogrodowaniu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wafel 17:57, 01 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 941
Dziękuję za informacje wiąz Geisha podobno też nie jest polecamy na wietrzne stanowiska ze względu na uszkodzenia mechaniczne, nadal szukam, Makao pisała, że wiśnia Amonogawa da radę, jeszcze może Kanzan szczepiona. Myślę, szukam na spokojnie ☺
Pozdrawiam!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 08:07, 02 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4221
Kanzan też mam. Szczepione wysoko. Też wiatr jej nie przeszkadza a u mnie pizga ostro.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies