Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

sylwia_slomc... 21:32, 19 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Chyba masz Tomku rację Po kwiatostanie widzę różnicęŁodygi moja też ma okrągłe, ale rok temu jeszcze miała ciut spłaszczone. Teraz rośnie zupełnie inaczej niż w poprzednich latach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
starymysiek 17:29, 20 maj 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
tomek667 napisał(a)
Witajcie
wygląda na to ze jednak macie Gunnere tinctoria. Moim zdaniem to widać na pierwszy rzut oka, a widać to budowie liścia i kwiatostanu.
U gunnery manicata ogonki liściowe są okrągłe i zielone a u gunnery tinctoria spłaszczone od górnej strony i dłużej czerwonobrązowe. Różnice tez widać w kwiatostanie przy G.manicata duży i dojrzały zielony a przy G.tinctoria mniejszy i czerwonobrązowy. I przede wszystkim gabaryty są znacznie inne G.manicata jest dwa razy większa. Sam mam dwie odmiany i widzę sporą różnicę.
Pochwale się swoimi Gunnerami mam aż ich dwie
Ale to nie zmienia faktu ze obydwie są urocze w swoim rodzaju
Manicata




Tinctoria

Czy mógłbys zamieścić dwa zdjęcia obok siebie liści i kwiatostanu tak aby można było porównać?
Wtedy będę wiedział co mam.
____________________
starymysiek
starymysiek 19:02, 21 maj 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
tomek667 napisał(a)
Witajcie
wygląda na to ze jednak macie Gunnere tinctoria. Moim zdaniem to widać na pierwszy rzut oka, a widać to budowie liścia i kwiatostanu.
U gunnery manicata ogonki liściowe są okrągłe i zielone a u gunnery tinctoria spłaszczone od górnej strony i dłużej czerwonobrązowe. Różnice tez widać w kwiatostanie przy G.manicata duży i dojrzały zielony a przy G.tinctoria mniejszy i czerwonobrązowy. I przede wszystkim gabaryty są znacznie inne G.manicata jest dwa razy większa. Sam mam dwie odmiany i widzę sporą różnicę.
Pochwale się swoimi Gunnerami mam aż ich dwie
Ale to nie zmienia faktu ze obydwie są urocze w swoim rodzaju
Manicata




Tinctoria

w takim razie co to jest?
____________________
starymysiek
tomek667 21:08, 21 maj 2017

Dołączył: 22 mar 2017
Posty: 17
Cześć. Wyglada na to ze to Gunnera Tinctoria.
starymysiek 21:40, 21 maj 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
A kupiłem co innego. I zapłaciłem odpowiednio. No cóż na Allegro oszustów pełno.
Dziękuję i pozdrawiam
____________________
starymysiek
ela75 22:06, 21 maj 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
starymysiek napisał(a)
A kupiłem co innego. I zapłaciłem odpowiednio. No cóż na Allegro oszustów pełno.
Dziękuję i pozdrawiam


na allegro na pewno nie kupisz manicaty, mimo że piszą że ją właśnie sprzedają, bardzo trudno ją u nas zdobyć,
____________________
pozdrawiam elka
starymysiek 07:31, 22 maj 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
No właśnie. To jest oszukiwanie wszystkich kupujących. Pozdrawiam
____________________
starymysiek
sylwia_slomc... 08:43, 22 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
ja kupowałam w markecie ogrodniczym i też było opisane jako manicata. Po roku pojawiły się znowu , poszłam i powiedziałam, że źle mają opisaną roślinę - uśmiechnęli się i powiedzieli, że wiedzą o tym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tomek667 09:21, 22 maj 2017

Dołączył: 22 mar 2017
Posty: 17
Może na tym forum jest osoba która próbowała i udało jej się wywodować gunnere z nasion?
Moja giganta posiada duży kwiatostan pełen nasion. Chcę spróbować wychowawcach gunnere od samego początku, tylko nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać?
sylwia_slomc... 09:29, 22 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
tomek667 napisał(a)
Może na tym forum jest osoba która próbowała i udało jej się wywodować gunnere z nasion?
Moja giganta posiada duży kwiatostan pełen nasion. Chcę spróbować wychowawcach gunnere od samego początku, tylko nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać?

Tomku moja dwa lata z rzędu miała kwiatostany, nawet w jednym udało nam się wysuszyć taką szychę , ale nasion nie widziałam na oczy Zrób zdjęcie takiego nasionka jeśli możesz bo ciekawa jestem jak wygląda.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies