Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Podwiązywanie wysokich hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwiązywanie wysokich hortensji

lenka 00:38, 30 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ale super Danusiu,że zdradzasz swoje triki . Świetny pomysł- pewnie i ja go wykorzystam w swoim ogrodzie. Ale te hortensje to Ty maaasz ......
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
stychaz 15:32, 12 lip 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A czy taki sam sposób można zastosować na anabelki? Mam problem z łamiącymi się kwiatami (pod ciężarem deszczu).
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 20:38, 12 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Anabelce można zrobić kilka kijków bambusowych i sznureczek - jakby płotek, albo poziomo też bambusy. Inne rozwiązanie - obręcz z drutu zespawana specjalnie dla naszych krzewów.

Anabelka jest bardziej wiotka, dlatego teraz bardziej sadzę Limelight
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 20:41, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Posadziłam Limelight i na razie nie podwiązuję, ale Anabelle miałam zawsze na ziemi i nie wiedziałam co robić. Teraz wiem, super instruktaż .
____________________
borówcowy wizytowka
waska 13:43, 08 sie 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
No super
już teraz wiem
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Celina 21:11, 14 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816


Pod moją Anabell wymyśliłam taką oto podpórkę.
Ponieważ krzaczek posadziłam w zeszłoroczną jesień, to nie wiedziałam jaki bedzie wysoki i jak się poszerzy.
Podpórka musi być zdecydowanie wyższa i ciut szersza.
Danusiu,a jak i kiedy przycina sie Anabelkę?
____________________
Celina - Moje poletko
Gardenarium 22:04, 14 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Też miałam taką podpórkę, ale po prostu była zbyt niska
Hortensję Anabelle przycina się wiosną, można bardziej, można mniej - zależy jaką wysoką chcesz mieć. Kwitnie co roku na pędach tegorocznych.

Ja swojej w tym roku nie cięłam wcale. Specjalnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Celina 20:26, 15 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Gardenarium napisał(a)
Też miałam taką podpórkę, ale po prostu była zbyt niska
Hortensję Anabelle przycina się wiosną, można bardziej, można mniej - zależy jaką wysoką chcesz mieć. Kwitnie co roku na pędach tegorocznych.

Ja swojej w tym roku nie cięłam wcale. Specjalnie.


Danusiu czyli jak obetnę tylko kwiat to ona urośnie wyżej?
Myślałam ,że musowo trzeba ścinać aby sie rozkrzewiała.!
____________________
Celina - Moje poletko
Sebek 22:08, 16 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz - ściąłem w tym roku tak anabelle i są wysokie. Jeśli ma dość pędów na dole to możesz ją wyprowadzać coraz wyżej i wyżej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zawitka 09:08, 12 gru 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Witajcie !! Wiosną kupiłam hortensję miała być bukietowa ale nie bardzo mi na to wygląda dałam jej czas do tej wiosny miała kwiaty białe na brzegu były białe a potem zielone. Te 2 pędy z kwiatami są długie mam zamiar na wiosnę je przyciąć do wysokości reszty czy będzie dobrze czy nie ciąć .Takiej nie miałam jeszcze a boję się sknocić Pozdrówka.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies