Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dokupujemy kawałek działki = zmiany na wiosnę. Co by tu posadzić?

Pokaż wątki Pokaż posty

Dokupujemy kawałek działki = zmiany na wiosnę. Co by tu posadzić?

popcorn 18:28, 30 gru 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie,

mam nadzieję dokupić na wiosnę kawałek działki sąsiadujący z naszą, wielkości 22x15 metrów. Razem z naszą mielibyśmy więc 22x50 metrów.
Wygląda to mniej więcej tak:



Może macie sugestie co do zmian? Warzywnik z rogu działki przeniosę za garaż, chcę też kilka drzewek owocowych (jeszcze), z tyłu dokupowanej działki.
Jak to połączyć ze sobą? Co ze szpalerem z róży - da się 3letni przesadzić?



Na wiosnę - po zakupie - przeniesiemy płot, umówiony jest pan Przemek już. Fajnie byłoby zaplanować kolejne prace

Na górze obrazka jest północ - gdyby ktoś pytał o wystawę/kierunki stron świata. Przy północnej granicy = wzdłuż ogrodzenia na "górze" obrazka planuję na wiosnę posadzić żywopłot z cisów (jakie - pospolity czy pośredni, np hicksi?)
Maliny wylatują, ale raczej chciałabym je przesadzić w nowo dokupioną część, niż wyrzucać (=oddać Teściowej), bo lubimy malinki
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 19:04, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo dobry pomysł na warzywnik za garażem. A może na ścianę puścić winorośl prowadzoną poziomo?

Dalej mały sadzik jeśli jest takie zapotrzebowanie.

Na żywopłot wybierz Hicksii lub po prostu najtańsze dostępne egzemplarze.

Róże da się przesadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 19:52, 30 gru 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Danusiu,
dziękuję za komentarz
Składzik mamy w garażu, bo jest duży a mamy tylko 1 samochód, więc na razie więcej miejsca nie planuję.
Chciałabym zostawić trawnik praktycznie do końca dodatkowej działki, by nie zasłaniać widoku na pola i lasek w tle. Więc duża rabata po lewej stronie patrząc od strony domu. I tam sad (max. 4 karłowe drzewka owocowe, o ile kupię karłowe śliwy), ale od strony domu podsadzony łądnymi krzewami (mam do przesadzenia dereń biały sibirica variegata i pęcherznicę diabolo. Całość - ta rabata po lewej patrząc od domu - otoczona mini obwódką bukszpanową..
Winorośl na ścianie garażu - super pomysł Muszę tylko poczytać - byłaby to wystawa wschodnia, one chyba wolą południową?
Co myślisz / myślicie?

No i gdzie przesadzić te róże? Może wykopać tylko te w środku szpaleru, by otworzyć widok na pola?
Ich część z lewej strony tworzyłaby zaczątek tej rabaty-sadu?
hmm...
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 19:53, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z różami będzie trudno, ale trzeba je przesadzić


Maliny może daj do sadu, a na "górze" planu zrób rabatę - wyspowe też się zmieszczą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 10:26, 31 gru 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przeczytałam raz jeszcze co napisałaś Danusiu i widzę że miałaś na myśli sadzik = mały sad, a ja pomyślałam o składziku
Więc za garażem grządki z warzywami, ale ładne chciałabym - w bukszpanowych obwódkach, podzielony na czytelne części, np jak tu:


Z jednej strony warzywnika szpaler przesadzonych malin, wzdłuż tylnej granicy 3-4 karłowe drzewa owocowe (śliwa japońska, śliwa ulena/opal, wiśnia) - o ile znajdę śliwy na podkładkach karłowych lub półkarłowych. Wtedy tych owocowych drzew nie będzie widać zbyt dobrze z działki, a od ulicy prawie wcale.
Na ścianie garażu actinidia (w tym roku rosła w donicy przy froncie domu, ale zbyt piękna nie jest, a tam razić nie będzie). I może te winorośle rozepniemy na murze?

W poniedziałek coś narysuję i wkleję wstępny zamysł

Sebku - na wiosnę będzie akcja "przesadzanie". Gdzie jest "góra" planu? Myślisz o nowej części, tej pustej? Na trawniku za domem nic sadzić nie mogę, bo zakopane są tam różne instalacje..

Najlepszego w Nowym Roku!
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 15:08, 31 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na nowej części - pod napisem 15
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 15:52, 31 gru 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ok

No to mam na razie rozrysowane to co wiem - tylko część nowa działki, dokupowana.
Warzywnik w ramach z bukszpanu, z tyłu 3 karłowe (o ile są śliwy karłowe) drzewka owocowe, mało widoczne np z podjazdu, a zupełnie nie widoczne z drogi.
Co Wy na to?


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:37, 02 sty 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak się edytuje post powinna zmieniać się data postu - na tę edytowaną, późniejszą ale tak się nie dzieje - muszę zgłosić adminowi
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 10:44, 02 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to nie wiem po co żywopłocik z bukszpanu przy malinach - chyba wystarczy ten przy warzywniku....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 10:46, 02 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
dla ozdoby
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies