Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

Gardenarium 13:27, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Formujesz stopniowo, bo nadmierne zgięcie może złamać gałązkę,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abrakadabraa 21:57, 19 mar 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 20
Dzięki Danusiu.
Postaram się zrobić to z wyczuciem i nie uszkodzić drzewka. W sumie dość małe jest jeszcze więc i gałązki elastyczne
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
aedi 11:27, 20 mar 2014


Dołączył: 02 gru 2013
Posty: 16
Dziękuje Danusiu i bogusiu_r_ za podpowiedź. Tak myślałam od razu że za gęsto tych chmurek ale mój M i tak marudził że taki piekny krzew tak ogołociłam. Wolałam zostawić więcej i móc przyciąć niż za bardzo ogołocić. Ale teraz biore się za korekte i pokaże efekty.
____________________
Edyta- zielony trawnik i nie tylko
EwaG 13:36, 27 mar 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kasiek napisał(a)
Bonsai z buksika rzeźbionego w zimie, wsadziłam juz do orientalnej rabatki. By był lepiej widoczny, posadzony jest na tle białego żwirku. Mam nadzieje że sie przejmie, na razie efekt jest taki:




Mam lekkie zboczenie na punkcie ogrodów japońskich. Twój mi nieco takie przypomina. Wszystko jest fajnie, tylko po co ten krąg z jasnego żwirku. Naprawdę niepotrzebny; jak również krąg z kamieni wokół dużego kamienia po prawej stronie.
Naprawdę ten biały żwirek psuje urokliwy zakątek.
Mam nadzieję, że tej szczerej wypowiedzi nie weźmiesz mi za złe.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
aedi 19:32, 13 kwi 2014


Dołączył: 02 gru 2013
Posty: 16
Trochę to trwało ale już pokazuje co mi wyszło po poprawkach.



Podcinałam z pewną nieśmiałością więc pewnie znowu coś jest do wycięcia, ale wole jak coś doradzicie niż mam zepsuć i wyciąć za dużo. Myślałam też nad wysypaniem kamyczka dla kontrastu
____________________
Edyta- zielony trawnik i nie tylko
Gardenarium 19:45, 13 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest coraz lepiej, jak jeszcze uda się ze trzy chmurki usunąć to będzie ok
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 19:06, 03 maj 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Byłem przejazdem w Pleszewie na rynku zaciekawił mnie krzew prowadzony w formie bonsai gdy podszedłem bliżej okazało sie że to ostrokrzew (ilex crenata)

poducha z bliska

Nieopodal był również kunsztownie przycięty jałowiec a raczej ich grupa

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 12:30, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No proszę, Pleszew Jestem mile zaskoczona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 15:42, 05 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ele2001 napisał(a)
Byłem przejazdem w Pleszewie na rynku zaciekawił mnie krzew prowadzony w formie bonsai gdy podszedłem bliżej okazało sie że to ostrokrzew (ilex crenata)


Bonsai to sztuka miniaturyzowania drzew i krzewów uprawianych w odpowiednio dobranych, płaskich pojemnikach, donicach, misach itp. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez zabiegi sztuki ogrodniczej, związane z odpowiednim ich formowaniem, przycinaniem oraz pielęgnacją.

Rośliny formowane w/g nieco innej sztuki posadzone do gleby w parkach, arboretach i przydomowych ogrodach to niwaki.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 17:19, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mówiłam o tym w programie Maja w ogrodzie i poprawiłam też tytuł naszego wątku.
Te formy robione z dorosłych drzew to "niwaki".


http://majawogrodzie.tvn.pl/201,Zimozielony-uporzadkowany-ogrod-z-lustrem-odc-487,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies