Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 16:47, 03 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anika napisał(a)
Piękne prymule i jak bogato ukwiecone Super.
Mam pytanie z troszkę innej beczki: Jak Danusiu pogodziłaś cisa, bukszpan i Rh ze sobą. Staram się zaplanować rabaty zaprojektowane przez Gosię i czytam o ich wymaganiach glebowych. Jedne to skrajne kwasiory a drugie raczej zasadowe.


Mam ogród mały i jak to mówię intesywny

Pod każdą roślinę kopie duży dół i zaprawiam zgodnie z wymaganiami i to bardzo dobrym podłożem z dużą ilością materii organicznej.

Jest linia kroplująca, nawożenie zgodnie z wymaganiami, Rośliny nie korzenią się na 5 metrów więc wszystko daje rade jak widać.

Główny problem jest z kwaśnolubnymi, ale rosną i kwitną więc się nie martwię, że obok rosną cisy, które też buchają jak nie wiem co.

Niektóre rośliny są też tolerancyjne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:08, 03 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)

A dla osłody dam te, podziurawiły się, nie wypadało pojechać szefowej w dziurawych butach hehe.




Danuś, a nie zrobiłabyś licytacji tych kaloszków? Już je widzę w warzywniku na kołkach .....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 17:19, 03 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dobre Pszczółko a mnie najbardziej wiosnę przypominają
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
anika 21:14, 03 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Gardenarium napisał(a)

Piękne prymule i jak bogato ukwiecone Super.
Mam pytanie z troszkę innej beczki: Jak Danusiu pogodziłaś cisa, bukszpan i Rh ze sobą. Staram się zaplanować rabaty zaprojektowane przez Gosię i czytam o ich wymaganiach glebowych. Jedne to skrajne kwasiory a drugie raczej zasadowe.


Mam ogród mały i jak to mówię intesywny

Pod każdą roślinę kopie duży dół i zaprawiam zgodnie z wymaganiami i to bardzo dobrym podłożem z dużą ilością materii organicznej.

Jest linia kroplująca, nawożenie zgodnie z wymaganiami, Rośliny nie korzenią się na 5 metrów więc wszystko daje rade jak widać.

Główny problem jest z kwaśnolubnymi, ale rosną i kwitną więc się nie martwię, że obok rosną cisy, które też buchają jak nie wiem co.

Niektóre rośliny są też tolerancyjne.



Danusiu, dziękuję za odpowiedź. W takim razie i ja spróbuję połączenia tych roślin. Zobaczymy co będzie się działo.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Madzenka 15:38, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu,
Nigdy nie zasilalam roślin dolistnie. Jak często można taki zabieg Magiczna siłą wykonywać i jakie się ustala dawki np dla rododendronów lub laurowiśni i bukszpanów? Chciałabym aby moje rośliny miały tak ciemnozieloną barwę liści jak twoje.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ania_wesola 21:04, 04 lut 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Danusiu czy mogę prosić Cię o odwiedzenie mojego wątku i kilka cennych jak zawsze rad
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Gardenarium 14:10, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie Magicznej Siły, dawki są ściśle określone na opakowaniu dla danej grupy roślin. Zauważyłam, że zupełnie inaczej dawkuje się dla kwitnących roślin balkonowych (co zrozumiałe) a inaczej nap dla hortensji czy różaneczników.

Bezpiecznie jest robić to co dwa tygodnie i mniejszą dawką niż zalecana, nigdy o większym stężeniu.

Poczytaj zawsze na opakowaniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:30, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszłam dziś mimo mrozu popatrzeć na moje nowe skrzyneczki, już szykuję się do wiosennych kompozycji

No i tak, ta jest śliczna i taka romantyczna, to na zielono-białe prymulki, może trawki jakieś







Potem taka "bańka" na mleko



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:32, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te mam teraz w sklepie, mogą być na narzędzia lub na kwiatki czy owoce



Ta z rączką też na kwiatki albo na podręczne narzędzia




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:33, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ogródku roślinki czekają na zmiłowanie





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies