Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

Herba 10:08, 28 sty 2019

Dołączył: 28 lip 2017
Posty: 2
Historia tego ogrodu jest jednocześnie i długa, i krótka: ogród najpierw był, później go nie było (zarósł i zdziczał), teraz znowu się tworzy- dla mojej Mamy. Jeszcze wiele pracy przede mną, wiele nauki, eksperymentów ogrodowych. Jeszcze musi upłynąć wiele czasu, musi przybyć wiele roślin, a te które już są- muszą zmężnieć, żebym odważyła się powiedzieć: zrobiłam ogród. Wierzę jednak, że na miejsce w "Metamorfozach ogrodowych" już trochę zasłużył.
Wrzesień 2017.
Pobojowisko po położeniu ścieżek. To, co wyglądało źle, wyglądało jeszcze gorzej.

Pierwszy projekt rabaty . Mega profesjonalny . A ileż było nad nim dyskusji i sporów .


Jesień upływała na porządkach i pierwszych nasadzeniach- w miarę możliwości finansowych i sił fizycznych. W chaszczach odkrywałam zapomniane roślinki. Potem były pierwsze tuje, berberysy, choiny, pierwsze trawki, róże.


2018
Wciąż pracujemy, siejemy, sadzimy, przesadzamy i walczymy z chwastami. Jesteśmy najszczęśliwsi na świecie: rośnie i kwitnie. No i mamy trawnik! I rabatki! Puste dziury obsiane jednorocznymi- jak możemy coś kupić i dosadzić, to nie aż taki żal wyrwać i zrobić miejsce. Wszyscy pokochali jednoroczne, bo robiły całe lato dobra robotę.
Zaczynamy mieć ogród- dla Mamy . Nie szkodzi, że wciąż niedoskonały, chaotyczny, że róże mniejsze niż trawy. To dzięki Państwu ten ogród , bo Państwo i Wasze ogrody byliście inspiracją i punktem zaczepienia wszystkich moich działań ogrodowych. To od Was czerpię wiedzę, zapał i miłość do ogrodu. Dziękuję.
AnnaCh 18:25, 28 sty 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pięknie Gratulacje
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anitan 12:29, 30 sty 2019


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ogrom pracy za Wami, super!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Herba 17:34, 30 sty 2019

Dołączył: 28 lip 2017
Posty: 2
Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Wiem, że jeszcze mnóstwo pracy przed nami, pewnie jeszcze sporo rozczarowań, błędów, poprawek, ale wiemy też, że można uszczęśliwiać siebie i innych ogrodem, jeśli się wystarczająco pokocha swój ( nawet jeśli " nie swój") ogród.
karlos 20:41, 12 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Długo czytam forum i ten watek, w końcu dojrzałem żeby wstawić swoje metamorfozy Może nie są tak spektakularne, ale na razie "młode wszystko"

marzec 2017


kwiecień 2017




maj 2017


lipiec 2017


maj 2018
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
sylwia_slomc... 21:45, 12 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Herbaprzepieknie zmieniliście to miejsce, już macie piekny ogród teraz będzie dojrzewał z Waszą pomocą, ale mega dobrą robotę wykonaliście Ogrody bylinowe to jedne z moich ulubionych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:46, 12 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Karlos Udowadniasz, ze można mieć i budowe i zakładac ogród jednocześnie i nie trzeba się wprowadzać na pobojowisko pobudowlane bo już wcześniej da się coś zrobić by było ładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
aneczka_a 10:42, 13 lut 2019


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Karlos myślałam, że tylko ja taka szalona i równocześnie z budową zakładam ogród. Każdy mówił, nie sadź bo ekipa budowlana wejdzie i podepta.. ale mam już stan deweloperski, tuja równo z siatką, hortensje przepięknie rozkrzewione, plac zabaw dla dzieci otoczony budlejami i wszystko się udało uratować przed budową
____________________
Muszelka 19:07, 13 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Karlos - szacun!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
karlos 21:40, 13 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Dzięki z miłe słowa

aneczka_a napisał(a)
Karlos myślałam, że tylko ja taka szalona i równocześnie z budową zakładam ogród. Każdy mówił, nie sadź bo ekipa budowlana wejdzie i podepta.. ale mam już stan deweloperski, tuja równo z siatką, hortensje przepięknie rozkrzewione, plac zabaw dla dzieci otoczony budlejami i wszystko się udało uratować przed budową


Nie wiem jaką masz działkę, ale moja ma 18 arów, więc na 10 mogłem swobodnie działać i żadne rusztowania, dźwigi nie przeszkadzały co zresztą widać na foto. Kosztowało mnie to troszkę trudu, bo kiedy był murarz robiłem za pomocnika, kiedy on szedł odpoczywać ja szpadel i tworzyłem ogród. A co do tego że "jakoś dziwnie budujesz, ogród wcześniej niż dom" nasłuchałem się od wszystkich, ale potem wszyscy "zazdraszczali" że wprowadziłem się "na gotowe" oczywiście wokół domu robiłem już mieszkając, ale zawsze mogłem wyjść na ogród za domem
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies