Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Czym wyłożyć taras i balkon?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym wyłożyć taras i balkon?

Gardenarium 07:37, 19 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
liliana_lili napisał(a)
Mili Panstwo moze ktos mi podpowie jakie plytki polozyc na balkonie?
Mieszkam w bloku i chcialaby z mojego balkonu zrobic taka mala oaze szczescia. Kwiatow bedzie sporo, drzewko nawet mam

Plytki obecnie sa takie zwykle, zalozone przez dewelopera ale chcialabym je wymienic na cos bardziej dekoracyjnego... imitujacego drewno?

Mozecie cos poradzic?


Ten wątek mówi o mozliwościach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karolina1989 12:36, 01 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 1
A ja akurat polecę deski kompozytowe ) nie zastanawiałaś się jakby było fajnie wyjść na ciepłe deski a nie na płytki? u siebie tak zrobiłam i jak najbardziej nie mam nic do zarzucenia, a jeszcze montaż przebiegł tak szybko [reklama] Pozdrawiam
suawek 13:27, 01 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 2
Karolina1989 napisał(a)
A ja akurat polecę deski kompozytowe ) nie zastanawiałaś się jakby było fajnie wyjść na ciepłe deski a nie na płytki? u siebie tak zrobiłam i jak najbardziej nie mam nic do zarzucenia, a jeszcze montaż przebiegł tak szybko [reklama] Pozdrawiam


Nie każdy balkon nadaje się do położenia desek bo dochodzą jeszcze legary, które z deskami mogą być zbyt wysoko. Poza tym nie w każdych balkonach można wiercić.
Kompozytowe mają swoje zalety ale też wady. Osobiście polecam jednak drewniane, nawet w wersji ekonomicznej czyli w postaci małych klepek a nie desek. W zeszłym roku pojawiły się masowo w marketach budowlanych i Ikea. Koszt to ok 90 zł za m2.
My jesteśmy bardzo zadowoleni i nie żałujemy.



skarabeusz 16:00, 05 lut 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
A jaka jest alternatywa dla olejowania? Wiem, że deski egzotyczne są olejowane i podobno trzeba 3 razy w roku impregnować tym olejem. Ja będę kładła modrzew syberyjski na tarasie i będzie zadaszenie. Podobno mogę zaimpregnować lakierobejcą zamiast olejowania. Impregnują 3 razy i na 3 lata dają gwarancję. Nie chcę się zrobić w bambuko.. to jak to jest z tym impregnowaniem, jeśli mam surową deskę?
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 17:22, 05 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Deska modrzewiowa daje jeszcze jedną możliwośc, nic nie robić. Nie lakierować nie olejować. Zostawić aby zszarzała naturalnie i wtedy ma patynę starości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 17:39, 05 lut 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Może i ładnie, uwielbiam szarości, ale moja Połówka nie zaakceptuje takiej surowizny. Firma, jak to mówią nie proponują olejowania, jak w przypadku egzotycznych gatunków. Niestety nie dosłuchałam co robią, bo skupiłam uwagę na konstrukcji. Na szczęście mam czas poczytać i skonsultować. Boję się jednak jakiejś powłoki, bo co z tego że przez 3 lata będzie ok, a po 5 będę musiała zdejmować jakieś badziewie z desek, bo się złuszczy.
Zastanawiam się czy faktycznie olejowanie to taka straszna męczarnia, bo przynajmniej raz w sezonie musiałabym malować.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 17:42, 05 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tu nie chodzi nawet o olejowanie, ale o przygotowanie do olejowania. Potrzebne jest dokłądne oczyszczenie brudu. Na brud nie zaolejujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 18:01, 05 lut 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Czyli chodzi o to, żeby po zimie myjką ciśnieniową umyć. Pogadałam z Połówką i on też jest za tym, żeby nie świeciło się to jak psie j... tylko było naturalnie. To już coś.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Laurowa 09:59, 20 lut 2018


Dołączył: 11 gru 2017
Posty: 2
Ja zamawiałam kamień [reklama]
Maly_Bialy_D... 20:26, 14 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Ja rozważam patio żwirowe. Nie mogę tu wklejać cudzych zdjęć, więc tego nie zrobię. Od lat oglądam różne brytyjskie, włoskie i francuskie programy i oni bardzo często używają tego materiału. Wręcz nie stosują jak u nas typowych tarasów z kostki. Czy ktoś ma doświadczenia? Choć wątpię, bo Polacy raczej uważają ten materiał za niepraktyczny
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies