Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

AgnieszkaKch 11:02, 13 wrz 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
ele2001 napisał(a)
Witam Agnieszko, ja maty nie mam położyłem ją tylko z tyłu tam gdzie jest wysypany kamieniami ten placyk pod ławke.Maty używam tylko pod jakiś placyk bądz scieżke wysypaną żwirem tam gdzie są rośliny nie dawałbym jej wcale. Jeśli dobrze przygotujesz ziemię pod rośliny a po posadzeniu przykryjesz warstwą scółki - ja używam drobno mielonej kory kompostowanej 0-20 taka jest u mnie w okolicy i jak położysz 5cm grubości chwasty sporadycznie za jakiś czas wybiją ale bez problemu można to okiełznać. Na macie też rosną chwasty a jakże, tylko się sieją na jej powierzchni i przerastają przez nią i wtedy dopiero problem jest żeby ich się pozbyć. A i żeby była jasność to nie moje chwasty ja do takiego stanu bym nie dopuściłchodzi tylko o przykład że bez zaangażowania nawet mata niewiele pomoże..









o wow super dzieki za turbo szybką odpowiedź....więc postanowione będzie bez maty. Korę już mam kupioną,więc użyje tą którą już mam. Chociaż dzisiaj niedziela, obsypię rabatę. to przecież nie praca, tylko relaks i przyjemność niech będzie wreszcie skończona

Mam jeszcze pytanko: Jak wsadzasz cebulki: tulipany, czosnek itp.... to czy korą zasypujesz to miejsce czy zostawiasz odsłonięte?
violinek 12:10, 13 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Dziekuje tak zrobie , nawet mam fajny kompost ..bedzie akurat
Przemku ..za Twoje rady to ja sie raczej nie zrewanzuje ...ale podlizac zawsze moge
Pozdrawiam V.
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
ele2001 12:11, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pewnie że zasypuje - ja też tak mówię nawet jeśli są świeta i zachodzi taka potrzeba to też pracuje w ogrodzie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 12:12, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Mirelko postaram się częściej go pokazywać..

MirellaB napisał(a)
Przemku pięknie jak zwykle. Szkoda, że tak za rzadko pokazujesz swój ogród.
Rozchodniki i rozplenice pięknie wyglądają
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 12:15, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Te z przodu to mornig light są tam jeszce rozplenice hameln i outumn magic ale różnicy między nimi żadnej nie widzę

mateuszmichn napisał(a)
O kurde jak zobaczyłem fotki, to nie wiem ci powiedzieć. Przedogródek wygląda rewelacyjnie, piękne połączenie bukszpanów z trawami, które zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie( jaki to gatunek?). Za domem równie pięknie. Twój ogród to dla mnie mistrzostwo
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
mateuszmichn 13:20, 13 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
ele2001 napisał(a)
Te z przodu to mornig light są tam jeszce rozplenice hameln i outumn magic ale różnicy między nimi żadnej nie widzę



Dzięki. Haha no nieraz fakt niczym się ie różnią na pierwszy rzut oka, zresztą ja nie mam głowy do tych nazw dlatego pytam
____________________
Mój mały zakątek
AgnieszkaKch 14:14, 13 wrz 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
kurcze....no i kory mi zabrakowało. Ta kora idzie lepiej niż woda macie jakieś patenty na hurtowy zakup?
ele2001 15:05, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ja swoją moge kupić luzem zamawiasz transport i już..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Borbetka 17:59, 13 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Przemek, czy hortensja Anabelle strong pokłada się po deszczu? Czy faktycznie ma mocne gałązki? Kusi mnie by kupić na dość długi szpaler.
Trawy u Ciebie "oszalały" . Pięknie jest, zawsze to piszę. A ... i jeszcze zapytam Cię czy rozchodnik da radę w ziemi piaszczystej, zbitej w półcieniu? Mam miejsce obok świerka, korzeni świerkowych nie ma dużo, bo kopałam. Przesadziłam przed chwilą przetacznika tam, ale mi się wcale nie podoba. Drażni mnie ta zieleń liści obok tego świerka. Zastawiam się nad rozchodnikiem. Czy myślisz, że da tam radę? Sucho tam jak pieprz, zwłaszcza po tegorocznym lecie.
____________________
borówcowy wizytowka
ele2001 18:29, 13 wrz 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Aniu wiem często mnie dopingujesz i odwiedzasz więc tak moją horti w tamtym roku przyciąłem równo z gruntem i wypuściła mocne pędy nie pokładały sie nawet po deszczu wygieły się trochę ale jak wyschły było ok w tym roku przyciąłem na 10 -15cm pędów jest więcej ale też jest sporo drobniejszych i te drobne się pokładaja w przyszłym roku znowu obetnę do samej ziemi..Kiedyś zresztą gdzieś wyczytałem że jeśli u drzewiastej wytniesz wszystko równo z gruntem to wypuści troche mniej pędów za to o wiele mocniejszych i kwiaty będą dużo większe i stwierdzam że to prawda..

W półcieniu w suchym miejscu mam matrone ładnie rośnie i kwitnie więc myśle że i u Ciebie spokojnie dadzą radeZresztą mam jeszcze miejsce przy placyku jest tam strasznie sucho planuje tam właśnie posadzić rozchodnik 'Autumn joy"
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies