Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

kiciaodzenka 22:46, 14 sie 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
... o matyldo, nie ma tańszej opcji ? Więc jeśli chce mieś drzewko iglaste z kulkami rozłożystymi z jednego pnia to na pewno nigdy mnie nie będzie na to stać. Musi być jakaś inna tańsza opcja, inne drzewa, krzewy, zielone cały rok.
Znalazłam takie coś w necie co prawda to nie moje rejony, ale co sądzisz Bogusław, sądzicie o tych drzewkach ? Czy one będą miały docelowo wielkie rozmiary ?
https://www.facebook.com/sosnabonsai
http://www.krzewy.pl/Sosna_formowana/Sosna.htm
Rozumiem, że to są formowane i trzeba ja ciągle przycinać. Może z jednym drzewkiem bym dała radę.
Tylko żeby mi wielkie nie urosło. Tak 2 czy 2,5 metra.
Nie znam się na tym wcale dlatego zadaję takie pytania.
Pozdrawiam.
Gardenarium 09:29, 15 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bonsai to forma którą się przycina, jeśli ma już wszystkie "pietra" czy jak to nazwać "chmurki" - to więcej nie musisz robić i trzymasz ja na takiej wysokości, jak kupiłaś. Tylko "objętość chmurek" się powiększa.

Jednak sosna to jak dla mnie najgorszy gatunek na bonsai, bo sypią się igły, na dole często zamierają całe człony i nie wygl ąda to zbyt estetycznie. Musisz ciągle skubać. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na tak drogą rzecz dla poczatkującego ogrodnika.

Lepiej kup z bukszpanu lub z cisa. Będziesz bardziej zadowolona i dłużej będziesz się cieszyć z okazu. Odradzam też jałowce i cyprysiki bo zamierają i mają ciągle jakieś suche gałązki do czyszczenia.

Może ten artykuł się przyda?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/341-jak-zrobic-bonsai-ze-starych-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirek2013 22:44, 20 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 6
jutro dodam zdjęcie chciałemsie poradzic
kiciaodzenka 20:13, 21 sie 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Danusiu, Ty dla każdego znajdujesz czas. Rozjaśniłaś mi umysł i jak będę kupować to tego cisa. Tak jakoś te sosny mi się bardzo spodobały, ale faktycznie były to niedawno posadzone okazy i nie wiadomo jak będą wyglądać później.
Dziękuję za dobre rady.
malkul 21:01, 29 sie 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Gardenarium napisał(a)
Bonsai to forma którą się przycina, jeśli ma już wszystkie "pietra" czy jak to nazwać "chmurki" - to więcej nie musisz robić i trzymasz ja na takiej wysokości, jak kupiłaś. Tylko "objętość chmurek" się powiększa.



Danusiu- wytłumacz proszę krok po kroku jak "dla zielonej rukoli czyli mnie" - jak powiększać "objętość chmurek"?? a dokładniej to pytam o chmurki w grabie.
jak tu:
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Sebek 21:14, 29 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Roślina nadal rośnie i po prostu stale ją tniesz, ale nie do stanu pierwotnego, tylko tak, żeby chmurki z każdym cięciem były większe, ale oczywiście nie ażurowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malkul 21:17, 29 sie 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ale co mam ciąć gałązki w miejscu chmurki i one się będą zagęszczać? tzn. z przyciętej gałązki wyrosnie kilka nowych? wytłumaczcie mi to jak "pastuch krowie" bo musze to zrozumieć
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 22:31, 29 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
malkul napisał(a)


Danusiu- wytłumacz proszę krok po kroku jak "dla zielonej rukoli czyli mnie" - jak powiększać "objętość chmurek"?? a dokładniej to pytam o chmurki w grabie.
jak tu:


Chmurki co każde cięcie trzeba nieco dłużej "wypuszczać" - wtedy będą się powiększały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 22:34, 29 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Graby w misjcu cięcia wypuszczają nowe rozgałęzienia, coraz gęściejsze, coraz drobniejsze. Najpierw przytnij łodygi na długość, jaką chcesz mieć a potem systematycznie tnij, na poczatku bardzo często nawet 3 tygodnie, gdyż grab bardzo szybko wypuszcza młode dłuuuugie pędy.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malkul 17:02, 30 sie 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu, Marzenko - bardzo dziękuję za pomoc. Zrozumiałam już dziś cięłam "ku zagęszczeniu"
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies