Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Nowa12 14:15, 11 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Z żółtych kolumnowych jest jeszcze Sunbeam. Mam go od zeszłego roku więc niewiele o nim mogę powiedzieć. Ma większe listki od Marii, którą mam. Nie wiedziałam, że jest niepolecana .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 18:30, 11 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agata, nie natrafiłam jeszcze na taką nazwę jak Ty masz.
To, że Maria nie jest polecana to wiele razy czytałam tu na forum.
Jest którys żólty wytrzymujący pełne słońce,czytałam gdzieś ale nie na forum, ale czy Golden Tower czy inny nie mogę juz natrafić na tę informację.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
mikina34 21:14, 11 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Daria, mam u siebie Maria i Aurea, oba w pełnym słońcu dają radę, nie zauważyłam żeby coś im dolegało, chociaż czytałam właśnie, że słońce może je przypalać.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 21:54, 11 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)
Agata, nie natrafiłam jeszcze na taką nazwę jak Ty masz.
To, że Maria nie jest polecana to wiele razy czytałam tu na forum.
Jest którys żólty wytrzymujący pełne słońce,czytałam gdzieś ale nie na forum, ale czy Golden Tower czy inny nie mogę juz natrafić na tę informację.


Moja Maria spokojnie daje radę na słońcu. Jedyny zarzut jaki mam do niej to taki, że wolno rośnie a ja dałam ją na koniec rabaty pod płot.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
wacion 12:41, 05 maj 2019

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Ja mam takie małe pytanko, chciałem mieć takie szerokie "kępy" zrobione z berberysa. Czy dobrym rozwiązaniem będzie sadzenie 3 sztuk w odległości 20-30cm od siebie w takim trójkącie?
Karol99 12:09, 07 maj 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
@wacion, moim zdaniem jak najbardziej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MirellaB 12:39, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:42, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kasiek82 22:40, 26 maj 2019

Dołączył: 26 maj 2019
Posty: 3
joannajas 20:05, 22 mar 2020

Dołączył: 22 mar 2020
Posty: 14
Hej wszystkim,

Pierwszy raz piszę na jakimkolwiek forum.

Mam wrażenie że mam problem z berberysami.
Są już duże mają około 5 lat. Na zdrewniałych łodygach od stycznia tego roku pojawił się zielony nalot jakby porosty lub mech.
Nalot ten jest tylko na częściach zdrewniałych łodyg młode przyrosty są a na nich zaczynają wypuszczać liście. Mieszkam niedaleko lasu a dookoła mam łąki.
Zauważyłam że przez te porosty część kwiatostanów zamarła. Kwiatów
Nie jest tak dużo jak w zeszłym roku o tej porze roku.
Są również owoce na berberysach i to ogrom owoców na niektórych owocach z kolei pojawił się białawy nalot...jakby mączniak.
Mączniaka zwalczę ale martwi mnie ten zielonawy nalot...nigdy wcześniej takiego nie było.
Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał na berberysach i pytanie jeszcze jedno mamy koniec marca więc nie wiem czy już prewencyjnie mogę pryskać na mączniaka.

Dziękuje za odpowiedzi i rady będę wdzięczna.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies