Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Podwiązywanie wysokich hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwiązywanie wysokich hortensji

kasia 20:15, 26 mar 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Fantastyczny wątek! Nie mogę zrozumieć, że dopiero go znalazłam. Takich obręczy szukałam nie tylko do hortensji ale również do róż okrywowych, które mają bardzo długie pędy, które zakrywały mi niższe rośliny zdobiące rabaty w miesiącach chłodnych. Hortensję podwiązywałam w ten sposób bo chcę mieć taką na 1.5 M wysokości.

Tylko, że nie wyszło mi tak ładnie jak Danusi poprawie się w tym roku. Na pomysł z hakami w murze nie wpadłam... Genialny )
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 08:04, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obręcz będzie na jednej wysokości i hortensja będzie wyglądała na sztucznie podpartą. Jakby stłąmszoną.
Tylko pojedyncze podwiązywanie daje dobry efekt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonkap 12:04, 30 maj 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Gardenarium napisał(a)
To jest u mnie i jest za gęsto i dlatego tak już nie jest i nie polecam takiego sadzenia bo co roku wymiana bukszpanów i cisów.


Danusiu ale niedobra wiadomość bo tak strasznie mi sie podobało ze myślałam u siebie o takiej powiedz mi proszę co zamiast hortensji tam teraz masz albo coś właśnie jasnego/białego poleciła byś na wyższe piętro nad bukszpanami ?
Gardenarium 18:31, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic nie należy sadzić jak chcesz mieć w miarę wyglądające bukszpany a nie chore, łyse i w plamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonkap 20:07, 30 maj 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Gardenarium napisał(a)
Nic nie należy sadzić jak chcesz mieć w miarę wyglądające bukszpany a nie chore, łyse i w plamy.


dziękuje
malgorzata_w... 12:25, 20 wrz 2016

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 1
A ja przywiązuję je dość ciasno i wysoko. Później formuję w kształt drzewka. Takie mi się najbardziej podobają ...
kabri 13:45, 05 paź 2017

Dołączył: 05 paź 2017
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
Moje hortensje "Limelight" rosną w sporym zagęszczeniu, pod nimi kule z bukszpanu. Aby hortensje się na nich nie położyły, wymyśliłam sprytny sposób ich podwiązywania.

Tak wyglądają w pełni kwitnienia



Z boku widać, że nie dotykają do bukszpanów





Kwiaty są ogromne







O matko jakie cudne! To obrazek jak ze snu właśnie limelight chcę u siebie Ale mam wzdłuż wjazdu długi 60 metrowy kawałek do obsadzenia. Najpierw myślałam o szpalerze z samych hortensji ale to dużo sadzonek chyba bym musiała mieć i byłoby tak jednostajnie.A takie poprzedzielanie trawami byłoby chyba ciekawe Tylko jakie się nadają żeby nie przemarzły a były właśnie o takim wyglądzie jak u pani w ogrodzie? i czy pod hortensjami coś jeszcze zimozielonego sadzić??
____________________
Karolina Złe dobrego początki...
Miklies 12:19, 02 sty 2019

Dołączył: 11 gru 2018
Posty: 10
Witam, chciałbym zapytać panią z jakiego rodzaju sznurka najlepiej korzystać do podwiązywania? Czy to może być najnormalniejszy w świecie bawełniany sznurek w odpowiednim kolorze?
Gardenarium 21:19, 21 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bawełniany nie nadaje się, ponieważ parcieje i hortensje rwą się, nie zdaje egzaminu. Ja podwiązuję czarnymi specjalnymi gumowymi rureczkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies