Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

violinek 22:38, 12 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Podlizalam sie ..to teraz pytanko rozplenica pod grujecznikiem ( spore ok.4m drzewko ) da rade ? doczytalam , ze nie lubi wilgoci a to moje jedyne miejsce gdzie drzewo ciagnie wode jak gabka ..oczywiscie systematycznie podlewam .
Uwielbiam Twoj ogrod
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
frezja 22:47, 12 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ele2001 napisał(a)
rozchodniki mam dwa ten taki ciemnoróżowy przy rozplenicy to mr.goodbund a to co przypomina szałwie to kłosowiec - agastache


dzięki serdeczne
____________________
Ewa - Ogrodowy song
martaibartek 23:05, 12 wrz 2015


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Bosko! idealnie kompozycje.
____________________
AgnieszkaKch 23:23, 12 wrz 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
Przemku, Podpisuję się pod rzeszą fanów Twojego ogrodu.

Ja dopiero zaczęłam swoją "przygodę" z ogrodem i Twój ogród jest moim wzorem.
W tym roku zrobiłam 2 rabaty, które w przyszłym roku zamierzam połączyć w całość.
Mam do Ciebie pytanie, jak dajesz radę z chwastami bez folii, wiem, że temat folii to tabu na ogrodowisku, ale zawsze mnie to ciekawi, sama miałam dylematy. Przyznaję się, że przy jednej ją położyłam, ale właśnie chcę obsypać korą drugą.

Bordy położone, roslinki zasadzone, a ja się boję, ze w przyszłym roku będe tylko biegała i je wyrywała. Jednak z drugiej strony wyobrażam sobie, patrząc na Twoje foty, że żurawki, trawy rosną jak szalone. Sama już nie wiem.

Napisz mi proszę jak bardzo te chwasty wyrastają, czy co tydzień je trzeba wyrywać? oczywiście trawę mam wyrwaną w miejscu rabaty, obsypana będzie korą. A jak zrobiłeś z kamyczkiem na frontowej rabacie? też wysypałeś go bezpośrednio na ziemię?

Sadzę rośliny wzorując się na Twoim ogrodzie ale póki co wszystko jest małe, więc i luki spore, boję się tych chwastów.

Proszę o poradę, jak wygląda to u Ciebie i u innych "ogrodo-maniaków" walka z chwastami. Jak często je wyrywać z kory?

Pozdarwiam
Agnieszka
ele2001 09:24, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Violu no połechtałaś mnie bardzomoim zdaniem rozplenice potrzebują wody ale jeśli pasują ci pod tym grujecznikiem to posadz i sprawdz ja bym tak zrobił ale wcześniej do każdego dołka nasypał bym troche lepszej ziemi i w tak zaprawiony posadził rozplenice..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 09:24, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Marto pozdrawiam i dziękuje
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Matka 09:29, 13 wrz 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Niesamowity ogród!Jak to robisz, że tak pięknie i ciągle zachwyca?

Chciałabym, żeby i mój ugór był taki 'mały ale pojemny'

a jak z podlewaniem?masz system?

a nawożenie?czym i jak?z konewki?jak często?

a chwasty jakieś masz?

i jak to zrobiłeś, że tak tam gęsto?

Niesamowity ogród
____________________
U Matki
ele2001 09:53, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Witam Agnieszko, ja maty nie mam położyłem ją tylko z tyłu tam gdzie jest wysypany kamieniami ten placyk pod ławke.Maty używam tylko pod jakiś placyk bądz scieżke wysypaną żwirem tam gdzie są rośliny nie dawałbym jej wcale. Jeśli dobrze przygotujesz ziemię pod rośliny a po posadzeniu przykryjesz warstwą scółki - ja używam drobno mielonej kory kompostowanej 0-20 taka jest u mnie w okolicy i jak położysz 5cm grubości chwasty sporadycznie za jakiś czas wybiją ale bez problemu można to okiełznać. Na macie też rosną chwasty a jakże, tylko się sieją na jej powierzchni i przerastają przez nią i wtedy dopiero problem jest żeby ich się pozbyć. A i żeby była jasność to nie moje chwasty ja do takiego stanu bym nie dopuściłchodzi tylko o przykład że bez zaangażowania nawet mata niewiele pomoże..







____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 10:03, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Nawadnianie posiadam konewka plus wąż ogrodowy hehe ale jeśli teraz zakładałbym ogród nawadnianie założyłbym na stówe.Nawoże wiosną humus activ potem co jakiś czas wieloskładnikowym nawozem dolistnym(w razie potrzeby)podlewam rzadko jak widze że jest bardzo sucho to wtedy podlewam bardzo solidnie ze dwie godziny.No i tak jakoś to wszystko sobie rośnie ale widze po roślinach że odbiła się na nich tegoroczna susza..

Matka napisał(a)
Niesamowity ogród!Jak to robisz, że tak pięknie i ciągle zachwyca?

Chciałabym, żeby i mój ugór był taki 'mały ale pojemny'

a jak z podlewaniem?masz system?

a nawożenie?czym i jak?z konewki?jak często?

a chwasty jakieś masz?

i jak to zrobiłeś, że tak tam gęsto?

Niesamowity ogród
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
MirellaB 10:52, 13 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Przemku pięknie jak zwykle. Szkoda, że tak za rzadko pokazujesz swój ogród.
Rozchodniki i rozplenice pięknie wyglądają
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies