Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...

beamilusia 19:10, 13 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718


Werbena samosiejka




____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 19:14, 13 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718








Kilka astrów jesiennych przygotowuje się do kwitnienia. Mam nadzieję, że przed zimą zdążą pokazać swoje kolory.
Miłego wieczoru.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
basia3012 22:28, 13 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Beatko, zachwycona jestem Twoim ogrodem. I nie wiem którą częścią bardziej bo każda piękna. I rondo i ta część z ławeczką przecudną i rabaty z bylinami. Wszędzie pięknie. Ja to postrzegam Twój ogród jako park (?), ogród botaniczny (?)
Chciałabym zapytać o odmianę berberysów na rondzie, te czerwone kule. Przepiękne. Ja posadziłam u synowej berberysy Bagatelle ale one jakieś małe. U Ciebie są olbrzymy, ile lat rosną?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 10:25, 18 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu. To berberysy Admiration. One nie są aż tak olbrzymie, rosną u mnie chyba ponad 10 lat i sięgają ponad kolana. Berberysy chyba można ciąć. Nigdy tego nie robiłam, ale wiosna chyba trochę przytnę, chociaż na szerokość, bo zaczynają zagłuszać bukszpany.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Agatorek 13:43, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
beamilusia napisał(a)




Beatko, ja też u Ciebie dawno nie byłam . Z wielką przyjemnością obejrzałam Twój ogród, jest pięknie.
Jest i busz na rabatach i bardziej uporządkowane rondo. Pięknie Ci wszystko ładnie kwitło/kwitnie .
Wiąz zachwyca


beamilusia napisał(a)




Co to jest? Śliczna roślina
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mirka 18:31, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Na rabatach coraz mniej kolorów.




Beatko jestem z rewizytą Ogród masz piękny obejrzałam kilka pierwszych stron i jestem pod wrażeniem co stworzyłaś:
Bardzo mnie zainteresowało rondo i nawet emowi pokazałam że mam dla niego idealne miejsce u nas
Jutro jak nie będzie padać robimy przymiarki i wersję roboczą pokaże.
Dzięki za natchnienie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Alija 21:15, 18 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
beamilusia napisał(a)







Pięknie prezentuje się Twój ogród w jesiennej odsłonie. Kiciusie śliczne, świetne miejsce wybrały sobie na odpoczynek.
Pięknie rośnie Ci żółwik, ja posadziłam w ubiegłym roku i mam tylko jeden mały pęd, ale kwitnie. Podoba mi się też niebiesko kwitnąca roślinka (to chyba bylinowy powojnik), miałam takiego przez parę lat i tej zimy nie przetrwał, a szkoda.
Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 00:32, 19 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Przynam, że nie oglądałam twojego ogrodu tak mi się wydaje jutro zajrzę późno już.
Przyszłam od Mirki odnośnie kocimiętki. A ty przycinasz kocimiętkę ja nieraz i 3, razy przycinam i ładnie rośnie. Mam Wolcers i dużo innych nie mam nigdy z nimi problemu.
Zetnij kocimiętkę jeszcze teraz nic jej nie będzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:03, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Mieszkasz pewnie na biegunie polskiego zimna.
Wiosenne przymrozki to duży problem i u mnie. Zimy nie są takie straszne teraz..w tym roku inna zima bo dopiero od połowy stycznia. Na początku stycznia moje róże miały zielone liście soki krążyły później jak przyszedł mróz wszystkie zmarzły. Wiosenne cięcie róż odbywało się w kilku ratach bo czekałam cze pędy odżyją czy nie.

Mam hortensje ogrodowa w tym roku ani jednego kwiatu. Prawdopodobnie wiosna też się jej pozbędę posadzę w Wawie tam ciepłej i zacisznie za budynkiem.
Migdałka też już nie mam.

Zazdroszczę wszystkim z dolnego Śląska że mają dużo cieplej niż u nas.

Ale wracając do roślin. Jest tyle ładnych krzaczków, że można równie pięknie urządzić ogród. Bardzo mi się podoba ten rondel z berberysami chyba admiraton. Ja moje przycinam bo na młodych ładniejsze wybarwienia.
Hortensje przepiękne w tym roku wszędzie.
Nie wiem czy się mylę ale masz agapanta takie niebieskie kwiatuszki.


Wracam przejrzałam sporo stron i z przodu i od tyłu wątku. I ty piszesz, że masz ogród 500 M2 to jest nie możliwe. Tyle wszystkiego mieści się na 500 metrach?
Masz przepiękne liliowce u mnie nie chcą liliowce kwitnąć nie wiem jaka przyczyna. Może jutro je przesadze w inne miejsce. Kwitły ładnie a od 3 lat nedza okropna.
Bardzo ładny ogród.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 21:05, 24 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Pamiętam, że byłam u Ciebie wiosną i zachwyciły mnie łany cesarskiej korony

Przejrzałam cały wątek, masz pięknie o każdej porze roku
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies