Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Przemka w ogrodzie.

Pokaż wątki Pokaż posty

U Przemka w ogrodzie.

Gardenarium 13:22, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Szkoda że wcześniej tego nie robiłeś. Po prostu skraca się każdy przewodnik każdej gałęzi. Wtedy więcej świerk wypuszcza i są gęstsze przyrosty.

Teraz można jeszcze popróbować w takim razie na bocznych gałęziach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 13:32, 30 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Racja Danusiu zagęszczą się na pewno -przycinam taki świerk już trzeci rok i ładnie odbija przewodnik skracam ale lekko żeby drzewo nie straciło pokroju trzeba ciąć tak aby nie było widać ingerencji sekatora po trochu systematycznie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
przemekg 13:59, 30 gru 2011


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Znaczy jeszcze nie jest zupełnie za późno? To ile można skrócić z wysokości i z boków, o 1,2,czy może 3 letnie przyrosty, wierzchołków całości i głównych gałezi. Wiem że to najlepszy efekt się uzyskuje dzieku systematyczności,ale może da się trochę naprawić wcześniejsze zaniedbania
____________________
U Przemka w ogrodzie
ele2001 15:09, 30 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jeśli chodzi o mnie to na przedwiośniu patrząc z pewnej odległości na drzewko sprawdź najpierw które gałązki odchodzą najdalej poza obwód rośliny i psują jej symetryczny pokrój i te skróć, jak już to zrobisz tegoroczne przyrosty i przyszłoroczne skróć o połowę a w latach następnych o 2/3 daje to bardzo dobry efekt pamietaj że cięcie powinno być przeprowadzone najlepiej nad dwoma silnymi pąkami
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 16:23, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Można też radykalniej wyciąć na rozgałęzieniach całe takie "wachlarze". A pozostałe skrócić jak mówi Przemo.

Postaram się pokazać to na konkretnej gałązce
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 16:54, 30 gru 2011


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Hmm to chyba będzie trudniejsze niż myślałem, ale spędziłem dzis pół dnia na czytaniu wątków mówiących o cięciu i formowaniu, a drugie pół o kamieniach i odnośnie tych doszedłem do wniosku że nie są jednak takie złe tylko nie mogą grać głównej roli a jedynie gdzieś być lekko widoczne między roślinami.
A odnośnie cięcia to mam jeszcze takiego Hoopsii bardzo blisko domu nawet za bliko ale trudno, nie jest już taki rzadki jak te od drogi bo wiosną od kilku lat uszczykuję wierzchołki wzrostu głównych gałęzi, znaczy pierwszego rzędu, mimo to i tak robi się szeroki i wygląda tak.


A bardzo mi się spodobało tak uformowanie serbów co prawda im to bardziej pasuje ale czy z tego mojego też by można takie coś??. Zwłaszcza że blisko tego z fotki powyżej również blisko domu mam jeszcze 4 takie świerki tylko znacznie młodsze mamją teraz jakies 2m, a nie chciałbym mieć za kilka lat zupełnie zasłoniętego widoku z okna.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardenarium 16:58, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Myślę, że byłoby cudnie. Te serby są gołe bo nic jeszcze nie wypuściły, ale popatrz, jak tną o Bloomów.
Galerie zdjęciowe- tam jest pokazówka jak kompaktowo może wyglądać każdy iglak.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bressingham

No i jeszcze nasz sztandarowy link dla każdego miłośnika iglaków

http://www.baltezers.lv/?atvert=galerijas&gid=4
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 18:24, 30 gru 2011


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Wędruję po forum całymi godzinami, ale Danusiu jak mi podeślesz jakiś link to już zapadam w nim i wyjśc nie mogę
Wspaniałe te ogrody.

A moje świerki jeszcze nie świadome co je czeka

śnieg ubiegłoroczny

a co by tak zimno nie było trochę jesieni


o a kamyków jeszcze tyle mogę zagospodarować hihi


i tak całkiem ciepło i wiosennie


____________________
U Przemka w ogrodzie
Sebek 19:59, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To białe drzewko na ostatniej fotce bombowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
przemekg 20:33, 30 gru 2011


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Sebek to karłowa jabłoń o kolumnowym pokroju, Malus "Adirondack" wiosną kwitła bardzo obficie a teraz jest cała w bardzo małych jabłuszkach, zimy nie mamy to i ptaki jeszcze ich nie zjadły


latem też były widoczne, bo owocuje każdego roku bardzo obficie

____________________
U Przemka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies