Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Do poprawki

Pokaż wątki Pokaż posty

Do poprawki

magos 18:56, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
bardzo dziękuję za odpowiedź.
Po prawej stronie pergoli dam cisa, po lewej rosna 2 leszczyny, troche słabo widać bo bez liści i jeszcze małe.Cis juz się nie zmiesci.
Z berberysami myślałam, zeby dac obok siebie np 2 czerwone i 2 zielone, albo jakoś tak, żeby później na jesien ładnie się przebarwiły.Czy to bedzie nieładnie wyglądało.A te hortensje dać przed berberysami czy obok?
I jeszcze mam prosbę czy katalpę można posadzić koło tarasu.To dla mnie teraz najwazniejsze, bo taras to troche patelnia i myślałam, ze katalpa trochę da cienia.I jest taka elegancka.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 19:01, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z katalpą są problemy z grzybem, ulewami i to że późno puszcza. Daj inne drzewo.

Berberysy najlepiej jeden gatunek - czerwony. Hortensje są najwyższe więc będą tłem dla niższych berberysów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 19:19, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Tak się patrzyłam na te moja rabatę i nie wiem czy się zmieszcza hortensje z berberysami.Tam jest ok.2,5 m.szerokości, a bedą pod siatka tuje szmaragd.Bardzo podoba mi się berberys "golden ring" i by się ze 3 obok siebie zmiesciły.Ale hortensje juz chyba niestety nie.
O drzewku bede myśleć.Jak nie katalpa........Ziemia jest bardzo przepuszczalna, strona południowa no i wiatry z pola wieją.Czy mogłaby być karagana?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 19:23, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karagana nie da cienia , bo szczepiona to będzie płacząca a zwykła to rozkrzaczony krzew wielki.
Cień da drzewo o dużych liściach.
Popatrz na nasze wątki

http://www.ogrodowisko.pl/forum/18-drzewa-i-krzewy-lisciaste
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 20:43, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
No to casting robię na drzewko przed tarasem.
Naczytałam się.te co mi sie podobają to nie sa polecane.wiem, że Danusia polecasz wiśnię umbraculifera, ale ona jest chyba za duża przed mój taras......
Jeszcze raz wklejam zdjecie

Może modrzew szepiony?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 14:50, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Duuużo czytałam jeszcze o drzewach.No nie jest to takie proste.
Czy może być

śliwa wiśniowa Pissardii ?Co Wy na to?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 12:28, 11 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
No i kupiłam wiśnię Umraculifera.Już wsadzona do ziemi.Chyba wyglada nieźle
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
butterfly 14:30, 11 kwi 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zdjęcia !!!!

Ja też za namową ogrodowiska skusiłam sie na wiśnię Umbraculifera - mam 2 , będą jeszcze 3...

Nie ma jeszcze co prawda tak okazałej korony jak te "Danusiowe" ale jestem mega zadowolana i ty też będziesz
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magos 15:15, 11 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Zdjęcie bedzie na pewno
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 19:30, 02 maj 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
No i zdjęcie wiśni Umbraculifera.Fajnie wygląda, ........moim zdaniem.

Trawka rośnie
Za pergolą posiana nowa trawka

A ponieważ widok z tarasu mam taki a nie inny, próbuję jakoś go przysłonić.Posadziłam od prawej do lewej:
Sliwe Nigra(między dwiema leszczynami),
bez Primose
???????miala być wisnia Kanzan, ale się nie udało
jarzębina
Co posadzić tam gdzie znaki zapytania?Karaganę na pniu, buk(który), czy jakies inne drzewko?
Nie może być chyba zbyt wielkie.....
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies