Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 19:52, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo częstym ale tam jest łagodniejszy klimat.

Wątek o wisterii
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 19:59, 06 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, i to jest właśnie prawdziwa miłość. Pokonuje przeszkody i wszystko zwycięża.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alicja5 20:01, 06 lut 2012


Dołączył: 05 lut 2012
Posty: 17
Witaj Danusiu Oglądałam zdjęcia Twojego Ogrodu i nasunęło mi się jedno skojarzenie - śliczna, elegancka, dopracowana w każdym calu BOMBONIERKA. Gratuluję pomysłu i realizacji! Pozdrawiam
____________________
alinak 20:03, 06 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Gardenarium napisał(a)
Kocham angielskie ogrody i nic z tej miłości nie jest w stanie mnie wyleczyć










ja też i tak bym sobie chciała stworzyć u siebie choćby namiastkę ...... no ....namiasteczkę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Eve 20:08, 06 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Fantastyczny ogród, jak wszystkie angielskie ja w Anglii zakochałam się w hortensjach.

Danusiu mam pytanie, w którymś wątku pisałaś, że zraziłaś się do robinii. Posadziłam jedną 2 lata temu, w tamtym roku był jej pierwszy sezon u mnie w ogrodzie, chorowała, tak się zastanawiam, czy dać jej jeszcze szansę czy ją wywalić.
Chcę totalnie przerobić jedną rabatę, chciałam tam jakieś drzewa nie za duże, stąd 1 robinia i jedna śliwa wiśniowa. Tak teraz myślę, że jednakowe drzewka byłyby chyba ładniejsze, co sądzisz?
____________________
ogród Ewy
anika 20:09, 06 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Gardenarium napisał(a)
Bardzo częstym ale tam jest łagodniejszy klimat.

Wątek o wisterii


Oj bardzo dziękuję za tego linka, nie wiem jak to się stało, że do niego nie dotarłam
____________________
Radosna twórczość Ani :)
justi 20:13, 06 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Śliczne zdjęcia! A jaka oś widokowa. Fajnie to wygląda, po bokach taki trochę "bałagan" , ale w ryzach.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 20:13, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Eve napisał(a)
Fantastyczny ogród, jak wszystkie angielskie ja w Anglii zakochałam się w hortensjach.

Danusiu mam pytanie, w którymś wątku pisałaś, że zraziłaś się do robinii. Posadziłam jedną 2 lata temu, w tamtym roku był jej pierwszy sezon u mnie w ogrodzie, chorowała, tak się zastanawiam, czy dać jej jeszcze szansę czy ją wywalić.
Chcę totalnie przerobić jedną rabatę, chciałam tam jakieś drzewa nie za duże, stąd 1 robinia i jedna śliwa wiśniowa. Tak teraz myślę, że jednakowe drzewka byłyby chyba ładniejsze, co sądzisz?


Wywal i bez żalu, ciesz się innymi roślinami Mówię to szczerze Posadź dwie śliwy wiśniowe, polecam te drzewa.

Znalazłam przy pomocy wyszukiwarki postów
http://www.ogrodowisko.pl/watek/268-ogrodowy-zawrot-glowy-czyli-poczatki-przygody-mojego-zycia?page=7#post_69
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:15, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
alicja5 napisał(a)
Witaj Danusiu Oglądałam zdjęcia Twojego Ogrodu i nasunęło mi się jedno skojarzenie - śliczna, elegancka, dopracowana w każdym calu BOMBONIERKA. Gratuluję pomysłu i realizacji! Pozdrawiam


Dziękuję Alicjo i zapraszam częściej, a może nawet ze swoim ogrodem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Eve 20:26, 06 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Dziękuję Danusiu
Wywalę więc bez żalu, trafią tam chyba 3 wiśnie Twoje, teraz moje też ulubione wiśnie.

Dzięki za link, do tego ogrodu jeszcze nie dotarłam, ale powolutku oglądam uważnie wszystkie.

Mam jeszcze jedno pytanie, mam 2 katalpy szczepione na pniu, dorosłe już egzemplarze, od 2 lat tnę je bardzo mocno bo korny rozrosły się niesamowicie, 2 lata temu miały już około 4 m średnicy. Są strażnikami mojego ogrodu. Moja miłość do klimatów śródziemnomorskich je tam sprowadziła
Pomijam już fakt, że późno mają liście, wcześnie je zrzucają i sprzątania jest mnóstwo, ale od 3 lat w lipcu atakowane są przez mączniaka, nad którym nie mogę zapanować.
Masz jakiś pomysł czym je pryskać? Zaczynam tracić do nich cierpliwość...
____________________
ogród Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies