Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

ela75 22:26, 18 lut 2019


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
JolaOgrodniczka napisał(a)
witam proszę o podpowiedź gdzie mogę kupić sadzonkę Gunnery ,w ubiegłym roku pytałam ale nigdzie nie mieli. WAŻNE kiedy powinnam ją posadzić .Marzę o niej od dawna i w tym roku chciałabym wreszcie przenieść to w real.Byłabym wdzięczna za wszelkie ciekawostki z góry dziękuję



Tinctorię kupisz wszędzie,szukaj w szkółkach, sklepach internetowych , sadzonki są też w marketach a manicatę trudno u nas kupić, najlepszy czas na sadzenie to wiosna
____________________
pozdrawiam elka
Pawel1111 14:55, 19 lut 2019


Dołączył: 31 sty 2019
Posty: 26
Tinctorie kupisz wszędzie internet po sklepy ,supermarket pod nazwą
Gunnera manikata ,ale te prawdziwa manikate to tylko od kogoś
Bo nikt nie sprzedaje oficjalnie
____________________
Paweł
Krzysztof4546 23:02, 24 lut 2019

Dołączył: 24 lut 2019
Posty: 13
Jestem tu nowy obserwuje tą grupę od paru dni i czytam komentarze i trudno mi znając receptę na dobry sposób zimowanie i pielęgnacji gunera manicaty kupiłem w tym roku sadzonki które zaczęły rosnąć i musiałem je wsadzić w donice trzymam w nieogrzewanym pomieszczeniu mam nadzieję że nie zaszybko je nie wsadzilem.

sylwia_slomc... 23:16, 24 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Krzysztof4546 napisał(a)
Jestem tu nowy obserwuje tą grupę od paru dni i czytam komentarze i trudno mi znając receptę na dobry sposób zimowanie i pielęgnacji gunera manicaty kupiłem w tym roku sadzonki które zaczęły rosnąć i musiałem je wsadzić w donice trzymam w nieogrzewanym pomieszczeniu mam nadzieję że nie zaszybko je nie wsadzilem.

Pokaż zbliżenie na łodyżki tych sadzoneczek to spróbujemy rozpoznac czy faktycznie masz manicaty

Gunnerki teraz juz startują więc mogłeś posadzić, byle było ciut na plusie i odrobina światła to wyżyją do cieplejszego okresu
Zamirzasz uprawiać w donicy czy w gruncie? Bo te doniczki to nawet jak na tinctorię to zdecydowanie za małe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Krzysztof4546 23:53, 24 lut 2019

Dołączył: 24 lut 2019
Posty: 13
Chciałem je tylko przetrzymać bo kupiłem je 2 tygodnie temu A one zaczęły rosnąć
Gardenarium 07:28, 25 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie ich nie wystawiaj, staraj się zapewnić światło, żeby się nie "wyciągały". Wystawisz najpierw do cienia, ale jak się zupełnie ociepli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krzysztof4546 11:17, 25 lut 2019

Dołączył: 24 lut 2019
Posty: 13
Gardenarium napisał(a)
Na razie ich nie wystawiaj, staraj się zapewnić światło, żeby się nie "wyciągały". Wystawisz najpierw do cienia, ale jak się zupełnie ociepli.

Dziękuję za radę tak myślałem że jeszcze za zimno ale wolałem się zapytać. A może ktoś umie rozpoznać zrobiłem parę fotek z bliska
[img ]
ela75 14:03, 25 lut 2019


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
Krzysztof4546 napisał(a)

Dziękuję za radę tak myślałem że jeszcze za zimno ale wolałem się zapytać. A może ktoś umie rozpoznać zrobiłem parę fotek z bliska
[img ]




Witaj, twoja gunnera to tinctoria , wskazuje na to czerwone unerwienie na liściach a łodygi są za mało kolczaste jak na manicatę
____________________
pozdrawiam elka
Krzysztof4546 14:13, 25 lut 2019

Dołączył: 24 lut 2019
Posty: 13
Tak myślałem ale dziekuję za potwierdzenie moich obaw ale jak napoczątek bedę testował naniej , zamówiłem sadzonki ze Stanów może oni przyśla prawidłowa roślinę,pozdrawiam Krzysztof
teresa0564 18:24, 03 mar 2019

Dołączył: 23 lip 2018
Posty: 9
Na tej grupie szkoda pytać o sadzonke gunery manicaty bo nikt nie odpowiada.zmowa milczenia czy coś w tym rodzaju.pozdrawiam posiadaczy tej roslinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies