Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

sylwia_slomc... 18:51, 14 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Krzysztof4546 napisał(a)
To są piękne manucata cała masa

Taka wielka 20 pare lat temu była też w ogrodzie botanicznym w Pradze w Czechach( wtedy jeszcze Czechosłowacja to była)
mieliśmy takie zdjęcie pod liściem jako dzieci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 01:12, 17 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)
Moja też się obudziła, wietrzę codziennie

Moja jutro będzie wietrzona. Zastanawiam się co dalej? Ponownie okryć ją liśćmi i budą ,czy zostawić tylko liście , czy może tylko nakryć budą, czy odkryć zupełnie? Na zupełne odkrycie chyba jeszcze za wcześnie??? Podpowiedzcie coś mądrego , uwzględniając fakt , że tam gdzie jest gunnera , bywam raz na 2 tygodnie.
AniazUroczyska 01:16, 17 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Jeszcze raz , bo coś poszło nie tak

Moja jutro będzie wietrzona. Zastanawiam się co dalej? Ponownie okryć ją liśćmi i budą ,czy zostawić tylko liście , czy może tylko nakryć budą, czy odkryć zupełnie? Na zupełne odkrycie chyba jeszcze za wcześnie??? Podpowiedzcie coś mądrego , uwzględniając fakt , że tam gdzie jest gunnera , bywam raz na 2 tygodnie.
sylwia_slomc... 09:29, 17 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Całkowite odkrycie dopiero w maju
Teraz liście zostaw i owokryj tylko włókniną, bez folii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Krzysztof4546 19:44, 19 mar 2019

Dołączył: 24 lut 2019
Posty: 13
Te guntery manucaty mają 4 lata Dunrobin Castle Scotland odwiedzam ten ogród co roku mają tam wiele roślin i co roku powiększają pozdrawiam miłośników guntery
sylwia_slomc... 20:44, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Krzysztof4546 napisał(a)
Te guntery manucaty mają 4 lata Dunrobin Castle Scotland odwiedzam ten ogród co roku mają tam wiele roślin i co roku powiększają pozdrawiam miłośników guntery

Nie wiem czy w naszym klimacie udaje sie im osiągnąć takie rozmiary , w botaniku w Krakowie nigdy takie wielkie nie są....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Krzysztof4546 21:29, 19 mar 2019

Dołączył: 24 lut 2019
Posty: 13
Sukces wzrostu półcień i stały dostęp do wody w słońcu i podlewanie raz dziennie nie wystarczy czym więcej mają słońca tym mniejsze rosną w Szkocji rosną w cieniu
sylwia_slomc... 21:41, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
W botaniku w Krakowie w cieniu i nad wodą, ale rozmiarów takich nie osiągają.

Moja rośnie w pełnym słonku i sobie nie krzywduje Wody lejemy bardzo dużo, ale mam glebę trzymająca wilgoć długo więc jej nie brakuje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 02:04, 27 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)
Całkowite odkrycie dopiero w maju
Teraz liście zostaw i owokryj tylko włókniną, bez folii


Sylwuś, jesteś niezawodna, dziękuję za zawsze szybką reakcję Przewietrzyłyśmy się trochę razem z gunnerką, nadal na noc ( i jak wyjeżdżam) nakrywam ją budą. Widzę , na fotkach,że w kwietniu Twoja też jeszcze w "domku" z folią. Dlatego nie bardzo zrozumiałam co to znaczy" okryj tylko włókniną, bez folii" ??? Liście trochę odgarnęłam , aby główkę mogła wychylić. Niestety nie wygląda za dobrze, jakieś niby pąki są, ale czy rozwiną się z tego listki- nie wiadomo. Karpa jest jakaś taka wilgotna... Jestem na działce, ale dziś taki ziąb, to jej nie otwierałam.
Teraz przy karpie - temperatura na plusie około 4 stopni. Chyba prawidłowa?
tomek_loziak 20:38, 28 mar 2019

Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 27
Rośniemy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies