Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Tesska 17:18, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
moja mała bidulka zmokła jak kura, w nocy ma byc 3 C chyba nie trzeba nakryc? Paweł to ,że narzucisz plandeke to rozumiem ale że zlejesz woda ?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:31, 28 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ja jeszcze czekam z całkowitym odkryciem, za daleko mam, żeby tak odkrywać i zakrywać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 07:29, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Zraszanie to od dawna stosowana metoda zabezpieczania roślin przed przymrozkami. Na mokrej roślinie woda zamarza na jej powierzchni i stanowi zabezpieczenie przed zniszczeniem (oddaje ciepło) . W przypadku suchej, woda zamarza w komórkach i je rozrywa od wewnątrz. Oczywiście nie da się tak uchronić roślin przed każdym przymrozkiem. Przy większych spadkach temperatury, sadownicy stosują zraszanie całonocne. Moja gunnera rośnie jakieś osiem metrów od domu więc się wiele nie nabiegam. Namiot jeszcze stoi, ale zaczyna brakować pod nim miejsca. Jutro na Podkarpaciu ma być powyżej +5 w nocy. Dzisiaj około 2. Powinno się udać.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Mariusz 20:21, 30 kwi 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jednak temperatura nad ranem spadła poniżej zera, większych uszkodzeń na gunerach nie widać. Na takie drobne przymrozki wystarczy agrowłóknina, zraszanie równie dobry sposób. Dzisiaj w nocy prognozują kilka stopni na plusie, tak więc nie ma potrzeby ich okrywać.
Co do okrycia na zimę. Namiot obuduję folią tylko od połowy do góry, dołem wstawię siatkę cieniówkę. Przy cieplejszych dniach potrzebna jest większą wentylacja od dołu aby schłodzić okrycie liściowe, opóźnić wegetację, która często wymyka się spod kontroli.

Koniec kwietnia


Gunnery już odkryłem, do zimnych ogrodników jest jeszcze ryzyko że pierwsze liście zmrozi. Postaram się jutro wstawić zdjęcia.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pawelpawel 09:36, 01 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Mariusz u mnie też temperatura spadła poniżej zera. Termometry na wysokości 2 metrów pokazywały zero, ale na trawie był szron. Gunnera bez uszkodzeń. Dzisiaj zdemontowałem namiot i okryłem agro żeby jej nie przypaliło słoneczko. Oby nie było przymrozków. Uniwersytet warszawski zapowiada plusiki. Zobaczymy. Przetrwały mi 3 maleńkie gunnerki z zeszłorocznego siewu. Co wyjdzie??????? Życzę miłego dnia.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 11:15, 01 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Wow jaka wysoka w tym namiocie nie wyglądała na taka , a wogóle to ona sie mieści wśród drzew? a maleństwo śliczne
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 19:30, 01 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Teresa to dopiero pierwszy maja. Przed nią jeszcze całe dwa miesiące wegetacji i wzrostu. Każdy następny liść jest o 10-15 cm wyższy od poprzedniego. Tak rosła w zeszłym roku i tak rośnie w tym. Może dobije do 2,5 metra. Moim marzeniem jest 3 metry. Z siewkami gunnery jest dużo problemów: choroby grzybowe, przędziorki i ziemiórki, których larwy zżerają korzenie młodych roślin. Rośliny padają a nie wiadomo dlaczego.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Mariusz 20:23, 01 maj 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Moja podopieczna tez już sporo podrosła. Z matecznika z lat 80. Z siewkami to fakt, prawie wszystkie mi padały, dopiero teraz dwie się udały.




____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:38, 01 maj 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A to druga, szersza i bardziej krepa, ale niższa od pierwszej, zupełnie inny takson, ma ok. 8 lat.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Tesska 20:55, 01 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Mariuszu piękne są zjawiskowe już , a moja nie wypuszcza listka dlaczego? to dlatego ,że sie ukorzenia?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies