Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Kasya 19:32, 12 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
A u mnie nigra ma juz takie pąki ze jeszcze dzień, moze 2, sloneczka i zakwitnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Karol99 21:38, 12 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
U mnie też.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Skula 19:20, 13 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
a moja śliwa tak się zaczyna prezentować

____________________
Skula Pomysł na ogród
Ruffi 22:27, 13 kwi 2015

Dołączył: 22 sty 2015
Posty: 50
Danusiu wybacz, że wklejam Twoje zdjęcia, ale chciałem zapytać czy oba drzewka to odmiana 'Nigra'? Na jakiej wysokości są szczepione (czy je się w ogóle szczepi czy po prostu wyprowadza i pień dalej będzie "rósł")? Znalazłem ładne egzemplarze Pa 100cm i zastanawiam się czy to nie za mało, wolałbym jednak żeby pieniek miał te 120-130cm... Wnioskuję po zdjęciach, że te w Twoich projektach właśnie tyle mają?



hindsight 07:28, 14 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Skula - a kwiaty są białe czy różowe? Znalazłam swoje stare zapiski na innym forum i tam pisałam, że wiosną bardziej mi się podoba Pissardi ze względu na różowe kwiaty. Kwiaty Nigry były prawie białe. Za to w sezonie Nigra wyróżniała się większymi liśćmi o intensywniejszym kolorze.

Ruffi - jeśli te drzewka mają prosty pęd główny od miejsca szczepienia to możesz wyprowadzić koronę wyżej, obcinając boczne gałązki. Moja Nigra nie była szczepione wysoko. Wyprowadziłam pień samodzielnie.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Skula 20:24, 14 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
hindsight napisał(a)
Skula - a kwiaty są białe czy różowe? Znalazłam swoje stare zapiski na innym forum i tam pisałam, że wiosną bardziej mi się podoba Pissardi ze względu na różowe kwiaty. Kwiaty Nigry były prawie białe. Za to w sezonie Nigra wyróżniała się większymi liśćmi o intensywniejszym kolorze.



poszuka zdjęć z zeszłego roku - tam jest więcej kwiatów



ale one są biało - różowe
____________________
Skula Pomysł na ogród
Gardenarium 20:31, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ruffi - to dwa całkiem różne drzewka. Pierwsze śliwa wiśniowa ;NIgra', a drugie Prunus serrulata 'Royal Burgundy'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorotka 20:41, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Czy śliwę należy czymś nawozić?? Oraz czy stosuje się na nią jakieś opryski typu Miedzian??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
EwaT 10:37, 01 cze 2015

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 30
Kupiłam śliwę nigrę. Pięknie bordowa jest. Posadziłam ją dwa dni temu - generalnie "niby" była w donicy, ale jednak korzenie miała mocno ciachnięte. Podlewam ją intensywnie. Czy mogę przyciąć jej gałęzie bo jakaś taka mało gęsta jest? Pędy są długie i wyprostowane w górę.
____________________
waldek727 16:28, 03 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ewa.
Jak możesz to wstaw fotkę.
Wstępnie podpowiem Ci, że po posadzeniu śliwy nawet powinno się skrócić młode przyrosty.
W tym przypadku chodzi o zmniejszenie powierzchni transpiracji wody i tym samym odciążenie korzeni które powinny w tym czasie większość swojej energii przeznaczyć na odbudowanie systemu korzeniowego. W celu zagęszczenia korony, śliwy ozdobne (nigra, pissardii) przycina się trzy razy w trakcie całego sezonu wegetacyjnego.
Pierwsze cięcie pobudzające roślinę do wypuszczenia licznych bocznych przyrostów wykonuje się w marcu. Drugie cięcie polegające na skróceniu o 2/3 młodych tegorocznych przyrostów wykonuje się na początku czerwca.Trzecie cięcie korygujące należy wykonać ok 15 sierpnia. Starsze ponad pięcioletnie śliwy z gęstą, ładnie uformowaną koroną można przycinać dwa razy w roku.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies