Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Gardenarium 10:49, 01 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niesamowite, czuję się jak w epoce dinozaurów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 21:53, 08 paź 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gardenarium napisał(a)
Niesamowite, czuję się jak w epoce dinozaurów

Jest coś w tym, faktycznie mają w sobie coś nie z tej epoki

W tropikalnych rejonach zieloniutka i soczysta, a u nas - rzeźby
Przemrożone liście gunnery, było -5 stopni, pąki liściowe są zdrowe, taki mróz im nie straszny.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 11:26, 05 lis 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gunnery olbrzymie w bolestraszyckim arboretum w 2013

Zachęcam do uprawy , warto.
Wymagania: żyzna, przepuszczalna gleba, nawadnianie, dobre okrycie liśćmi na zimę, nawożenie wiosną zaraz po odkryciu.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 11:31, 05 lis 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Może rosnąć jako soliter, wchodzić w skład obszernych kompozycji bylinowych, wzbogacać zespoły roślin bagiennych w strefie przybrzeżnej stawów, rowów i strumyków. Dla wolnego wzrostu potrzebuje około 12 m kwadratowych powierzchni.
Dobrze wygląda w kompozycjach z potężnymi trawami, bylinami i wysokimi roślinami bagiennymi

Dalszy ciąg Bolestaszyc


I jeszcze pomocny artykuł http://majawogrodzie.tvn.pl/183,Okrywamy-gunery,kalendarium-prac.html , jest to sposób okrycia gunnery w okolicach Wrocławia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anczaj 23:58, 29 kwi 2014

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Kupilam gunere manicata z Leroy Merlin takie male dwie sadzoneczki ok 20 cm z dwomdwoma liśćmi i co mam kopać dół 2 x2x1,5? Posadzić je razem czy osobno ? Czy gunera się rozrasta z kłączy ?
____________________
Anczaj
Mariusz 06:39, 30 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jak jest przepuszczalna gleba, to nie ma potrzeby jej wymieniać, wówczas tylko dół jak pod różanecznik i najlepiej torf odkwaszony z kompostem. Przy ciężkiej glebie warto wykopać szerszy i głębszy dołek, ale niekoniecznie aż taki duży, wszystko na miarę możliwości, ja takową mam, to kopie jak pod grobowiec. W miarę wzrostu gunnery możesz dosypywać torfu i kompostu i najlepiej nawozu organicznego - kompostowanego obornika, tym samym będziesz rozluźniał glebę, co jest istotne w uprawie i ułatwia jej szybki wzrost, przecież o wielkość tutaj chodzi.
Ja bym posadził razem, chyba, że chcesz mieć w dwóch miejscach.
Rozrasta się z kłączy, są grube, na nich pojawiają się zawiązki pąków liściowych i kwiatowych. Takiego pąka z kawałkiem kłącza możemy odciąć od rośliny matecznej i mamy nową sadzonkę.
Powodzenia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anczaj 21:27, 30 kwi 2014

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Dzięki uspokoiłeś mnie że nie muszę kopać podpiwniczenia! Lece kopać dołek.
____________________
Anczaj
Mariusz 18:06, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Krótko o uprawie

Gunnera wiosną




____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:09, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pąki jesienią po ścięciu zeschłych liści



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:09, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Młode kwiatostany

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies