Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

Gardenarium 22:29, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koniecznie pokaż swoje dzieła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nl_kinia 20:29, 06 mar 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Gardenarium napisał(a)
Muszę koniecznie Wam pokazać To






mój Boże! kocham te maleństwa !
mialam plan sama sobie wychodować, ale na "dzieńdobry" nasionka nie skiełkowały
może jednak zacznę od zakupu jakiejś sadzonki hehe
____________________
Kingi ogrodowe początki
ele2001 20:42, 06 mar 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Nie ma czegoś takiego jak "nasiona bonsai " reklamowane często w ten sposób np. na allegro. Bonsai to sztuka tworzenia takich drzewek z różnych gatunków roślin drzewiastych
























'
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Sebek 18:38, 13 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy czy chcesz, żeby bonsai rósł na zewnątrz czy w domu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nl_kinia 18:46, 13 mar 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ele2001 napisał(a)
Nie ma czegoś takiego jak "nasiona bonsai " reklamowane często w ten sposób np. na allegro. Bonsai to sztuka tworzenia takich drzewek z różnych gatunków roślin drzewiastych

ale to nie były "nasiona bonsai", tylko nasiona drzew, które lubią cięcie. Niestety, muszę poszukać sadzonek
no i właśnie podłączam do pytania Areksa - jakie drzewko wybrać, tzn chodzi mi przede wszystkim o wiek sadzonki na malucha doniczkowego?
____________________
Kingi ogrodowe początki
Gardenarium 23:06, 13 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na początek może wybierz sosnę, najlepiej taką skarłowaciałą.

Trzeba zakupić książki o bonsai podszkolić się nieco. Bo to sztuka jest, nie zabawa.
Można kurs skończyć pod okiem fachowca. Trzeba miec wiedzę, odpowiednie doniczki, odpowiedni sprzęt do cięcia, druciki inne takie.

Ale wiedza, doświadczenie, zagłębianie tajników latami - to jest najważniejsze. .

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriello77 17:43, 30 mar 2013

Dołączył: 29 mar 2013
Posty: 5
Mnie udało się wyhodować coś takiego (bonsai ma już koło 6 lat), faktycznie najlepiej zacząć od sosny. Ostatnio jednak bardziej zacząłem skupiać się na wyglądzie poza roślinnym i znalazłem ciekawe donice. Fakt do bonsai ciężko coś znaleźć ale dla moich bukszpanów już jest sporo ciekawych rzeczy.
nebel 18:05, 22 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Znalazam nastepny wątek o bonasi, ale nie wiem czy się przypadkiem nie pogubiłam.
____________________
Ogród Nebel
boguslaw_r_ 12:56, 23 kwi 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Bonsai - bardzo często mylimy pojęcia, ponieważ bonsai to miniatury wieloletnie, nawet set letnie, prowadzone w bardzo specyficzny sposób, od przycinania i uszczykiwania nowych pędów do przycinania korzeni,
to co my wyprawiamy w naszych ogrodach tylko przypominają bonsai, są nazywane NIWAKI i to one przypominają nam swoją formą bonsai.
często jest tak że nikt z nas nie ma i nie poświęca tyle czasu roślinie by następne pokolenia mogły się cieszyć widokiem danego okazu, mówi się że" bonsaista" nigdy nie zobaczy swojego dzieła za życia.
Nie mniej jednak to co ja wyprawiam z drzewami i roślinami sprawia mi ogromną radość i zadowolenie i o to chodzi, aby robić to dla siebie, a że podoba się to innym podwójna satysfakcja. pozdrawiam serdecznie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 13:02, 23 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popieram to co powiedział Bogusław i odsyłam na str, 1 aby zobaczyć prawdziwe kilkusetletnie bonsai

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies