Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

AgataAnna 22:43, 12 sty 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 78
Na zdjęciach Alinki w tle widać zieloniutkiego żywotnika, a w dali cyprys jak upalony. Wygląda to jakby coś tylko cyprysy zaatakowało.
____________________
Agata Mój pierwszy ogród
alinak 22:47, 12 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mroźny wiatr . taki właśnie mam przeciągowy przedogródek
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
pogotowieogr... 22:49, 12 sty 2012


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
Największe zagrożenie występuje w przypadku zamarznietej gleby. Wiosną 2011 podlewanie przy zamarznietej glebie nic by nie dało. Raczej oprysk olejem parafinowym i zarzucenie cieniówek.
____________________
Janusz Zaremba
AgataAnna 17:27, 13 sty 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 78
Czy myślę prawidłowo ? Jeśli mamy zamarzniętą glebę, rośliny zimozielone nie mogą pobrać wody -czyli mamy suszę fizjologiczną, woda jest w glebie roślina nie może jej pobrać- olej parafinowy spowoduje, ograniczenie parowania. A po co cieniówki, czy też ograniczają wydzielanie wody przez rośliny?

Dzisiejszy dzień poświęciłam na wykonanie rabatek pod cyprysami i tujami. Trawa była rzeczywiście niesamowicie zbita. Zobaczymy czy moja ciężka praca da jakiś pozytywny efekt.
Nóż do wycinania kantów w trawniku bardzo się przydał - nie tylko do kantów, ale w ogóle do usuwania darni.
Czy rośliny zimozielone mogą w sobie zmagazynować wodę do końca zimy, jeśli np. jest dużo deszczu jesienią, albo jeśli się je jesienią przed nastaniem mrozów podlewa ?
____________________
Agata Mój pierwszy ogród
pogotowieogr... 19:58, 13 sty 2012


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
AgataAnna napisał(a)
Czy myślę prawidłowo ? Jeśli mamy zamarzniętą glebę, rośliny zimozielone nie mogą pobrać wody -czyli mamy suszę fizjologiczną, woda jest w glebie roślina nie może jej pobrać- olej parafinowy spowoduje, ograniczenie parowania. A po co cieniówki, czy też ograniczają wydzielanie wody przez rośliny?


NAJBARDZIEJ PRAWIDŁOWO

AgataAnna napisał(a)
Czy rośliny zimozielone mogą w sobie zmagazynować wodę do końca zimy, jeśli np. jest dużo deszczu jesienią, albo jeśli się je jesienią przed nastaniem mrozów podlewa ?


Nie ma czegoś takiego jak magazynowanie wody.Rośliny osłabione są tylko wrażliwsze na choroby systemu korzeniowego i mrozy
____________________
Janusz Zaremba
Sebek 21:13, 13 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super wykonałaś tą robotę - teraz tylko wysypać korą i pięknie będzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:27, 14 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AgataAnna napisał(a)


Nóż do wycinania kantów w trawniku bardzo się przydał - nie tylko do kantów, ale w ogóle do usuwania darni.


Czy ja dobrze widzę? Kupiłaś u nas w sklepie zielono-żółtego Yeomana? Wicio powiedział, że Bentley będzie u nas w ogrodzie a do roboty też weźmie Yeomana Kolorowy jest to się nie zgubi.

Doskonale sobie poradziłaś z kantami i dobra robota.

Drzewkom znacznie się polepszy.
Trawa nie będzie im zabierać wody, wyściółkujesz korą - będzie lepsza struktura gleby i mniejsze parowanie z gleby, bo ściółka zabezpieczy.
Jak podnawozisz wiosną Pinivitem powinno sie znacznie poprawić.

Wytyczona rabatka wpływa także na lepszy wygląd ogrodu. Super

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgataAnna 19:05, 15 sty 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 78
Dziękuję za pochwały, bardzo mi miło. Szpadelek naprawdę bardzo pomocny, warto kupić polecam każdemu. Ten rok zaczęłam od rabatki i pewnie cały przez rok 2012 będę takowe robić.
____________________
Agata Mój pierwszy ogród
alinak 23:09, 15 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
darń możesz wykorzystać do usypania podwyższonych rabat
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 19:26, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba tylko odwrócić zielonym do dołu i przysypać ziemią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies