Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

Gardenarium 10:08, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej z braku podlewania, skoro pozostawiony na tarasie. Najlepiej pokaż zdjęcia do oceny czy wyrzucić czy ratować. Z opisu wynika że zasuszyłaś. Więc wyrzucić.

Ale skoro piszesz, że doniczka + plastikowa osłonka - to podejrzewam, że przy podlewaniu osłonka nie przepuszczała wody i cyprysik się utopił w wodzie, która nie miała jak odpłynąć.

Ale co mogło się stać to tylko po dalszym twoim opisie co robiłaś.

Roślina wymaga naszej uwagi, systematyczności w podlewaniu, zapewnieniu odpowiednich warunków wzrostu. Skoro tego nie miała to umiera.

Wyjmij z osłonki i zobacz czy stoi w wodzie, jaka jest wilgotność bryły korzeniowej? To wszystko napisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mikolaj5 07:38, 06 kwi 2021

Dołączył: 11 paź 2015
Posty: 7
Mam problem ze szpalerem cyprysów lawsona (około 12 sztuk).
Od jakiś dwóch-trzech lat postępuje brązownie gałązek, proces raczej od końcówki pędu, a nie od środka krzewu.
W zeszłym roku dużo nam nimi pracowałem, usuwałem wszystko co brązowe, oprysk na grzyb przynajmniej 1x w miesiącu, nowożenie, podlewanie ...
Po tej ziemie wyglądają po prostu fatalnie, znacznie gorzej jak w zeszłym roku.
I zastanawiam się teraz czy 1) Ratować i np. bardzo mocno przyciąć? 2) Usunąć całkowicie i wymienić na coś mniej chorowitego. Osobiście chyba bliższa mi opcja dwa, choć lawsony mają po jakieś 3-4 metry i trochę mi tego szkoda ...
Garść zdjęć obrazująca postęp choroby.
Od strony ogrodu (północ) wyglądają źle. Ale od stronu południowej to już katastrofa kompletna.
klauduch 20:48, 10 cze 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 14
Dzień dobry,
Jeden z moich cyprysików alumii wygląda na zmarnowanego. Proszę o informację czy powinnam się martwić ?
Sadzone 10.2020, nie wiedziałam tylko, że trzeba osłonić na zimę
Dwa skrajne podratowalam nawozem przeciw brązowienie igieł a ten coś nie chce rosnąć


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies