Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Do poprawki

Pokaż wątki Pokaż posty

Do poprawki

bociek 19:10, 07 gru 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Gosiu na Ogrodowisku
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Wieloszka 09:21, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witam sąsiadkę!
Masz bardzo regularną w kształcie działkę - wiele Danusinych "gotowców" będzie pasowało. Poszukaj ich tylko w innych wątkach, np. u coli "Mój ogród będzie kiedyś piękny" .
Widziałam u Ciebie brzozę - jeśli to jest jakaś pospolita odmiana, wyrośnie na ogromne drzewo. Nie będzie dla Ciebie uciążliwe sprzątanie po tym śmieciuszku? Dziewczyny z "Ogrodu Dominiki" i "Ogrodu z czerwonym mostkiem" mają z tym problem każdej jesieni.
Teraz wszyscy namiętnie planujemy, żeby wiosną ruszyć do boju Więc dziel się pomysłami na zmiany w Twoim ogrodzie, bo tu wszyscy chętnie doradzą
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 09:32, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Witaj Gosia, czekamy na Twoje plany nasadzeń i będziemy kibicować na 100%. Grupa wrocławska jest coraz mocniejsza
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
magos 13:32, 08 gru 2011


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Witam
To jest zwykła brzoza, może nawet siewka, a mieszkam w Brzeziej Łące-jak nie mieć brzozy
Mam mało drzew, trudno trochę nasprzątam się, bardziej martwię się, że obok rośnie orzech włoski.Nie chciałam, ale mąż go wsadził pod moją nieobecność.Jest obok jeszcze klon czerwony i paulownia, która pewnie będzie robiła za krzew, bo najpewniej co roku przemarznie....
Ja już nasadzone mam, że hej.Tylko pewnie czasami bez sensu.No cóż na początku wiedzy na temat ogrodnictwa nie miałam.Teraz byłabym mądrzejsza.Dosadziłam wzdłuż siatki od pola, pas krzewów iglastych i liściastych. Różnych.Będę pokazywać od wiosny.Niektóre są jeszcze małe, więc widok będzie się zmniejszał.
Ale jeszcze parę rabat mam do obsadzenia - będę się konsultować.
No i jak trawka będzie, to też wszystko inaczej wygląda.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 19:09, 14 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawę kup sportową - ona jest na słońce. Dobra będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 14:31, 06 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Czas zacząć robótki ogródkowe
Posiałam na razie: petunię,lobelię(2 kolory), szałwię.
Na razie porobiłam zdjęcia jak wyglada ogród zimą.Tak dla porównania ile roslin jest w ziemi uśpionych.
Jeszcze raz strona południowa ogrodu-warzywnik i mini-sad.





rabata między sosnami:


rabata z cisami


.

rabata z pęcherznicami:



przejście za domem gospodarczym do częci użytkowej:
Chciałabym,żeby jakoś to zagospodarować, żeby przechodząć z jednej do dugiej częci była niespodzianka.Mój mąż buduje pergolę dtewnianą.Będzie obsadzona różami, ale co jeszcze.Czy posadziliście jakieś krzewy, żeby jakoś zaznaczyć to przejscie?





Rabata z magnolią, jeszcze malutką

Rabata półokrągła



Dom, do którego mam nadzieję się niedługo wprowadzimy...


Taras jest od południa i od wschodu.
No i trzeba coś tu nasadzić.
Myśłałam,żeby po lewej, od zachodu postawić pergolę z winoroślem, a w tym półokręgu posadzić katalpę na pniu.Co tym myślicie?

Dalsza część domu od wschodu:

Chciałabym posadzić hortesję Anabelle, może jakiś różanecznik, hosty..

Przód domu:


Mam pomysły, o tym później.

Dalsza częć rabat, trochę w cieniu

I moje drzewka przy drodze dojazdowej


Czekam na uwagi i może jakieś podpowiedzi
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 14:53, 06 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
O taką mam wizję:

to przy tarasie od wchodu.

A tak z przodu:



Co tym myslicie?

W jakim programie tak ładnie rysujecie projekty?Ja na razie w paintcie, ale może coś podpowiecie, zeby tak czytelniej narysować.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
kaisog1 15:56, 06 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj,


Przepraszam ale nie mogłam sie powstrzymać..... (oczywiście nie patrz na tą fontanne - innej nie było )

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pszczelarnia 16:03, 06 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosia, ale masz rozmach. Ale to drzewo po lewej to tak trochę jak struś w Boże Ciało, nie za bardzo, moim zdaniem. Róg domu jest za bardzo wyeksponowany. Mimo złagodzenia półokręgiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magos 17:13, 06 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dzięki.Tego drzewa po prawej stronie nie dam rady.Tam jest za mało miejsca.Takie waskie przejście, między rabata a tarasem wschodnim.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies