Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Martek 05:35, 30 lip 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
hanka_andrus napisał(a)
Żurawki odmładzamy co 3-4 lata,właśnie jak widzimy drobnienie kęp.Przynajmniej tak to zaobserwowałam na przykładzie starej odmiany -krwistej.

Ja to samo zaobserwowałam...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Matka 10:45, 30 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
magja_ napisał(a)

dzielcie, dzielcie...jka Wam co zostanie wiecie gdzie mnie szukać!!!


Palace purple - będę mogła dołączyć wiosną do paczki Przynajmniej będę mieć motywację


świetnie, już się cieszu
____________________
U Matki
magja_ 11:08, 30 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ja też się cieszu Może mnie odwiedzisz?

Haniu - dziękuję, obadam jak to pójdzie bo moje mają prawie 50 cm średnicy!

Mam jeszcze pytanie co do wybarwienia żurawek. Na naszych polskich stronach często znajduję info że żurawki na słońcu wybarwiają się lepiej /niektóre odmiany/, a na zachodnich - kilka razy czytałam, że to rośliny miejsc półcienistych i choć niektóre tolerują słońce to jedynie na stanowisku półcienistym liście WSZYSTKICH odmian osiągają pełnię możliwości.
Sąsiedzi mają jakieś pomarańczowe i bordowe na słonecznym stanowisku i o ile te bordowe są w miarę ok to pomarańczowe straciły kolor zupełnie.

Pytam - bo mam tylko w półcienistych miejscach bordowe żurawki - sprawdzają się świetnie, ale wczoraj przyniosłam Georgia Peach - no cuuuuuuuuuuuudo i nie chcę żeby w półcieniu straciła swój hipnotyczny kolor. Jakie są Wasze obserwacje?
____________________
mysza 18:27, 30 lip 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Southern Comfort kupiłam około 4 tygodni temu , jedna rośnie w miejscu słonecznym i liście wybarwiają się w kolorze bursztynu





ta sama odmiana , ale w zacienionym miejscu i liście zielone z lekkim rumieńcem



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 18:49, 30 lip 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Citronelki które sadziłam w maju całkiem dobrze rosną , będzie co dzielić na wiosnę , tfu tfu przez lewe czy prawe ramię żeby nie przechwalić



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
GabiK 23:52, 31 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Myszo, Southern Comfort na słońcu ładniejsza.
Jak gęsto sadzić, żeby mieć taki łan, jak Ty tych Citronelle?

Ja mam na razie większość Palace Purple i prawie każda ma inny kolor i inną wielkość.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Matka 23:58, 31 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
mysza napisał(a)
Southern Comfort kupiłam około 4 tygodni temu , jedna rośnie w miejscu słonecznym i liście wybarwiają się w kolorze bursztynu





ta sama odmiana , ale w zacienionym miejscu i liście zielone z lekkim rumieńcem





Mysza, tfu...tfu...a kysz...na zgnily urok...czy jak tam jeszcze sie mowi coby nie zauroczyć!!!PIĘKNE!
____________________
U Matki
Matka 23:59, 31 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
mysza napisał(a)
Citronelki które sadziłam w maju całkiem dobrze rosną , będzie co dzielić na wiosnę , tfu tfu przez lewe czy prawe ramię żeby nie przechwalić





Te oplułam juz wcześniej(monitor musiałam wyczyścić)CUDNE!!!!Całkiem w cieniu je masz?
____________________
U Matki
mysza 08:35, 01 sie 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
GabiK też tak uważam i wszystkie poprzesadzam w bardzej nasłonecznione miejsce , jak za mocno zaświeci słoneczko to będę nad nimi parasole rozstawiać , a sadzę tak mniej więcej co 20cm.


Bogda citronelki mają trochę słońca dopiero po południ , rosną pod jodłą i ona je trochę zacienia.
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
GabiK 09:32, 01 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A w ile lat Ci się tak rozrosły? W rok?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies