Gdzie jesteś » Forum » Programy ogrodnicze » Maja w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Maja w ogrodzie

Joku 20:19, 06 lut 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Bardzo mi się spodobał ogród w Rypinie, zwłaszcza taras, aranżacja budynku przy tarasie, piękne ścieżki wyłożone kostką.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basiaw 10:30, 09 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Obejrzałam sobie dzisiaj wczorajszy odcinek Mai w Ogrodzie - z 08.04. Piękny ogród, ale miałam wrażenie, że pani właścicielka trochę zagubiona i mocno zdominowana przez panią ogrodnik.
Nie wiem, może mam błędne odczucia, ale np. robienie rabaty pod żywopłotem z pęcherznicy wydało mi się dziwacznym pomysłem, mocno na siłę, żeby coś zrobić. Pęchcerznica mocno się rozrasta, trzeba ją przycinać, więc potrzebny jest swobodny dostęp do żywopłotu i jak to robić, depcząc po nowej rabatce?
Ta scenka z pomidorami też nie na miejscu, właścicielka może i nie najlepiej je posadziła ale takie strofowanie przed kamerami?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 12:24, 09 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basiu - też miałem takie odczucie - z tą rabatą pod żywopłotem jeszcze dość, choć właścicielka nawet nie chyba nie wiedziała, że rabata powstanie, bo się pytała co pani ogrodnik robi. A z pomidorami to według mnie nie powinni ukazać tej sceny, ale to moje odczucie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:26, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też o tym strofowaniu pomyślałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 13:01, 09 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Macie racje, tez bylam zniesmaczona. To bylo bardzo niewlasciwe i absolutnie nie powinno sie znalezc w materiale. Pani Ogrodnik mocno dominujaca a przeciez nie o to chodzi...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monteverde 14:01, 09 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)
Też o tym strofowaniu pomyślałam.

Pani ogrodnik powinna wcześniej wszystkie nasadzenia ustalać z właścicielką a i właścicielka powinna informować ogrodnika o swoich nie przemyślanych nasadzeniach, żeby takich sytuacji uniknąć na przyszłość.Widać ogrodniczka jest zbyt pewna siebie, a właścicielka nie zna się wcale na ogrodzie i na potrzebach roślin, a ż pokazali, no i bardzo dobrze, to jest życie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 15:36, 09 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Z tą rabatą to od początku do końca klapa, w moim odczuciu, ni z gruchy ni z pietruchy rozwijanie na trawie włókniny, sadzenie roślin, o których się mówi, że kiepsko zimują i wymagają okrycia. Do tego skoro włóknina położona na poziomie trawy, to jak ja zamaskować? jak nasypią kory, to będzie przesypywała się na trawę, jak dla mnie od początku do końca bez sensu.
Nie wiem, czy się przesłyszałam, że rośliny pochodzą ze szkółki pani Ani, czyli pani ogrodnik...
Jeszcze mi się przypomniała porada, żeby wrzosy na zimę obsypywać korą, wszystkiego najlepszego na wiosnę, jak doczyszczać potem krzewinki z resztek kory i gdzie ją zgarniać, zwłaszcza na rozrośniętym starszym wrzosowisku, gdy nie ma wiele wolnej przestrzeni między roślinami?
Pani właścicielka była bardzo zagubiona, niezorientowana, ale widocznie bardzo chciała wystąpić w tv a pani ogrodnik ją trochę upokorzyła.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Joanka 18:49, 09 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
No tak.... jeszcze jak zobaczyłam tę włókninę to doznałam szoku....
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
mira 22:44, 09 kwi 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
E tam , grymasicie - trzeba z dystansem brać odcinki - fakt że ten nie był szczególny ale zawsze coś się wypatrzy - ja wypatrzyłam jak kamera najpierw pokazała fryzurkę pieska a potem Pani -

ale wrzosy to obsypuje kora na zimę - ale bardzo drobną - potem i tak jest zabawa przy podcinaniu

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 23:46, 28 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oglądajcie w tę niedzielę i cały tydzień Maję w ogrodzie z Ogrodowiskiem. Wystąpią nasze koleżanki ogrodniczki Gosia, Ania i Kasia oraz Bogdzia i kolega ogrodnik Sebek.

No i Kasia, ja i Anula nieobecna niestety. Nasze ogródki w komplecie.

Godziny emisji


TVN zwykły
niedziela: godz. 8:00

TVN METEO: 25 emisji jednego odcinka tygodniowo, powtórki 6 razy dzienne
niedziela: godz. 9.05 (premiera), 15.05, 17.05, 20.05, 23.05, 6.05.
poniedziałek - wtorek: godz. 9.05, 11.05, 15.05, 17.05, 19.05, 00.05
piątek: godz. 20.05
sobota: godz. 6.05, 9.05, 15.05, 17.05, 20.05, 23.05

TVN24: UWAGA - w czerwcu nowe godziny emisji!
poniedziałek-piątek: godz. 4.00 i 5:20 (dla widzów z USA i Kanady)
sobota: godz. 4:00 i 5:35
niedziela: godz. 2:45 i 4:55

TVN Style
poniedziałek: 7:00
piątek: 6:30
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies