Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Do poprawki

Pokaż wątki Pokaż posty

Do poprawki

magos 08:24, 16 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Niestety najpierw nasadziliśmy krzewów a potem dobiero zrobiliśmy płot.I teraz krzewy są daleko od siatki ogrodzeniowej.Myślałam,zeby zrobić żywopłot strzyżony.Nawet jeśli nie będzie on wysoki.Czy to głupio będzie wyglądać?
Ja to bym nawet i poprzesadzała te bukszpany(chyba nie ma roślinki, której nie przesadziłam w moim ogrodzie), ale obawiam się, źe mój mąż mi schowa łopatę.
A jak już wykopię i przeniosę bukszpan co dać w zamian, żeby coś siatkę zasłaniało?Chociaż do połowy, bo nie ma podmurówki i chwasty z za płotu źle wygladają i szpecą rabatki.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Sebek 20:08, 16 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz puścić pnącze na płot, ale na pewno coś posadzisz w tym roku przy płocie - to i zasłoni się wtedy i murek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magos 20:16, 17 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
No właśnie murku nie ma, sa za to chwasty.Chciałam ,żeby bukszpan robił za murek.........
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Sebek 23:09, 17 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zrobisz co chcesz - my z Danusią byśmy go przenieśli
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magos 07:12, 18 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Ja to bym też przeniosła - w końcu słucham rady bardziej doświadczonych.Musze jakies wytłumaczenie dla mojego męża znaleźć, bo on jak widzi jak ja przesadzam to chory jest.Musze powoli je poprzenosić.
Żeby on wiedział ile ja roslin już przesadziłam-tylko na szczęście nie zabardzo odróżnia co mamy.
Trochę już ponasadzałam powojników, bluszczy i winorosli na siatce.Ale muszę podosadzać, bo jeszcze za malo.
To jeszcze mam pytanie:
ponieważ mój mąż zrobił ładna pergolę z drewna i chciałabym ją umieścić tak:

Czy to będzie dobrze wyglądać?Cgciałabym ,zeby to było takie przejście z ogrodu ozdobnego do użytkowego.
Czy obok posadzić jakieś drzewo, krzew?Co o tym myślicie.Czy z tą pergolą iść gdzie indziej.Zawsze marzyłam o pergolii obrośniętej różami...........

Może cis?
Podoba mi się cyprysik nutkajski, ale doczytałam się, że piszecie, że nie wygląda za dobrze, że się ogałaca.
Czy jest jakieś podobne drzewo iglaste jak ten cyprysik?Czy jakiś inny iglak byłby tam lepszy?
Ziemia piaszczysta i raczej słoneczne miejsce.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Sebek 21:34, 18 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie lepiej daj tam ekran z cisa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 10:36, 10 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

Witam sąsiadkę z za miedzy. Zapraszam w kwietniu na rekonesans.
Gosia, najpierw zrób dokładnie caly plan ogrodu. Powykopuj rośliny ze środka trawnika, bo się zamęczycie przy koszeniu.
Tak jak pisze Danusia i Sebek duże rośliny przy płocie, niskie od strony trawnika.
Nie wstawiaj pergol dopóki nie będziesz miała wizji całego ogrodu, bo potem będziesz wykopywać ....
Pomysł zagospodarowania kącika przy tarasie Z ciurkadełkiem mi się bardzo podoba. To miejsce będziesz ogrądać najczęściej.
Poglądaj ogrody Danusi jaki mają charakte ale przede wszystkim ich plan/ strukturę. Nie wszystkie rabaty muszą być paskiem przy płocie, mogą być koła, zakola, geometryczne. Najpierw zagospodaruja zakątek przy tarasie i wytycz rabaty na rośliny, posiej trawnik, zrób obrzeża tak jak radi Danusia a potem myśl o pozostałych rabatach. Ogrom parc i tak nie pozowli Ci zrobić wszystkiego od razu, po co drażnić M aby co chwilę przesadzał roślinki, bo i tak będziesz zmieniać koncepcje
Podziel pracę na etapy. Pisz będziemy doradzać ale najpierw zdecyduj co ci się będzie podobać w ogrodzie, wybierz styl jednego z ogrodów Danusi abyś miala na czym sie wzorować
Ps brzoby w Brzeziej Łące muszą byc, ja mam cztery .....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
magos 15:44, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Przede wszystkim dziękuję wszystkim za rady
Powoli mozna cos robić w ogródku, z czego się bardzo cieszę.W tym tygodniu chcemy wysiać trawę.Rabatki mam wytyczone.Mam trochę roślinek samotnych na trawniku, ale to są drzewa.Zrobię kółka dookoła nich i mam nadzieję, że nie będzie problemu z koszeniem.Najgorzej jest z domkiem dla dziecka i huśtawką.Tam chyba trzeba będzie nożycami przycinać.
Wysiałam mnóstwo roslinek, w tym chyba mam ze 120 sztuk sadzonek pomidorów.

Mój mąż zrobił porządną pergolę, po której będą się(mam nadzieję)pięły róże.


Dużo myślałam o moim rogu tarasowym.Mi bardzo pasowałoby drzewo.Nie mogę posadzić go po lewej stronie bo tam jest jedyne miejsce na basen dla dziecka.A po prawej stronie, całkiem od wschodu nie pasuje mi jakoś.Czy to będzie głupi pomysł, żeby tam posadzić katalpę nana?


Jeszcze mam pytanie do rabaty - południowy wschód.bardzo mi się spodobało nasadzenie danusi z miskantem i berberysami.I bedę małpowac, jesli Danusia nie ma nic przeciw temu.....
Ale czy to nie przeszkadza, ze tam pełne słoće jest do około 14?
Pod siatka posadziłabym tuje smaragd, a przed nimi od lewej:
niski iglak, potem miskant, berberysy.




Co Wy na to?

Pozdrawiam serdecznie i szczególnie świątecznie
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 18:28, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Też jestem za ekranikiem z cisa po prawej stronie, to będzie swego rodzaju parawan i przejście do innej części ogrodu. PO drugiej stronie pergoli też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:30, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miskanty ładnie wyglądają także z hornesjami, dodaj do tych berberysów hortensji. Z berberysów wybierz odmiany Golden Ring, Atraction, Admiration, oczywiście jedną z nich tylko kilka sztuk. Zwykłe sa niefajne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies